Titulinis » Naujienos » Košmariškas finišas: Lietuvos rinktinė nesugebėjo mesti iššūkio slovėnams (VIDEO)

Košmariškas finišas: Lietuvos rinktinė nesugebėjo mesti iššūkio slovėnams (VIDEO)

2019-05-05
hockey.lt informacija
Lietuvos ledo ritulio rinktinės pasirodymas pasaulio čempionato IA divizione baigėsi nesėkmingai – patyrusi itin skaudžią nesėkmę prieš Slovėniją Lietuvos rinktinė iškrito į žemesnį divizioną, kuriame jiems reikės rungtyniauti kitų metų pirmenybėse.
 
Paskutiniame čempionatu ture Lietuvos rinktinė nesugebėjo pasipriešinti slovėnams – varžovai iškovojo įspūdingą pergalę 9:0. Šis pralaimėjimas lėmė tai, kad paskutinę vietą grupėje užėmę lietuviai kitais metais bus priversti sugrįžti į IB divizioną.
 
Rungtynes aktyviai pradėjo abi komandos, bet Danieliaus Bogdziulio antrą minutę gauta pražanga pakeitė rungtynių eigą. Slovėnams pavyko visas dvi minutes išlaikyti lietuvius užspaustus prie jų vartų ir nors iš pradžių nuo įvarčio Lietuvos rinktinę apsaugojo virpstas, vos pasibaigus nuobaudos minutėms slovėnai galiausiai iš arti nukreipė ritulį į vartus. Puikų komandos draugo perdavimą išnaudojo Robertas Saboličius (03:54 rez. perd. Sabahudinas Kavačevičius, Anže Kopitaras).
 
Savo galimybę realizuoti daugumą turėjo ir lietuviai, kai A. Kopitaras nugriovė Patriką Misiuką, bet lietuviams prie varžovų vartų sekėsi gerokai prasčiau nei varžovams. Nors pirmoje atakos bangoje Lietuvos rinktinei pavyko atlikti keletą pavojingų metimų, antrąją nuobaudos minutę sugrįžti prie oponentų vartų nebepavyko.
 
Kiek vėliau puikią progą išlyginti rezultatą turėjo Arnoldas Bosas. Puolėjas atsidūrė visiškai laisvas prie pat Slovėnijos rinktinės vartų, bet jo metimą atlaikė Luka Gračnaras.
 
Kėlinio pabaigoje laisvės gavo ir ją maksimaliai išnaudojo Janas Drozgas. Pamatęs laisvą erdvę jis greitai iš aikštės kampo prasibrovė iki jos vidurio ir atliko nepriekaištingai tikslų metimą į viršutinį vartų kampą (16:16, rez. perd. Miha Zajcas, Jurijus Repe).
 
Antrojo kėlinio pradžią Lietuvos rinktinė pradėjo aktyviai: iš pradžių D. Bogdziulis surado Emilijų Krakauską, kuriam atsidūrus vienam prieš vartininką teko atlikti metimą nepatogia ranka, su kuriuo varžovų vartininkas susitvarkė. Kiek vėliau panašioje situacijoje atsidūrė ir Aivaras Bendžius, bet ir jam teko mesti tokiu pačiu būdu ir įvarčio pelnyti nepavyko.
 
Po šių epizodų Tadas Kumeliauskas su lazda kliudė varžovo veidą, o teisėjai tokį epizodą įvertino 2+2 nuobauda. Visas keturias minutes Lietuvos rinktinei pavyko apsaugoti savo vartus, bet pasibaigus nuobaudos laikui kartojosi nemaloni pirmojo kėlinio istorija. Šįkart vos išsilyginus sudėtims fantastišką reidą surengė A. Kopitaras, vienas pats įveikęs visą lietuvių gynybą ir pasiuntęs ritulį į vartus (28:16, rez. perd. S. Kovačevičius, R. Saboličius).
 
