Titulinis » Naujienos » Britams pralaimėję lietuviai dar neatsisveikino su galimybėmis iškovoti auksą (įvarčių VIDEO, H.Marcinkevičiaus, E.Steponavičiaus ir J.Fedorovičiaus komentarai)

Britams pralaimėję lietuviai dar neatsisveikino su galimybėmis iškovoti auksą (įvarčių VIDEO, H.Marcinkevičiaus, E.Steponavičiaus ir J.Fedorovičiaus komentarai)

2018-04-06
hockey.lt inf.
Penktadienį Taline (Estija) vykstančiame pasaulio iki aštuoniolikos metų (U-18) ledo ritulio čempionate Lietuvos rinktinė 2:3 (0:1, 2:2, 0:0) nusileido Didžiosios Birtanijos ledo ritulininkams ir nors patyrė pirmą pralaimėjimą čempionate, tačiau dar neatsisveikino su galimybėmis iškovoti aukso medalius.
 
Visgi dabar Lietuvos rinktinės likimas jau ne tik jų pačių rankose. Tam, kad lietuviai iškovotų auksą reikia ne tik šeštadienį įveikti australus, bet ir tikėtis, kad Korėjos ekipa atims bent tašką iš Didžiosios Britanijos ledo ritulininkų. Jeigu Didžiosios Britanijos ledo ritulininkai per pagrindinį rungtynių laiką įveiks korėjiečius, tuomet mums reikėtų įveikti australus ir tikėtis Lenkijos taškų praradimo rungtynėse su Estija arba Australija, o tokiu atveju užimtume antrą vietą. Kitais visais variantais - lietuviai trečius metus iš eilės tenkinsis bronzos medaliais.
 
Rungtynėse netrūko susistumdymų, kieto žaidimo, o tiek darbo vartininkas Laurynas Lubys šiame čempionate dar neturėjo. Puikų atlaikymų procentą šiame čempionate turintis L.Lubys atrėmė 39 iš 42 varžovų smūgių, tuo tarpu britų vartininkas Williamas Kerlinas sulaukė 22 metimų, iš kurių atrėmė 20.
 
Geriausiu žaidėju Lietuvos rinktinės gretose buvo pripažintas Timonas Mažulis.
 
Rungtynių pradžioje abi komandos gerai žaidė gynyboje ir pavojingų progų nesusikūrė. Kėliniui įpusėjus ant nubaustųjų žaidėjų suolelio sėdo britas Callumas Burnettas, tačiau Lietuvos rinktinei sunkiai sekėsi įsitvirtinti varžovų zonoje ir įvarčio pasiekti nepavyko.
 
Antroje kėlinio pusėje iniciatyva priklausė britams, o 15-ą susitikimo minutę Benas Solderis (14:09, rez. perd. Edwardas Bradley) tolimu smūgiu nuo mėlynos linijos įmušė įvartį ir pirmą kartą šiame čempionate lietuviai atsidūrė besivejančių vaidmenyje.
 
Antrame kėlinyje vis labiau kilo įtampa, o komandos neišvengė baudos minučių, kurios du kartus pasibaigė įvarčiais.
 
Šeštą kėlinio minutę Lukas Washco pabėgo į greitą ataką, tačiau nuginkluoti varžovo vartininko nepavyko. Visgi kovingumas davė vaisių ir netrukus tas pats L.Washco (25:26, rez. perd. Timonas Mažulis) smūgiu iš arti įmušė pirmą lietuvių įvartį bei išlygino rezultatą - 1:1.
 
Po mažiau nei minutės Paulius Macijauskas sėdo ant nubaustųjų žaidėjų suolelio, o kiekybinę persvarą išnaudojo vienas britų lyderių Masonas Aldersonas (27:37, rez. perd. Josephas Hazeldine'as ir B.Solderis). Negana to, nepraėjus nei minutei po praleisto įvarčio lietuviai klydo keisdamiesi ir vėl žaidė mažumoje.
 
Sėkmingai apsigynę jau Lietuvos ledo ritulininkai įgavo kiekybinę persvarą, o ją išnaudojo T.Mažulis (33:46, rez. perd. Arvidas Domeika) bei antrą kartą atstatė lygybę - 2:2.
 
Ir antrą kartą lietuviams nepavyko perimti iniciatyvos. Likus žaisti tris minutes iki kėlinio pabaigos britus į priekį išvedė komandos kapitonas Liamas Kirkas (36:56).
 
