Titulinis » Naujienos » D. Lacroix: rinktinei tai buvo labai pozityvus turnyras (VIDEO)

D. Lacroix: rinktinei tai buvo labai pozityvus turnyras (VIDEO)

2019-05-05
hockey.lt informacija
Lietuvos ledo ritulio rinktinei pasaulio ledo ritulio IA diviziono čempionatas baigėsi nesėkmingai. Skaudų pralaimėjimą prieš Slovėniją patyrusi rinktinė iškrito į žemesnį divizioną, o pasibaigus čempionatui kalbintas vyriausiasis rinktinės treneris Danielis Lacroix nepaisydamas nesėkmės kalbėjo apie tai, kad rinktinei laikas kelti sau aukštesnius tikslus.
 
-          Treneri, kokios mintys po paskutinių rungtynių?
 
-          Tokiomis rungtynėmis baigti čempionatą yra nesmagu. Manau, kad vaikinai iki tam tikro momento žaidė gerai: man patiko mūsų startas, vaikinai atrodė pasiruošę mačui. Bet vienu momentu buvo panašu, jog žaidėjai prarado tikėjimą ir suprato, kad žaidžia prieš geresnį varžovą, kuris prieš rungtynes yra gerai pailsėjęs. Turėdami daugiau poilsio galėjome mesti didesnę kovą, bet tapo aišku, kad pergalę iškovoti bus labai sunku ir mes nežaidėme tuo lygiu, kurį mes rodėme praėjusiuose keturiuose mačuose.
 
-          Kuriuo momentu pajautėte, kad laimėti rungtynes gali būti per sunku?
 
-          Kai paėmiau minutės pertraukėlę jaučiau, kad nesame tinkamai susikoncentravę ir vaikinai nežaidžia kartu. Tada, kai esi pavargęs, svarbiausia yra komandinis žaidimas ir protingi keitimai, žaidimas pagal savo sistemą ir kai kuriais momentais man atrodė, jog mes to nesilaikome ir stengėmės viską padaryti po vieną. Vaikinų mintys buvo kilnios norint mušti įvarčius, bet kai nedarai to kaip komanda, pasiekti tikslą darosi kiek sudėtingiau. Be to, taip žaisdami iššvaistėme daug energijos.
 
Žiūrint į visą turnyrą, aš esu patenkintas mūsų pasirodymu. Manau, kad mes iš kitų komandų įgijome pagarbą. Nuo pat turnyro pradžios žinojome, kad Lietuvos rinktinės laukia sunkus tvarkaraštis, bet nereikia pamiršti, kad mūsų jauni vaikinai įgavo labai naudingos patirties. Turėjome ir veteranų, kurie kovėsi iš visų jėgų, pradedant nuo mūsų kapitono Dainiaus Zubraus, kuris žaidė puikiai, kovėsi ir rodė savo lyderio savybes. Pagyrimo verta ir taip, kaip sugrįžo Tadas Kumeliauskas ir žaidė paskutinius tris mačus. Nerijus Ališauskas gynyboje buvo matomas kiekvienose rungtynėse, o jam teko atlaikyti didžiulį krūvį žaidžiant daug minučių. Jaunimas tobulėjo kiekviename mače, tad žiūrint į visumą, tai buvo labai pozityvus turnyras.
 
-          Rumunijos rinktinė kyla į IA divizioną, o mes leidžiamės į IB divizioną. Ar pavadintumėte mus favoritais kitąmet jį laimėti?
 
-          Manau, kad mes turėsime tokią jauną komandą dar keletą metų, tad mums bus sunku ir nebus lengvų rungtynių. Ką sakiau federacijai ir savo žaidėjams – turėkite didesnius lūkesčius. Niekada nebūkite patenkinti tuo ką pasiekėte ir visada dirbkite siekiant tapti geresniais.
 
Žiūrint į žaidėjų pasiruošimą – yra labai sunku žaisti du mačus iš eilės, o dar sunkiau pasirodyti keturis kartus per penkias dienas. Kai kurie mūsų žaidėjai yra dar jauni ir jų kūnai dar nėra subrendę, tad jiems dar reikia dirbti ir mokytis, kaip tapti profesionaliais sportininkais.
 
-          Jūsų nuomone, ar tai, kad Lietuva yra šio diviziono naujokė, prisideda prie to, kad mums teko sunkiausias tvarkaraštis?
 
-          Nežinau, kiek kalbėjau ir bendravau su pažįstamais, kurie dirbo šiame lygoje, man sakė, kad praeityje nieko panašaus nėra buvę. Galite patikrinti – tokį tvarkaraštį jie sudarė pirmą kartą. Be jokios abejonės, mums kliuvo nemaloniausia jo dalis. Stipriausioms komandoms jie norėjo suteikti apšilimo mačus, tad mums teko žaisti su dviem stipriausiomis rinktinėmis, o taip tikriausiai ir turėtų būti komandai, kuri pakyla į šį divizioną.
 
Bet mes norėtume turėti tiek pat poilsio kiek ir varžovai, arba tokį patį sunkų tvarkaraštį, kaip ir kitos dėl išlikimo kovojančios rinktinės, kad jos nebūtų pailsėjusios ir taip pat žaistų antrą vakarą iš eilės. Bet tuo skųstis nėra prasmės ir nemanau, kad mes tai darome. Mes tiesiog pasakome faktus ir kaip mes jautėmės būdami to viduje. Ir rungtynes stebėję žmonės veikiausiai galėjo visą tai pamatyti patys.
 
