Titulinis » Naujienos » Daugkartinė Lietuvos čempionė „Energija“ iš pusiau profesionalaus klubo tampa mėgėjų ekipa

Daugkartinė Lietuvos čempionė „Energija“ iš pusiau profesionalaus klubo tampa mėgėjų ekipa

2018-11-30
Elektrėnų „Energijos“ informacija
Daugybę metų Lietuvos ledo ritulio centru buvę Elektrėnai užleidžia turėtas pozicijas ir po to, kai Elektrėnų savivaldybės parama Elektrėnų „Energijos“ komandai sumažėjo 2,5 karto, taip pat neteko „Lietuvos Energijos“ paramos, siekiančios 20 tūkst. eurų per metus, daugkartiniai Lietuvos čempionai iš pusiau profesionalios ekipos virsta mėgėjų komanda.
 
Ilgus metus vieninteliu pusiau profesionaliu Lietuvos ledo ritulio klubu buvusi bei įvairaus amžiaus Lietuvos rinktinėms ne vieną žaidėją paruošusi „Energija“ nuo šių metų gruodžio mėnesio jungiasi su ledo ritulio entuziastų įkurta „Energija-2“ ekipa.
 
Vis dar yra sprendžiamas legionierių Dmitrijaus Beliakovo, Pavelo Fominycho, Konstantino Isajevo ir Maksimo Ponomarenko paslaugų klausimas, tačiau Elektrėnų ekipa dar artimiausiu metu spręs, ar tęsti pasirodymą Lietuvos čempionate, o jeigu visgi bus nuspręsta ir toliau jame dalyvauti, „Energijos“ aprangą vilkės tik entuziazmo, meilės ledo rituliui ir šiam klubui vedami žaidėjai.
 
Šią savaitę oficialiai prie „Energijos“ steigėjų Rolando Aliukonio, Karolio Kubiliaus ir Elektrėnų miesto savivaldybės taip pat prisijungė ir vietiniame Elektrėnų mėgėjų čempionate rungtyniavusios „Energijos-2“ komandos vadovas Povilas Jarmala, kuris nuo šiol rūpinsis „Energijos“ ledo ritulio mėgėjų klubu.
 
Kaip teigė Elektrėnų savivaldybės administracijos direktorius V.Pruskas, miesto biudžete tiesiog nebeliko papildomų lėšų klubo poreikiams tenkinti.
 
„Energija“ išnaudojo visas lėšas, kurios buvo numatytos mūsų biudžete, o šiais metais mes jau nebeturime papildomų pinigų. Dabar atsirado poreikis papildomoms lėšoms, o jų tiesiog nėra. Mes to nebuvome susiplanavę, todėl jų skirti negalime“, - sakė V.Pruskas. „Kitiems metams bus naujas biudžetas, bus teikiamos paraiškos ir galėsime važiuoti tolyn, nes šių ir kitų metų finansavimas yra visiškai nesusiję dalykai“.
 
Kaip įprasta sporto klubams, „Energija“ gyveno nuo sezono iki sezono, todėl praėjusių metų pabaigoje gautą papildomą finansavimą iš savivaldybės panaudojo užbaigti iki šių metų balandžio mėnesio trukusį 2017-2018 metų ledo ritulio sezoną.
 
„Energija“ dar šių metų pavasarį teikė paraišką dėl didesnio finansavimo ateinančiam sezonui, tačiau Elektrėnų savivaldybė galėjo skirti tik maždaug penkis kartus mažesnę sumą. Buvo tikimąsi, kad, kaip įprastai, artėjant metų pabaigai, atsiras papildomų laisvų lėšų savivaldybės biudžete, kurios bus skiriamos „Energijos“ ekipai. Deja, tačiau šį kartą papildomų lėšų savivaldybės biudžete neatsirado.
 
Šiuo metu dėl nuostatų nesilaikymo dviem savaitėms sustabdytame Lietuvos ledo ritulio čempionate „Energija“ yra iškovojusi 8 pergales iš 9 galimų ir su 24 taškais yra vienvaldė lygos lyderė. Visgi įvykusi nemaloni situacija Vilniuje, kuomet pro pirštus buvo pažiūrėta į žaidėjų saugumą ir vienas iš ledo ritulininkų patyrė sunkią peties traumą, o arenoje nebuvo užtikrinta reikiama ir pagal nuostatus reikalaujama greitoji pagalba, taip pat išryškino dar didesnes Lietuvos ledo ritulio problemas, kurios prisideda ir prie smunkančio komandų lygio.
 
„Labai gaila, kad vyksta chaosas ir pačiame Lietuvos čempionate, o tai taip pat prisidėjo prie to, kad mums, kaip komandos vadovams, nebėra postūmio bei entuziazmo išlaikyti komandą. Matant stipriai suprastėjusį čempionato lygį, kai liko vos keturios komandos, kurios visos yra mėgėjų lygio ir vos vienas kitas žaidėjas gauna algą, nematome poreikio turėti bent jau pusiau profesionalią komandą“, - kalbėjo vienas iš „Energijos“ vadovų R.Aliukonis.
 