Trečiame kėlinyje ir toliau įtampa augo, o ant nubaustųjų žaidėjų suolelio dar iki trečiojo kėlinio vidurio apsilankė po du komandų žaidėjus.
 
Nors lietuviai spaudė varžovus ir rengė atakas, tačiau likus žaisti 2 min. 19 sek. pražangą gynyboje užsidirbo A.Domeika ir lietuviai lemiamas susitikimo minutes žaidė mažumoje. Nors apsiginti ir pavyko, tačiau apie progų kūrimą teko pamiršti, o tai lėmė Didžiosios Britanijos rinktinės pergalę.
 
Abi komandos užsidirbo po 12 baudos minučių.
 
 
 
 
 
Šiuo metu tiek lietuviai, tiek britai turi po 9 taškus, tačiau dėl šiandienos pergalės Didžiosios Britanijos ekipa žengia pirmoje vietoje. Abi komandas taškais gali pasivyti lenkai, kurie šiandien žais su Estijos ekipa.
 
Lietuvos rinktinėje jau žaidė dvi rungtynes dėl sveikatos problemų praleidęs gynėjas Herkus Marcinkevičius. 
 
Šiais metais britus į priekį veda 17-asis numeris M.Aldersonas, kuris per trejas rungtynes buvo įmušęs 5 įvarčius ir atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus. Būtent jis buvo vienas iš britų lyderių rungtynėse su Lenkijos rinktine, pelnęs 2 įvarčius ir atlikęs rezultatyvų perdavimą.
 
Kita Didžiosios Britanijos žvaigždė ir komandos kapitonas L.Kirkas per trejas rungtynes įmušė 2 įvarčius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus, tačiau beveik viską jis pasiekė rungtynėse su autsaidere Australija.
 
Didžiosios Britanijos rinktinėje kol kas gana neužtikrintai rungtyniauja vartininkai. Pirmame susitikime su estais britų vartus gynė Lewisas Daviesas, atrėmęs 91,30 proc. varžovų smūgių. Tačiau po to susitikimo jo per rungtynes daugiau neišvydome, o mačuose su australais ir lenkais vartus saugojo W.Kerlinas, atrėmęs viso labo vos 86,44 proc. smūgių ir pagal šį rodiklį čempionate lenkiantis tik abu estų vartininkus.
 
Tuo tarpu Lietuvos rinktinėje būtent vartininkas ir yra vienas iš svarbiausių ingredientų pergalių recepte. 17-metis L.Lubys per trejas rungtynes yra atrėmęs 95,60 proc. smūgių (87 iš 91) ir gerokai lenkia visus savo varžovus.
 
Žvelgiant į įvarčių ir rezultatyvių perdavimų statistiką, Lietuvos rinktinėje nepralenkiami per trejas rungtynes buvo 16-mečiai Martynas Grinius (4 įvarčiai, 3 rez. perd.) bei Lukas Washco (3 įvarčiai, 4 rez. perd.).
 
Lietuviai daugelyje komandinės statistikos kategorijose lenkė britus. Lietuvos ledo ritulininkai nuostabiai žaidžia mažumoje (praleistas 1 įvartis, 88,89%) ir pagal šį rodiklį nusileidžia tik jau įveiktai Korėjai, tuo tarpu britai per trejas rungtynes mažumoje praleido tris įvarčius (66,67%).
 
Visgi didžiausia lietuvių problema iki šių rungtynių buvo daugumos realizacija. Lietuviai tik kartą rungtynėse su Lenkija sugebėjo įmušti įvartį daugumoje, tuo tarpu vėliau vykusiuose susitikimuose, net ir žaidžiant penkiese prieš tris, įvarčių pasiekti nepavyko.
 
Lietuvos ir Didžiosios Britanijos jaunių rinktinių susitikimų istorija yra gana didelė. Tai buvo jau dešimtosios tarpusavio rungtynės, kuriose septynias pergales iškovoję yra britai.
 
Paskutinį kartą su britais varžėmės dar praėjusiais metais, kai iki tol be pralaimėjimų taip pat žengę lietuviai trečiose čempionato rungtynėse varžovams nusileido rezultatu 1:3. Tą susitikimą puikiai prisimena 14 šių metų Lietuvos rinktinės ledo ritulininkų bei 7 Didžiosios Britanijos komandos nariai. Prieš metus daugiausiai problemų lietuviams pridarė Calumo Robertsono (2 įvarčiai) ir Harry Gulliverio (2 rez. perd.) duetas, o kartą pasižymėjo Tyleris Cooperis. Visgi iš šios trijulės šiais metais žais tik C.Robertsonas. Lietuvos rinktinėje tada pasižymėjo vienintelis Egidijus Binkulis, kuris šiame čempionate kol kas neatidarė savo įvarčių sąskaitos.
 
