Titulinis » Naujienos » Australus įveikę lietuviai lauks dovanos iš Korėjos ledo ritulininkų (A.Nikiforovo interviu)

2018-04-07
hockey.lt inf.
Šeštadienį Taline (Estija) vykstančiame pasaulio iki aštuoniolikos metų (U-18) IIA diviziono čempionate Lietuvos rinktinė sužaidė paskutiniąsias rungtynes, kuriose 7:1 (3:1, 1:0, 3:0) nugalėjo be pergalių žengusius ir jau seniau paskutinę vietą užsitikrinusius Australijos ledo ritulininkus.

Šiame čempionate lietuviai 4:3 palaužė Lenkiją, 7:0 sutriuškino Estiją, 2:1 įveikė Korėją, tačiau 2:3 pralaimėjo Didžiąjai Britanijai. Lietuvos ledo ritulininkai per penkerias rungtynes surinko 12 taškų, tačiau juos dar gali pavyti Didžioji Britanija ir Lenkija.

Lietuvos rinktinės likimas paaiškės vėliau. Jeigu Korėjos ir Didžiosios Britanijos rungtynėse korėjiečiai atims bent tašką iš britų, tuomet lietuviai užims pirmą vietą ir iškovos kelialapį į IB divizioną. Jeigu britai švęs pergalę, o lenkai praras bent tašką rungtynėse su estais, lietuviai džiaugsis sidabru, o britų ir lenkų pergalių atveju - Lietuvos ledo ritulininkai trečius metus iš eilės pasidabins bronzos medaliais.

Geriausiu rungtynių žaidėju Lietuvos rinktinės gretose buvo pripažintas Martynas Grinius, o viso čempionato - vartininkas Laurynas Lubys.

Rungtynes lietuviai pradėjo visiškai atsipalaidavę, o trečią susitikimo minutę, žaidžiant daugumoje, Paulius Rumševičius atliko smūgį nuo mėlynos linijos, o ritulio skriejimo kryptį pakeitęs Nikodemas Numavičius (2:24) įmušė pirmą lietuvių įvartį. Vėliau dar pasižymėjo Lukas Washco (12:50, rez. perd. Justas Fedorovičius) ir Karolis Krasilnikovas (15:46), tačiau australams taip pat pavyko įmušti įvartį, kai iki kėlinio pabaigos likus žaisti tris minutes pasižymėjo Connoras Lee (16:58).

Lietuviai pirmame kėlinyje atliko net 22 smūgius į vartus, tuo tarpu australai - vos 5.

Antrame kėlinyje lietuviai toliau tęsė varžovų vartų šturmą bei smūgiavo net 26 kartus. Visgi pasižymėti pavyko tik vieninteliam Egidijui Binkuliui (28:38), kuris klastingai apčiuožė vartus ir įgrūdo ritulį į australų vartus - 4:1.

Nepaisant to, kad rungtynėse intrigos nebuvo, tačiau trečiojo kėlinio viduryje komandų žaidėjai įsivėlė į muštynes, po kurių teisėjai išdalino net 37 baudos minutes.

Praėjus porai minučių po incidento, Martynas Grinius (55:15) įmušė šeštą lietuvių įvartį, o rungtynėms artėjant į pabaigą Timonas Mažulis (59:03) septintą kartą nuginklavo varžovų vartininką.

Lietuviai atliko net 66 (22, 26, 18) smūgius į vartus, tuo tarpu australai - 14 (5, 5, 4)

Šiame čempionate lietuviai 4:3 palaužė Lenkiją, 7:0 sutriuškino Estiją, 2:1 įveikė Korėją, tačiau 2:3 pralaimėjo Didžiąjai Britanijai. Tuo tarpu australai 1:4 pralaimėjo Korėjai, 2:9 - Didžiąjai Britanijai, 0:8 - Estijai ir 0:16 - Lenkijai.

Australijos ledo ritulininkai pastaruosius keturis metus migravo tarp IIIA ir IIB divizionų, tačiau 2017-ais metais jie Serbijoje vykusiame čempionate 5:2 įveikė Islandiją, 5:1 - Belgiją, 4:1 - Ispaniją, 2:1 - Nyderlandus ir 4:1 - Serbiją bei pirmą kartą istorijoje iškopė į IIA divizioną.

Balandžio 7:

13:00 Lietuva - Australija

16:30 Korėja - Didžioji Britanija

20:00 Lenkija - Estija

Apie visus galimus scenarijus galite skaityti paspaudę čia.

Pasaulio jaunių ledo ritulio čempionato IIA diviziono lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčių skirtumas, įvarčiai, taškai):

1. Lietuva                    5 4 0 0 0 +14    22:8 12
2. Lenkija                    4 3 0 0 1 +20     28:8 9
3. Didžioji Britanija         4 3 0 0 1 +10    22:12 9
4. Korėja                     4 2 0 0 2 -1      9:10 6
5. Estija                     4 1 0 0 3 -3     14:17 3
6. Australija                 5 0 0 0 5 -40     4:44 0