Titulinis » Naujienos » Ketvirtasis lietuvių pralaimėjimas pasaulio U-20 ledo ritulio čempionate

Ketvirtasis lietuvių pralaimėjimas pasaulio U-20 ledo ritulio čempionate

2010-12-17
LLRF informacija
Pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionate Lietuvos rinktinė neatsilaikė prieš galingai žaidžiančią Danijos komandą. Po finalinės sirenos, švieslentėje degantys skaičiai 9:1 (6:1; 0:0; 3;0), rodė Danijos ekipos pergalę.

Prieš varžybas žaidėjai ir komandos vadovybė kalbėjo, kad rungtynes skirs pasiruošimui lemiamai šeštadienio dvikovai su Kroatijos rinktine. Šios poros nugalėtoja išsaugos teisę kitais metais žaisti pirmajame divizione.

Rungtynes su danais vartuose pradėjo jauniausias turnyro žaidėjas, penkiolikmetis Donatas Žukovas, po rungtynių paskelbtas geriausiu varžybų dalyviu.

Jau antrą rungtynių minutę danai įgauna kiekybinį pranašumą, kai Antonas Korneičiukas atsiduria ant baudos suoliuko. Lietuvos žaidėjai apsigina, kol grįžta penktasis žaidėjas. tačiau netrukus danai įmuša du įvarčius (3:57 ir 4:20). Pirmąjį - po netikslaus lietuvių perdavimo, o antrąjį po grūsties prie vartų.

Lietuviai pabando pulti, keletą kartų pagrasina danų vartams, tačiau 7:35, po greitos danų kontratakos, iš toli pasiunčiamas dar vienas ritulys į lietuvių vartus. Netrukus lietuviai pakeičia vartininką. Į aikštę išeina pagrindinis -  Mantas Armalis.

Po Danijos žaidėjo pražangos lietuviai įgauna kiekybinį pranašumą, tačiau per dvi minutes taip ir nesurezga pavojingesnės atakos. Vos sugrįžus penktajam danui rezultatas tampa 4:0. 16:05 danai dar kartą kontratakuoja ir pelno ketvirtąjį įvartį.

14:39 Andrejus Židkovas, po trumpos varžovų vartų apgulties, pelno savo trečiąjį įvarti čempionate.  Rezulatatyvų perdavimą jam atlieka Laisvydas Rimkus. Rezultatas tampa 4:1
Lietuviams nepavyksta išlaikyti tempo puolime - į Andrejaus Židkovo akibrokštą danai atsako dar vienu įvarčiu (16:35) ir toliau spaudžia Lietuvos rinktinę. Ant baudos suoliuko sėdus Valdui Pikčiui, 19:05 danai pelno šeštąjį įvartį.

Pirmąjį antrojo kėlinio ritulį atkovoja danai, tačiau kėlinio pradžioje aktyviau puola lietuviai. Komanda keletą kartų smūgiuoja į vartus. Koncentracija puolime vos nesibaigia eiline sėkminga danų kontrataka. Du prieš vieną išsiveržę danai pagrasina lietuviams , tačiau į aikštę grįžęs Donatas Žukovas vartus apsaugo.

Į aikštę išėjus silpnesniems danų penketams, šiems vis tiek sekasi pulti. Beveik visas žaidimas verda prie lietuvių vartų. Danai daug smūgiuoja, bet komanda apsigina, vienas vartininko atremtas ritulys skrieja į tribūnas.

Kėlinio pabaigoje ant ledo stoja pirmasis danų penketas, tačiau iš trečio ir ketvirto penketo sudarytas lietuvių penketas atsilaiko ir Vaidotas Rastenis, išprovokavęs varžovą pražangai, laimi lietuviams kiekybinį pranašumą. Į aikštę grįžę pirmi du penketai tuo nepasinaudoja. Atsitraukus vartininkui, Danielis Bogdziulis nesugraibo ritulio ir neišnaudoja progos pelnyti įvartį.
Kėlinio pabaigoje lietuvių aikštėje lieka vienu žaidėju mažiau, tačiau priešininkai to neišnaudoja ir kėlinys baigiasi be įvarčių.

Trečiajame kėlinyje stipriausios sudėties danai apgula lietuvių vartus ir 40:55 pelno įvartį. Rezultatas tampa 7:1. Danai toliau puola, bet vartus tris kartus iš eilės apgina vartininkas.
Pajėgiausias danų penketas toliau spaudžia vartus, bet ketvirtasis lietuvių penketas apsigina ir keletą kartų kontratakuoja.

Lietuvių vartus danai puola nepavargdami, kol 47:25 pelnomas aštuntasis įvartis.

Aivaras Bendžius perima ritulį, spurtuoja, tačiau iki vartų likus keletui metrų pargriūva ir nebegali smūgiuoti. Po šios atakos lietuviai vis daugiau ir daugiau atakuoja, kol apgula varžovų vartus. Lietuvių vartininkas skuba pasikeisti į šeštą lietuvių žaidėją, tačiau to neprireikia - iš aikštės dviem minutėm išvaromas danas ir lietuviai įgauna pranašumą.

Danai, net ir keturiese, toliau laiko lietuvius užspaudę jų aikštės pusėje. Netrukus ir lietuviai lieka keturiese, kai Laisvydas Rimkus pasiunčiamas ant baudų suoliuko. Po minutės prie jo prisijungia Benas Šilinskas ir lietuviai lieka trise.

Austrai lietuvių vartus apipila smūgių kruša, tačiau nė vienas tikslo taip ir nepasiekia, kol likus vienai sekundei, danai nuo mėlynosios linijos nepasiunčia paskutinio, devintojo įvarčio.
Ši pergalė Danijos rinktinei buvo ketvirtoji iš eilės. Iki čempionų titulo jiems beliko nugalėti Austrijos ekipą.

Šeštadienį Lietuvos rinktinė kausis žūtbūtinėje dvikoje dėl išlikimo pirmajame divizione.