Žvelgiant į senesnius tarpusavio susitikimus, tai pirmasis jų įvyko 2001-ais metais Elektrėnuose vykusiame čempionate, kai varžovams buvo pralaimėta rezultatu 3:8. Vėliau vėl Elektrėnuose 2004-ais metais britai triumfavo tik minimaliu skirtumu 2:1, tuo tarpu 2006-ais metais iškovojo pergalę rezultatu 3:1.
 
Pirmą kartą britus pavyko įveikti tik 2012-ais metais, kai mūsų šalies rinktinė iškovojo pergalę rezultatu 7:3, o nuo tada tapome gana dažni konkurentai. Po metų jau britai pasiekė revanšą, kai mūsiškius įveikė rezultatu 3:2, 2014-ais pergalę 5:4 šventė lietuviai, o 2016-ais mūsiškiai laimėjo rezultatu 5:2.
 
Likęs tvarkaraštis:
 
Balandžio 6:
 
16:30: Australija - Lenkija
 
20:00: Korėja - Estija
 
Balandžio 7:
 
13:00: Lietuva - Australija
 
16:30: Korėja - Didžioji Britanija
 
20:00: Lenkija - Estija
 
Pasaulio jaunių ledo ritulio čempionato IIA diviziono lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčių skirtumas, įvarčiai, taškai):
 
1. Didžioji Britanija         4 3 0 0 1 +10 22:12 9
2. Lietuva                    4 3 0 0 0 +8   15:7 9
3. Lenkija                    3 2 0 0 1 +4   12:8 6
4. Korėja                     3 1 0 0 2 -2    5:7 3
5. Estija                     3 1 0 0 2 -2  11:13 3
6. Australija                 3 0 0 0 3 -18  3:21 0
 

