Titulinis » Naujienos » Ispanai pasiuntė Korėją kautis dėl išlikimo čempionate, Estija nepaliko vilčių britams ir yra pagrindinė kandidatė triumfuoti IIA divizione

2019-01-16
hockey.lt inf.
 Trečiadienį Taline (Estija) vykstančiame pasaulio U-20 IIA diviziono čempionate skaudų pralaimėjimą patyrė Korėja bei įspūdingą pergalę iškovojo Estija.

Antrose dienos rungtynėse iki šiol be pergalių žaidusi Ispanija 3:2 (2:1, 0:1, 1:0) palaužė Korėjos ledo ritulininkus, kurie dabar turės kautis dėl išlikimo IIA divizione.

Rungtynių pradžia puikiai prasidėjo Korėjos komandai, kuri jau pirmą susitikimo minutę po Hyoseoko Jee (00:57) įvarčio išsivežė į priekį 1:0. Visgi jau devintą minutę Oscaras Rubio (8:54, rez. perd. Liamas O Hare'as ir Dorianas Donathas) sugebėjo išlyginti rezultatą, o netrukus Sergio Sarasa (14:11, rez. perd. Pablo Gimenezas) ir išvedė ispanus į priekį - 2:1.

Antrame kėlinyje po Junkyungo Yango (32:04, rez. perd. Geonas Woo Kimas) tikslaus smūgio rezultatas vėl tapo lygus (2:2), o ispanų pergalę nulėmė trečiojo kėlinio pradžioje pelnytas Pablo Alberdi (44:34, rez. perd. Aronas Sarmiento) įvartis - 3:2.

Korėja atliko 28 smūgius ir surinko 14 baudos minučių, tuo tarpu Ispanija smūgiavo 39 kartus ir buvo nubausta 8 baudos minutėmis.

Iki šiol 1 tašką iškovojusi Korėja dabar norėdama likti IIA divizione privalės iškovoti bent pergalę per dvejas likusias rungtynes su Estija bei Lietuva ir tikėtis, kad taškų nebeiškovos Ispanija, kuri dar žais su Lietuva ir Didžiąja Britanija.

Intriguojančioje vakaro dvikovoje nebuvo tiek intrigos, kiek jos tikėtasi. Šeimininkai estai vieno įvarčio persvarą įgijo pirmojo kėlinio pabaigoje, o nuo tada atgal nebesigręžiojo ir šventė trečią pergalę čempionate iš eilės - šį kartą 5:2 (1:0, 2:1, 2:1) įveikdami Didžiąją Britaniją.

Estus į priekį išvedė Artemi Aleksandrovas (19:09, rez. perd. Andre Linde'as Saveli Novikovas), o antrojo kėlinio pradžioje persvarą iki dviejų padidino Kristoferis Jogi (24:19, rez. perd. Rasmusas Kiikas).

Nors po dviejų minučių Didžiosios Britanijos žvaigždė Liamas Kirkas (26:06) sušvelnino skirtumą iki vieno (1:2), tačiau po šešių minučių estas Fabianas Hastas (32:42, rez. perd. Emilas Esko Key Svartbro ir Saveli Novikovas) atstatė dviejų įvarčių pranašumą - 3:1.

Trečią kėlinį britai pradėjo tiksliu L.Kirko (45:28, rez. perd. Joshua Walleris ir Edwardas Bradley) smūgiu (2:3), tačiau mintis apie galimą rezultato išlyginimą greitai nubraukė R.Kiikas (48:49, rez. perd. K.Jogi ir Arjomas Anufrijevas) bei A.Aleksandrovas (52:14, rez. perd. Nikita puzakovas), kurie įmušė po įvartį, o estų pranašumas pirmą kartą išaugo iki trijų - 5:2.

Šiose rungtynėse britai atliko 25 smūgius ir surinko 16 baudos minučių, tuo tarpu estai smūgiavo 34 kartus ir buvo nubausti 6 baudos minutėmis.

Po šios pergalės estai įsitvirtino pirmoje turnyrinės lentelės vietoje bei turi nuostabią progą pirmą kartą istorijoje triumfuoti IIA divizione, jeigu tik per kitas dvejas rungtynes nepatirs netikėtų pralaimėjimų prieš Rumuniją ar Korėją.

Estai ketvirtadienį nuo 20:00 val. susitiks su Korėja, o šeštadienį taip pat nuo 20:00 kausis su Rumunija, tuo tarpu Didžioji Britanija rytoj nuo 16:30 val. kovos su Rumunija, o šeštadienį nuo 13:00 susitiks su Ispanija.

Pasaulio IIA diviziono čempionate Taline dėl aukso medalių ir vietos IB grupėje lietuviai kovoja su Didžiąja Britanija, Rumunija, Estija, Ispanija ir Korėja.

Pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionato IIA diviziono lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Estija             3   2   1   0    0     9:4    8
2. Rumunija           3   1   2   0    0    10:7    7
3. Lietuva            3   1   0   2    0   11:11    5
4. Didžioji Britanija 3   1   0   0    2   19:12    3
5. Ispanija           3   1   0   0    2     6:7    3
6. Korėja             3   0   0   1    2    4:18    1