-          Šiame divizione pasiekėme vieną pergalę: ar naujai į ją patekusiai komandai to užtenka?
 
-          Manau, kad žiūrint realistiškai, tu į pirmenybes vyksti galvodamas, kur potencialiai gali iškovoti pergalę. Yra komandų, prieš kurias žaidžiant viską turi padaryti be klaidų, ir ekipų, su kuriomis tu gali išsilaikyti žaidime. Jei laimėtum dvi tokias rungtynes viskas būtų gerai, o sėkmės atveju gali laimėti ir tris. Mes norėjome laimėti kiek įmanoma daugiau rungtynių ir nežinojome kiek kokių rungtynių turėsime. Norėjome sužaisti gerai, turėjome aukštus tikslus ir taip žiūrėjome į kiekvienas rungtynes.
 
-          Kokios jūsų mintys apie ateitį, ar norite likti Lietuvos rinktinės trenerio poste?
 
-          Man tai buvo puiki patirtis, turėjau puikų trenerių štabą. Manau, kad mūsų trenerių štabas buvo puikiai pasiruošęs. Pravertė Baltijos taurėje įgyta patirtis susitikus ir susipažinus su žaidėjais. Vėliau laukė šios komandos sulipdymas, o tai iš tavęs daug atima. Bet iš kitos pusės, tai tau būna atlyginta, kai kiekvieną dieną matai progresą. Man tai puiki patirtis: sutikau puikių žmonių ir, manau, kad yra gerai ne tik dalintis savo patirtimi su žaidėjais, tačiau ir su kitais treneriais ir skirtingu trenerių štabu, kad mes galėtume kelti savo lūkesčius ir nebūtume patenkinti vien tik dėl pasirodymo tokiame turnyre. Manau, kad ties tuo federacija žengė žingsnį reikiama kryptimi. 
 

Komentuoti

bubtas, 2019-05-22 15:30:28
tai kazkaip neapsviecia ellitinio cempionato, keistai kazkaip , but diskusiju ,tiesa ,,,,TAIGI KUCEROVAS PAREISKES ,KAD ELITO KOMANDOS PIRMAS 3 RUNGTYNES RAMIAI SUZAISTU SU SILPNESNEM , POTO LIKUSIAS 4 SU PERTRAUKOM , ,TAIIRGI GRAFIKAI BERYSIO ELITINIAM DIVIZIONE ,NA FAZELIUI TAM PREZIDENTUI , MANAU ISAISKINS KAZKAS ,AR IRTEN BIJO KAS KA PASAKYT, TAI SUPRASKIT KOKIA SISTEM , IR 1 DIVIZIONE ,NA IR BRITAI PAILSEJA NUKALE IS VAKARO ZAIDUSIUS PRANCUZUS ,TAIP IR ITALAI NUKAL LE AUSTRUS , NA TOM SALIM TAI VISAI APMAUDAS IMA DELTOKIU GRAFIKU,,,
bubtas, 2019-05-06 09:31:49
na ,cia dar nieko, bet presbol sprto leidiny , taip pat viens prie vieno, varo ant rinktines ,kad pralose korejai ,kad Zaharovas guodziasi atidave daug jegu su kazahais , tai ir jegu neuztekoo, taigi zmones nei ten khl ir vhl irgi negeleziniai , taip kad sulyginimui yra medziaga , prasom skeptikai pasidomekit , ir suprasit puikiai KAD RINKTINE TIKRAI PUIKIAI PASIRODE ,,PS PRESBOL BY
AČIŪ, 2019-05-06 09:09:51
Dekoju visiems uz gera pasirodyma. Puikiai kovojo visi vyrai!!!
bubtas, 2019-05-06 08:46:21
cia kiekvieno tautiecio ,parodancioo savo ego nuomone ir nera ka net gincytis ,mat lietuviai esame,,,, truputi gaila kai vyrai stengiasi ir kai prallaimima ,viskas uztusuojama ,
Tragedija, 2019-05-05 23:45:43
Didžiausias pozityvumas buvo rungtynės su slovėnais, kur pralaimėta 0:9. Tikrai, kad pozityvu...
klynas, 2019-05-05 20:16:06
armalio praplyses tegul varo i milana gal uzsius ,o danieliai laksto miske ir apie hoki nieko neismano
Krc, 2019-05-05 18:49:02
Na kagi baigesi cempas, Lietuva surinko tiek pat tasku kiek ir Vendrija 3...labai gaila, kartu netiek ir daug pritruko, kad iskiktume divizione.
Max, 2019-05-05 17:09:29
Isspausta max is to kas yra, daugiau geru dalyku matosi. Aciu vyrams uz visas pastangas, teks darsyk lenkus tvarkyt, tik jau oficialiai ;)
BABA-JAGA, 2019-05-05 17:06:04
AČIŪ DANIELIUI GERAS TRENERIS IR VISAM TRENERIU ŠTABUI.PAGARBIAI B.J
bronisloviene, 2019-05-05 16:01:54
subrede ar nesubrende bet zaidzia zemesnio lygio klubuose kaip bebutu gaila