Dar nespėjus atsitokėti po praleisto įvarčio, lietuviai iš vartų ritulį buvo priversti traukti ir ketvirtą kartą. Metimu iš toli pasižymėjo Tadejus Čimžaras (28:48, rez. perd. Matičius Poplipnikas, Andrejus Hebaras).
 
Progą atsitiesti lietuviams po šio epizodo suteikė patys slovėnai. Iš pradžių M. Zajcas neleistinai stabdė A. Bendžių, o vėliau Blazas Gregorcas prasižengė prieš Ugnių Čižą ir varžovai beveik dvi minutes buvo priversti žaisti aikštėje turint dviem žaidėjais mažiau. Deja, bet išnaudoti šios progos nepavyko: vos kelis metimus per šį laikotarpį atlikę lietuviai nepasižymėjo nepaisant to, jog slovėnai prasižengė ir dar kartą, prailgindami savo mažumos laiką.
 
Neįmušus lietuviams, į mūsų vartus krito dar vienas įvartis. Greitoje atakoje meistriškai Mantą Armalį įveikė Boštjanas Goličičius (34:47, rez. perd. Janas Drozgas, M. Zajcas).
 
Įgijusi solidų pranašumą Slovėnijos rinktinė daugiau atakavo net ir tada, kai jie dar kartą turėjo kiekybinį deficitą ir susikūrė dar vieną puikią progą pasižymėti, kurią neutralizavo Lietuvos rinktinės vartininkas. Visgi, pasibaigus varžovų nuobaudai Kenas Ograjensekas iš arti šeštą kartą rungtynėse pasiuntė ritulį į vartus (39:29, rez. perd. Anže Kuraltas, Miha Verličius).
 
Prieš paskutinį kėlinį M. Armalį vartuose pakeitė Laurynas Lubys.
 
Kėlinio pradžioje itin aktyviai žaidę lietuviai atliko ne vieną bandymą: į vartus metė T. Kumeliauskas ir D. Bogdziulis, bet įvarčio pelnyta nebuvo. Kiek vėliau po gražaus Povilo Verenio reido tiek jam, tiek ir komandos draugams galiausiai nepavyko pasižymėti. Visgi, po Lietuvos rinktinės išpuolių slovėnai sugebėjo atsakyti savo ataka, kur netikėtai ritulio skriejimo kryptį pakeitęs J. Drozgas nuginklavo L. Lubį (49:05, rez. perd. M. Zajcas, B. Goličičius).
 
Kiek vėliau dviem baudos minutėmis buvo nubaustas Edgaras Protčenko, bet žaisdami mažumoje lietuviai susikūrė progą, bet ir vėl pasižymėti nepavyko – šįkart arti tikslo liko P. Misiukas. Nepaisant to, aktyvus lietuvių žaidimas leido išprovokuoti dvi pražangas ir dar kartą pažaisti penki prieš tris, bet ir vėl įvarčio pelnyta nebuvo.
 
Susitikimas lietuviams baigėsi nemaloniai: Aleksandras Magovacas iššovė iš toli (55:23, rez. perd. Luka Kalanas), o J. Drozgas sugebėjo pasiekti „hat-tricką“ (59:01, rez. perd. L. Kalanas).
 
Geriausiu mačo žaidėju Lietuvos rinktinėje išrinktas Tadas Kumeliauskas. Tuo tarpu geriausias Lietuvos rinktinės žaidėjas visame čempionate – Dainius Zubrus.