Iš susidariusios situacijos sekusios pasekmės gerokai įtakos ir visą Elektrėnuose veikusią ledo ritulio piramidę. Geriausi Dariaus Kasparaičio ledo ritulio mokyklos auklėtiniai visada turėjo galimybę prisijungti prie vyrų komandos, išmėginti savo jėgas stipriausiame šalies čempionate bei įgauti neįkainojamos patirties būdami dar gana jauno amžiaus.
 
Dar praėjusiame sezone net dešimt jaunųjų ledo ritulininkų - Eimantas Steponavičius, Laisvydas Kudrevičius, Vainius Jankauskas, Paulius Rumševičius, Karolis Krasilnikovas, Karolis Šumskas, Titas Milašius, Rokas Arbačiauskas, Mantas Stepanavičius, Martynas Miliūnas - rungtyniavo ne tik Dariaus Kasparaičio ledo ritulio mokykloje, tačiau su „Energija“ tapo ir Lietuvos čempionais, o įgauta patirtis vyrų klube daugeliui leido praverti duris į užsienio klubus.
 
„Energijai“ tapus mėgėjų komanda, aukščiausia piramidės pakopa nebebus tokia aukšta, o Elektrėnų vaikams, norintiems siekti karjeros ledo ritulyje, teks kur kas anksčiau dairytis į kitus miestus, klubus bei šalis.
 
„Energija“ nuo 2003 iki 2012 metų rungtyniavo Latvijos čempionate, o nuo tada persikėlė į Baltarusijos aukščiausiąją lygą, kurioje žaidė iki pat praėjusio sezono. 2015-2016 metais Elektrėnų ekipa tame Baltarusijos čempionate užėmė trečią vietą ir tai yra aukščiausias pasiekimas Lietuvos ledo ritulio istorijoje. Lietuvos čempionate „Energija“ triumfavo 24 kartus, o tokiais pasiekimais negali didžiuotis nei viena kita ledo ritulio komanda.

