Titulinis » Naujienos » D.Kasparaitis įvarčiu ir 2 rezultatyviais perdavimais debiutavo Lietuvos rinktinėje, kuri įtikinamai įveikė Estiją

2017-11-10
Legendinis Lietuvos ledo ritulininkas Darius Kasparaitis savo debiutą rinktinėje pažymėjo įvarčiu ir 2 rezultatyviais perdavimais, o lietuviai pirmose „CROWNS Baltic Challenge cup 2017“ turnyro Klaipėdoje rungtynėse 7:2 (3:0, 1:0, 3:2) nugalėjo Estijos rinktinę.

Šių rungtynių geriausiu žaidėju Lietuvos rinktinėje pripažintas Markas Kaleinikovas.

Lietuviai užtikrintai pradėjo rungtynes ir nuo pat pirmų minučių perėmė iniciatyvą. Pirmojo įvarčio ilgai laukti nereikėjo - lietuviai išnaudojo kiekybinę persvarą ir po Dariaus Kasparaičio bei Arnoldo Boso perdavimų įvartį pelnė Markas Kaleinikovas (5:51 min.).

Jau po mažiau nei trijų minučių M.Kaleinikovas dar kartą pasiunčia ritulį į vartus (8:31 min., rez. perd. D.Kasparaitis ir Tadas Kumeliauskas) ir padidino Lietuvos rinktinės pranašumą iki dviejų - 2:0.

Kėliniui persiritus į antrą pusę Paulius Gintautas atliko perdavimą iš už vartų, o Ugnius Čižas (12:43, rez. perd. P.Gintautas ir Justinas Vėželis) iš artimos distancijos įmušė trečią šeimininkų įvartį (3:0).

Antrąjį kėlinį lietuviai pradėjo pažeisdami taisykles, tačiau per keturias minutes estai neišnaudojo kiekybinės persvaros.

Kėliniui įpusėjus jau estai pažeidė taisykles ir liko trise prieš penkis. Nerijus Ališauskas kelis kartus stipriais smūgiais atakavo iš toli, o po vieno iš jo smūgių ritulys atšoko prie pat vartų ir tuo pasinaudojo Paulius Gintautas (30:53 min.).

Trečią kėlinį puikiu įvarčiu iš arti pradėjo D.Kasparaitis (40:17 min., rez. perd. M.Kaleinikovas ir T.Kumeliauskas), kuriam tai buvo pirmasis įvartis vilkint Lietuvos rinktinės marškinėlius. Vos po 35 sekundžių įvarčiu pasižymėjo ir po septynerių metų pertraukos Lietuvos rinktinėje rungtyniaujantis Tadas Kumeliauskas (40:52), kurio įvartis padidino lietuvių pranašumą iki šešių (6:0).

Netrukus rezultatyvią ataką surengė ir P.Gintautas (45:51 min.) bei skirtumas išaugo iki septynių (7:0).

Nors Mantas Armalis ilgą laiką puikiai saugojo vartus, tačiau rungtynių pabaigoje estai sugebėjo pelnyti du įvarčius (56:08, 59:17 min.) bei sušvelnino atsilikimą iki penkių - 2:7.

Po susitikimo buvo surengta baudinių serija, tačiau nei Artūro Katulio, nei N.Ališausko, nei M.Kaleinikovo baudiniai nebuvo tikslūs ir šią seriją laimėjo Estija.

Kitas rungtynes lietuviai žais jau šeštadienį 16:30 val. prieš Latvijos klubų rinktinę, kuri pirmose dienos rungtynėse 9:2 įveikė Ukrainos dvidešimtmečių rinktinę.

Trijų Baltijos šalių ledo ritulio federacijos prieš metus sutarė kartu rengti trijų etapų ledo ritulio turnyrą, kuris vyktų visose trijose valstybėse. „CROWNS Baltijos iššūkio taurės“ nugalėtojas bus paskelbtas kitų metų vasarį Latvijoje. Ketvirtoji, organizatorių nuožiūra pakviesta komanda varžosi dėl etapo taurės ir apdovanojimų, tačiau galutinėje įskaitoje ketvirtosios komandos rezultatai neskaičiuojami.

Pirmajame „CROWNS Baltijos iššūkio taurės“ turnyre Taline triumfavo Latvijos klubų rinktinė, tuo tarpu lietuviai liko ketvirti.