Komentuoti

Grafikas, 2019-05-05 23:39:26
Dar praėjusių metų vasarą tvarkaraštis buvo nusiųstas į IIHF ir jie jį patvirtino. Tvarkaraščiai buvo nusiųsti ir nacionalinėms federacijoms. Iš Lietuvos federacijos jokių priekaištų negavome ir tvarkaraštis buvo patvirtintas“, – aiškino organizacinio komiteto vadovas kazachas Glebas Karatajevas.
ponaArogancija, 2019-05-05 23:14:10
Katuliene, ar leisi vyrui uzbaigti karjera??? Atlaisvink vieta jaunimui!
Palaikymui, 2019-05-05 21:03:40
Auksiniai zodziai! Pasirašau
Palaikymui, 2019-05-05 19:28:18
Pritariu,tai mūsų Lietuvos rinktinė!Sekmės jiems!!!
Palaikymas, 2019-05-05 19:20:04
Tariu Ačiū iš didžiosios A! Jūs buvot ir esat geriausi! Žinoma mūsų Lietuvos gyventojai moka džiaugtis tik auksiniais medaliais ir jiems visada visko bus mažai! Tačiau jie nesupranta, kokia sunki yra ši sporto šaka! Jie moka tik peikti per komentarus, tačiau atsistoję ant ledo iškarto krenta. O jūs ant ledo patys tvirčiausi! Nors ir kritot žemyn, bet po skaudaus kritimo ir vėl būna laimingas pakylimas! Jūsų šeimos ir draugai visada jus palaikys. Ir velniop, tuos komentatorius, kurie tik malt liežuviais sugeba! Kodėl jie neina ir nepadaro geriau? Nes jie tik tipiniai žmonės apsėsti neapykantos! Mes visada jus palaikysim, mūsų komanda! Kovokit, nes tik jūs esat mūsų kovotojai! Laimėti visada suspėsit! Iš klaidų mokomes!
Smalsus, 2019-05-05 15:37:22
Ne Andrejus as, nepergyvenkit. Ne jusu lygio jis, kad cia komentuotu. Tai griztant prie temos- Katulio komentaru apie savo visiska fiasko rinktineje nebus? Juk visi pamena kaip Katulis Fb paskyroje apderge U-20 rinktine praejus vos 10 minuciu po to kai jauniems vyrams buvo uzkabinti sidabro medaliai. Tai prasom pasisakyti apie vyru rinktines fiasko. Laukiam.
Darius, 2019-05-05 14:27:20
Mano nicku matyt rašo pavydūs esami federacijos veikėjai, bet tai manęs nesustabdys! Aš vis tiek natūralizuosiuosi ir visiems parodysiu teisinga pavyzdį! Galėsit pavydėt ir kviesti mane atgal, kad pasidalinčiau vertingais pamokymais.
smalsuciui, 2019-05-05 13:44:35
Andronai, cia jus? Negrazu sitaip kaimynus dergti.
ttt, 2019-05-05 13:38:04
Gerai tas Katulis dirba ir pats visas jegas atiduoda uz Lietuva. As is viso stebiuosi kaip Katulis ar Hockey punks sugeba issilaikyti vilniaus arenoj. Ten juk bet kada gali buti isjungta elektra, pries nosi uzrakintos durys. Toj arenoj tamsu, salta. Tevams nera ten ka veikti, normalu kad visi nori i Akropoli. As nieko pries Katuli neturiu, gerbiu jo darba, bet vaiku ten treniruotis niekada nevesciau del salygu. Isivaizduoju kaip ten sunku surinkti vaiku grupes, zmones neriasi is kailio, kviecia gerus trenerius, bet tai lemia auksta treniruociu kaina. Pagarba Katuliui, tikiuosi jis toliau dirbs visais frontais, o rezultatu tikrai bus uz kazkiek metu. Linkiu sekmes!
to smalsiam, 2019-05-05 13:27:43
Eik po saltu dusu pastovek, fantazuotoja tu. Vieninteliai su kryptingu darbu :) Tai kokie ten jusu darbo vaisiai? Visi praregeja i gv pabega ir vienintelis jusu kryptingas darbas- pavydas.
Ačiū, 2019-05-05 13:08:38
Ačiū žaidėjams,kad atvykot ,kovojot už Lietuvos rinktinę,palikę savo šeimas,darbus...Kaip sekės,taip...Bet atidavėt visas savo jėgas.Buvot šaunūs!Jaunimas pasisėmė patirties ir reik eiti toliau,toliau kovoti be jokių naturalizuotų,tik savo jėgomis...Nenusiminkit,sekmės mūsų jaunai komandai kitą met kopiant i 1A divizioną... ;)