Komentuoti

RobertLP, 2018-04-20 01:04:20
next time
To haha, 2018-04-08 22:39:58
Gaidy pasislepes po mamos sijono tik ir moki lot kaip pigi kekse ant Martyno jis zaidzia rinktinej o tu loji ir visa givenima losi
Aišku, kad, 2018-04-07 23:03:44
Čia vienas grybas varo.
Sirgale, 2018-04-07 22:36:34
Klausykit jūs,tie grybai kur varot ant Miliūno,atsistokite ant ledo ir pabandykite patys visa tai,o rašo tie kur tikriausiai į rinktinę nepspuolė,gėda!
Haha, 2018-04-07 15:05:10
Miliun dindiliun , vaziuok i savo gaidiskus elektrenus. Dabar vaikscios nosi iskeles kaip tevo fleita.
3 vieta kaip tik mums, 2018-04-07 11:47:24
Stebėjau visas rungtynes gyvai.Atmetant visokius "taktinius" dalykus,galiu pasakyti,kad mūsų komanda neturėjo jokių šansų laimėti prieš Britus.Britai buvo visomis prasmėmis geresni it techniškai,ir fiziškai,ir laimėti norėjo labiau.Tai jie lipo mums per galvas,o ne mes jiems. Mūsų vaikai atžaidė šį čempionatą netgi kiek geriau nei leidžia jų galimybės.Realiai ir Pietų Korėja stipresnė komanda ir jei būtų žaidžiama serija iki 2 pergalių,mes tos serijos nelaimėtume.Bronza ar sidabras tikrai jokio skirtumo. Skirtumas ir problema būtų laimėjus auksą - kiltume į aukštesnį divizioną.Ten varžovai žymiai stipresni: Austrija,Italija,Vengrija,Japonija,Ukraina...ten "na ura" nepažaisi.Ten žaidžia komandos,kuriose vyksta normalūs reguliarūs šalių čempionatai ir U16 ir U18 ir vyresnėse jaunimo grupėse.Pas mus,deja,nieko panašaus.Todėl rezultatai pastovūs ir dėsningi. net jeigu šiandien ir "gerai sukristų kortos" ir mes netyčia laimėtume tą auksą - tai būtų "iššokimas virš savo bambos" .Na o kitais metais,jei niekas ir toliau taip nesikeis,grįšime atgal - ten kur mums ir vieta - IIA divizionas.
Pritariu, 2018-04-07 10:07:24
net ir jauni žirgai nusivaro..
hockfan, 2018-04-07 09:36:21
Spėjau pažiūrėti 12 min trečio kėlinio ir akivaizdžiai matėsi viena iš pagrindinių problemų, kodėl turėjome patirti pralaimėjimą. Jaunimas atrodė pervargęs ir to pasėkoje, klaidos lygioje vietoje, nieks nepuola- pameta ritulį, baudos-nespėjant paskui varžovus, treneriai nepajautė, kad hebrytė nuvaryta, iš kitos pusės negalima čempionato laimėti vienu penketu ir fizinis žaidėjų pasirengimas negali būti pasiektas per vieną sav. prieš čempą.
to:To sms,, 2018-04-07 09:07:37
ka traukia 2001 karta? Vartus? Gynyba? Visi 2000, ti vienas 2001, kuris beveik nezaidzia.O 2001 metu Washco, Mazulis, Grinius tai ne Jadkausko zmones? Nusipezi kaip reta.
To sms, 2018-04-07 07:42:50
O man pvz patiko Justo komentaras apie tai kaip lietuviai buvo verti pergales. :) Anglai dusino lietuvius, atlika 40 metimu pries 20, bet buvo neverti pergales. :) turbut teisejai buvo kalti... o jei rimtai - rezultatai rodo, kad 2000-tuju karta nieko verta, viska traukia 2001. Ir cia susiduriam su problema, kas Jadkauskas paeme i rinktine savo zaidejus, kurie pernai net pirmos dienos atrankoje nepraejo. Va kartais ir pagalvoji kas turi buti rinktines treneriais - ar tie kurie uzaugino daugiausia, ar visiskai is salies.
sms, 2018-04-06 23:54:46
Gal jau uždarykit burneles ir baikit juodinti jaunimą!?čia matyt rašo tie,kurie nepapuolė arba jų vaikai liko ant ledo!!!gėda!!!palaikykit jaunimą ir džiaukitės jų žaidimu ir pergalėm o ne šaipykitės! Ir čia komanda žaidžia o ne trys žaidėjai!!!taigi visi šaunuoliai!!! Pirmyn!!!!
Tokie toe lietu, 2018-04-06 23:19:53
Po pergaliu buvo vienas kitas komentaras. O po pralaimejimo prasidejo. :)
Tikras tuo, 2018-04-06 23:15:05
Miliuno žaidimas su kiekvienu sezonu tik gerėja. Tą rodo rezultatai. Kažkoks žąsinas matyt tuo nepatenkintas. Sveikinu Martyną.
To O, 2018-04-06 22:59:04
Dar tik prasideda. :) Ne visi tokie nesąžiningi kaip tu manai. Nepilk purvo ant dorų žmonių.
O, 2018-04-06 22:52:39
Miliuno era jau pasibaige ?:) ar teveliai pinigu nesumokejo ?
gh, 2018-04-06 18:29:41
Uz britus 4 kofas tai buvo kosmosas bent 1 paguoda kad leido uzsidirbt
To fanas, 2018-04-06 17:42:17
Mielas komentatoriau prasom sesti prie vairo ir vairuoti o ne komentuoti
fanas, 2018-04-06 17:02:44
Vienam penketui (Grinius, Mazulis, Washco su gynejais) labai sunku zaisti visa cempionata! kokio bbio ten daro kiti zaidejai???? komandos kapitonas turi buti kas nors is situ puoleju (Grinius, Mazulis, Washco) ir rodyti pavyzdi visai komandai, o ne buti 0 ant ledo! Statistika rodo kas ko vertas!
kl, 2018-04-06 16:27:36
blin , cia reikejo budozeriu vaziuoti ir nereikes skaiciuoti tasku, man pasirode kad toks jausmas kad be motyvacijos musiskiai zaide, tokiom bangom, nera tokio stabilumao, ziuri lyg ir ok, bet kaskas ne to. cia kaip LIDL ziuri i pereke ir kaskas neto lyg nutela bet kaskokia brutela, linkiu aukso!
kl, 2018-04-06 16:27:13
blin , cia reikejo budozeriu vaziuoti ir nereikes skaiciuoti tasku, man pasirode kad toks jausmas kad be motyvacijos musiskiai zaide, tokiom bangom, nera tokio stabilumao, ziuri lyg ir ok, bet kaskas ne to. cia kaip LIDL ziuri i pereke ir kaskas neto lyg nutela bet kaskokia brutela, linkiu aukso!
1 2 3 Pirmyn