Titulinis » Naujienos » Dėl J. Gagarino taurės grumsis Rusijos ir Čekijos ledo ritulio klubai

Dėl J. Gagarino taurės grumsis Rusijos ir Čekijos ledo ritulio klubai

2014-04-18
VSB informacija
 Penktadienį, balandžio 18 d., prasideda Kontinentinės ledo ritulio lygos (KHL) čempionato finalo serija. Dėl J. Gagarino taurės kovos Magnitogorsko „Metalurg“ ir Prahos „Lev“ klubai. Lemiamas kovas transliuos „Viasat Sport Baltic“ kanalas.

Nei „Metalurg“, nei į finalą kiek netikėtai iškopęs „Lev“ dar nėra laimėję KHL pirmenybių. Čekijos komanda šioje lygoje žaidžia tik antrą sezoną. Pernai Prahos ekipa užėmė tik 15 vietą.

„Metalurg“ ledo ritulininkai praėjusiame sezone irgi žaidė blankiai, liko 9-oje pozicijoje. Aukščiausią vietą KHL čempionate Magnitogorsko klubas užėmė 2009 metais – 3-iąją.

Šį sezoną „Metalurg“ tapo Rytų konferencijos reguliariojo sezono nugalėtoju. „Metalurg“ iki finalo žygiavo itin užtikrintai: atkrintamųjų varžybų pirmajame etape 4:1 laimėjo seriją prieš lygos naujoką Vladivostoko „Admiral“ (Rusija), konferencijos pusfinalyje 4:0 sutriuškino Novosibirsko „Sibir“ (Rusija), o finale 4:1 nepaliko vilčių Ufos „Salavat Julajev“ (Rusija) klubui.

„Lev“ pirmajame etape Vakaruose buvo trečias. Konferencijos ketvirtfinalyje Čekijos ekipa 4:0 pranoko lygos debiutantą Zagrebo „Medveščak“ (Kroatija), kitame etape laimėjusi 4:2 eliminavo Donecko „Šachtar“ (Ukraina), o trečiame atkrintamųjų varžybų rate rezultatu 4:1 laimėjo seriją prieš Jaroslavlio „Lokomotiv“. Beje, šis klubas palaužė dviejų praėjusių sezonų čempioną Maskvos „Dinamo“ bei turtingiausią lygos ekipą Sankt Peterburgo ASK.

„Metalurg“ su „Lev“ du kartus kovojo reguliariajame sezone. Abusyk pajėgesnis buvo Rusijos klubas – Prahoje laimėjo 4:3 (per pratęsimą), o Magnitogorske 4:2.

Finale bus žaidžiama iki keturių pergalių. Pirmosios dvejos rungtynės įvyks Magnitogorske.

Transliacijų tvarkaraštis: balandžio 18 d. 15.55 val., 20 d. 21.55 val., 23 d. 1.35 val., 24 d. 19.55 val., 26 d. (jeigu reikės) 13.55 val.