Darius, 2019-05-05 12:57:39
Mano nicku rašo greičiausiai buvusios federacijos veikėjai, kurie bando pasityčioti iš manes, lygiai taip pat, kaip jie 30 metų tyčiojosi iš Lietuvos ledo ritulio, tik ta jie ir moja daryti
Darius, 2019-05-05 12:54:45
Kai vakar prognazovau rezultatą 5:1 Slovėnijos naudai, stengiausi būti objektyvus ir progozę dariau tik atsižvelgdamas į skirtingus Lietuvos ir Slovėnijos klasių lygius, akivaizdu, kad Lietuvos rinktinėje yra ženkliai žemesnio meistriškumo sportininkai. Deja, mano prognozė neišsipildė, nes maniau, kad Lietuvos rinktinė kovos. Aš klydau. Tiesiog abi rinktinės nekovojo ir padarė treniruotę. Man asmeniškai labai graudu, kad Lietuvos rinktinės lygis yra toks žemas. Bet Lietuvos U 18 ir U20 rinktinių lygis dar žemesnis, jos žaidžia tik 4 pagal pajėgumą grupėje, tad jei Zubrus nieko gero nepadarys federacijoje, tai matau netolymoje perspektyvoje, kad rinktinė iškrisvir iš B grupės, kurioje visos rinktinės naturalizuoja sportininkus ir stiprina lygį
Tomas, 2019-05-05 12:49:59
Armaliui 1/3.
Darius, 2019-05-05 12:49:51
Dėkui už pritariančias mintis! Įkvėptas jūsu pasiūlymu bandysiu natūralizuotis. Galvoju tik kur geresnės salygos, Baltarusijoje ar Kazachstane? Ir gal kas žinot ar sudėtinga? Procesas neskausmingas?
To Zero, 2019-05-05 12:42:01
Tu gal paklausk pačiu žaidėju ka jie galvoja apie trenerius. Daugumos komentaras buvo, kad pirma karta gavo profesionala, ir net tas trumpas laikas buvo labai vertingas, žaidėjai suprato, kaip turi dirbti treneriu štabas. Praeitu metu stilius siaip ne taip leido iseiti iš 1B, bet šiame lygyje nebūtu nei vienos pergalės.
Dar, 2019-05-05 12:36:42
13. Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimas natūralizacijos tvarka – Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimas asmeniui, atitinkančiam šiame įstatyme nustatytas Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo sąlygas. 14. Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimas supaprastinta tvarka – Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimas netaikant natūralizacijos sąlygų lietuvių kilmės asmeniui, kuris nėra buvęs Lietuvos Respublikos piliečiu. 15. Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimas išimties tvarka – Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimas ypatingų nuopelnų Lietuvos valstybei turinčiam kitos valstybės piliečiui ar asmeniui be pilietybės, kurie yra integravęsi į Lietuvos visuomenę, netaikant natūralizacijos sąlygų. Ir baikit cia trolinti kazkokius vejus.
BA to Darius, 2019-05-05 12:27:27
Na kaip nėra, jie žaidžia dėl pinigų ne šiaip sau. Gal forma kita, kanadiečiai gauna pilietybę ir todėl jiem čia lengviau gaut darbą. Kokia natūralizavimo prasmė važiuot kanadiečiui žaist už kazachus? O pas mus pilietybę gaut nebus lengva įstatymai ne tokie paprasti. Man asmeniškai tok formatas tinka ir nelabai noriu kad rinktinėje nebūtų žaidėjų iš Lietuvos. Kokia tada čia rinktinė, darom klubą ir į KHL arba Europos čempionų lygą.
zero, 2019-05-05 12:16:25
Manyciau,trenerio keitimas po praeitu pirmenybiu buvo klaida.Haake isvede komanda i aukstesni lygi,reikejo ir leisti jam pabaigti sita darba.Zmogus jau buvo perprates musu ledo ritulio "bardakeli",blogiau butu tikrai nebuve.
Tomas, 2019-05-05 12:15:03
Sviesti.
1 2 3 Pirmyn