Komentuoti

kreipimasis i Aliukoni, 2018-12-03 16:00:52
Aliukoni, buk diedas, del savo nepamatuotu ambiciju, nenuzudyk ledo ritulio Elektrenuose!
To Zum, 2018-12-03 14:43:04
Gal galima konkreciau kas ka nuvare? As kaip pamenu niekad Lietuvoj nebuvo daugiau dvieju komandu. Gal kada uzrasydavo popierunes 4ias komandas kuriu realiai nebuvo. Tai ir nesupratau kas ka nuvare? Juk 4ioms komandoms reikia 88 zaideju... tai is kur ju paimti jei visi kas paciuozia isvaziuoja i uzsieni?
Zum, 2018-12-03 12:13:35
Mėgėjų kompanija iš trijų personų nuvarė federaciją, nėra kam žaisti Lietuvoj, apie kokias baltijos lygas svaigsta, graudu klausyti.
Edikas, 2018-12-02 09:30:13
Bus dvi komandos kurios kitais metais dalyvaus Baltijos šaliu čempe o LT čempas bus iš megeju del vaizdo kad kažkas daroma. Remejai jau ruošia bablo dveju komandu išlaikimui , baltijos čempe bus geriau praplauti bablo nes čia LT viska visi mato ir žino.Vat tokios tai pasakeles.
Moterele, 2018-12-02 08:26:33
Ar tiesa , jai nebus energijos nebus lietuvos cempionato ( nes belieka tik 3 komandos ), tuomet nebus u-18 ,u-20 ir vyru rinktines pasaulio cempionatuose?
antra, 2018-12-01 22:57:14
kai nera euriku, tai klubai nesamdo legionieriu, o karpo islaidas. duokite realiai pasireiksti jaunimui (ne protokole), koks veteranas tegu perima treniravima. Ir susideliokite rastu salygas kitiems metams su valdzia. Energijos reikia ledo rituliui, bet negali buti visi kalti aplink, jei kazkas nevyksta kaip norite.
pirma, 2018-12-01 22:50:01
gal jus kada galite ivardinti koks biudzetas metu? kiek skyre valdzia ir kiek pazadejo, bet nedave, kiek remejai sunese, is bilietu pardadvimo ar kitu saltiniu dar surinkote. Cia kalba apie 1 tukstanti ar 100 tukstanciu.
Hill, 2018-12-01 17:57:54
Manau, kad dėlto Lietuvos čempionatas taps tik įdomesnis. Pinigų trūksta visiems, iįskyrus KAUNO BC ŽALGIRIUI, kuriai ne afekvačiai per daug skiriamos savivaldybės lėšos. Gal dar Vil iaus FK ŽALGIRIS . Aš už mėgėjišką sportą. Nebus kvailų reikalavimų. Gal ir Rokiškis sugrįš tada
To Dalia ...., 2018-12-01 13:56:24
Užsičiaupk,hroniška prapojca.
Dalia okcani, 2018-12-01 13:43:37
Uzpisai dibilas aškripelis uzpisai dibiloidas.iškripelis.
Klausimas, 2018-12-01 11:49:27
Idomu,o jei nebutu to "medicinos" skandalo ir cempionatas vyktu pagal numatyta plana ar Energija irgi siuo momentu butu paskelbusi apie savo statuso pasikeitima ir galima pasitraukima is cempionato?
.., 2018-12-01 11:30:08
Problema aiski - nera pinigu. Bet tekste taip sumalta i viena, kad visi kalti del energijos bedu: lyga, klubai kiti, savivaldybe, elektrine. Apie tuos lyginimus megeju ir pusiau profesionalu tai protingiau patyleti butu. Vyrai, skirkite demesi savo bedoms ir ju sprendimui, nes jos jusu, o ne viso likusio pasaulio.
ttt, 2018-12-01 11:18:37
Tai Energija islosia tik kad prisieme uzsienieciu, o tokie kaip pankai nesidrasko dabar. Playoffuose ir Kaunas ir Pankai butu tvirti varzovai Energijai. Pankuose zaidzia ir vos pastovinciu ant koju, o Energijoj vien patyre zaidejai. Dabar belieka tiketis kad bent megejiska sudetim Energija sugebes priesintis, is esmes ji isliks lygiaverte komanda likusioms. As tik issigandau kad jie visai nebedalyvaus... tikiuosi dalyvaus ir garbingai pakovos. Kasmet juk taip buna kazkuriai komandai, nieko naujo....
Oksana Pixuj, 2018-12-01 07:15:40
Mažiau čia rašinekit nesamoniu ,aš tik grojau savo Simui ant fleitos o kitem duosu tik per višta padaužyt.
to ttt, 2018-12-01 02:05:47
Kokių lygiaverčių varžovų? Visus triuškina iš eilės nors sudėtis silpniausia per paskutinius 5 metus. Dabar, jei čempionatas tęsis, gal ir atsiras kažkokia intriga, bet vistiek greičiausiai laimės mėgėjiška Energija, dėl savo veteranų. Juodupė prieš du metus buvo vienintelis klubas kuris finale kibo į plaukus (nors galutinis rezultatas ir atrodo vieni vartai Energijos naudai), bet ten sirgalių nerealus palaikymas buvo ir klubas tuo metu ant bangos. Dar buvo pankai prieš tris metus, bet tada kitas formatas buvo finalo. Nors ir stipriai pirmavo Vilniečiai, bet energetikai gale sustatė viską į vietas.
zero, 2018-12-01 00:01:34
Siaip gaila,bet gyvenimas del to,tikiuosi, nesustos.Kazkas panasaus su "Energija" vyko ir pries gerus 10 metu.2007-2008 sezone komanda tik per plauka isvyko i kontinentines taures varzybas Olandijoje,o po to issiunte jauniu rinktine zaisti Latvijos cempionate su estu "Big Diamonds".Na,bet tada viskas pasibaige gana sekmingai ir cempionata,nors ir tragiskais rezultatais,komanda baige.Apmaudu,kad dabartinis klubinio ledo ritulio"bardakas"sutapo su gana optimistisku rinktines pasirodymu ir isaugusiu susidomejimu ledo rituliu Lietuvoje,todel optimizmo del ateities tokie dalykai tikrai neprideda...
To Sutenerius, 2018-11-30 23:26:23
Ten ne tikra Oksana rašineja tikra dabar groja ant odines fleitos su butulininem lupom .
ttt, 2018-11-30 22:29:58
Kol Energija ir Kaunas nedalyvavo Lietuvos cempionate, viskas buvo puiku. Dabar kai Energija gavo sau lygiaverciu varzovu ir vis sunkiau laimi, staiga cempionatas pasidare "blogas". Kas man pasakys kaip gi turetu atrodyti "geras" cempionatas? Dabar jau zaidzia visi kas gali. Alaus megejai atsiskyre nuo pusiau profu, tai ko jus dar nepatenkinti? Lygis nuolat kyla, konkurencija tarp klubu tik stipreja. Juk nera daugiau kam zaisti, visi kas nori, visi gali dalyvauti sau tinkamam lygyje. Ar jus norit kad kazkoks verslynykas prisamdytu zvaigzdziu ir jus linksmintu?????? JUS VISI NEBEZINOT KO NORIT...
savivaldybe, 2018-11-30 22:16:02
Dabar jau aisku: savivaldybe kalta del Energijos bankroto!!! O gal reiketu pasakyti aciu Elektrenu savivaldybei?...
Suteneris, 2018-11-30 21:55:59
Oksana, zjbl'a su savo 4 klases rasliava.
1 2 Pirmyn