Titulinis » Naujienos » Galimybė organizuoti pasaulio čempionatą buvo aptarta su IIHF prezidentu

Galimybė organizuoti pasaulio čempionatą buvo aptarta su IIHF prezidentu

2021-01-21
hockey.lt informacija
 Asociacijos „Hockey Lietuva“ prezidentas Dainius Zubrus kartu su Lietuvos Respublikos Ministre Pirmininke Ingrida Šimonyte tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) prezidentui Rene Faseliui nuotolinio video pokalbio metu pristatė Lietuvos kandidatūrą prisidėti prie 2021-ųjų metų pasaulio ledo ritulio čempionato rengimo.
 
2021-ųjų metų pasaulio čempionato elitinio diviziono kovos turėjo vykti Latvijoje ir Baltarusijoje, bet šios savaitės pradžioje IIHF nusprendė perkelti pirmenybes iš pastarosios šalies. Tarp kandidatų pakeisti Baltarusiją ir padėti latviams organizuoti aukščiausio lygio varžybas yra ir Lietuva: dar vakar asociacija „Hockey Lietuva“ IIHF įteikė pasiūlymą prisidėti prie latvių rengiant vienos iš grupių kovas, o šiandien kartu su Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovais šią viziją pristatė ir IIHF prezidentui.
 
Ketvirtadienio rytą Lietuvos Respublikos premjerė Ingrida Šimonytė, švietimo, mokslo ir sporto (ŠMSM) ministrė Jurgita Šiugždinienė ir ŠMSM viceministras Linas Obcarskas kartu su asociacijos „Hockey Lietuva“ prezidentu Dainiumi Zubrumi dalyvavo vaizdo konferencijoje su IIHF prezidentu R. Faseliu. Susitikimo metu premjerė patikino IIHF prezidentą, kad Lietuva yra pasiruošusi padėti Latvijai rengiant vieną iš svarbiausių šių metų pasaulio sporto varžybų.
 
Pasibaigus konferencijai D. Zubrus kalbėjo, jog dabar reikės laukti IIHF sprendimo.
 
„Pristatėme pasiūlymą padėti organizuoti pasaulio ledo ritulio čempionato elitinio diviziono kovas. Suprantame, kad situacija yra neeilinė, todėl kartu su Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerija pateikėme pasiūlymą prisidėti prie čempionato organizavimo. Dabar belieka laukti, kokį sprendimą priims IIHF“, - po vaizdo konferencijos su R. Faseliu kalbėjo „Hockey Lietuva“ prezidentas D. Zubrus.
 
Lietuva pretenduoja į pasaulio čempionato A grupės organizavimą, kurioje varžysis Baltarusija, Čekija, Danija, Rusija, Slovakija, Švedija, Šveicarija ir Didžioji Britanija. Aštuonių komandų kovos galėtų vykti Vilniaus „Avia Solution Group“ arenoje arba „Žalgirio“ arenoje Kaune.