Titulinis » Naujienos » Kovoje dėl išlikimo: NHL žvaigždės į priekį vedama Slovėnija (varžovų apžvalga)

Kovoje dėl išlikimo: NHL žvaigždės į priekį vedama Slovėnija (varžovų apžvalga)

2019-05-04
 Lietuvos ledo ritulio rinktinė jau šiandien užbaigs savo pasirodymą Nursultane (Kazachstanas) vykstančiame šių metų pasaulio ledo ritulio čempionato IA diviziono kovose. Paskutinis turas lietuviams beprotiškai svarbus – prieš mūsų rinktinę į kovą stos Slovėnija, o tik pergalė garantuos išlikimą šiame divizione, kai nesėkmė per pagrindinį laiką garantuotai nublokštų Lietuvos rinktinę atgal į IB divizioną. Prieš svarbiausią metų mūšį pristatome jums šios dienos varžovus.
 
Slovėnijos rinktinės pastarieji metai
 
Slovėnijos rinktinės pasirodymai pastaraisiais metais labai primena Kazachstano ledo ritulininkų pasirodymus: šios rinktinės keletą metų keitė viena kitą elitiniame divizione, taip ir negalėdamos jame išsilaikyti, tačiau jau kitais metais ir vėl triumfuodamos IA pirmenybėse taip keletą metų tęsdamos šį ratą. Nuo 2008 metų jie penkis kartus bandė įsivirtinti elitiniame divizione, tačiau visi penki bandymai baigėsi nesėkmingai.
 
Galiausiai pernai slovėnams sėkminga serija IA divizione nutrūko neįtikėtino siužeto rungtynėse. Mače su italais tiek slovėnams, tiek ir jų varžovams reikėjo pergalės per pagrindinį laiką, o rungtynių pabaigoje to siekdamos abi rinktinės vartininką pasitaikius progai keitė šeštu aikštės žaidėju. Galiausiai nugalėtojais tapo italai, kurie sugebėjo pasiųsti ritulį į tuščius varžovų vartus, palikdami slovėnus vos penktoje grupės pozicijoje.
 
Po nesėkmingo praėjusio sezono Slovėnijos ledo ritulio federacija patikėjo vyriausiojo trenerio postą Ivo Janui, kuris yra vienas iš šalies ledo ritulio legendų. Tiesa, jo pasiekimai, bent jau kol kas, yra matuojami tik žaidimu ant ledo: būtent jo vedama Slovėnija 2001 metais pirmą kartą pateko į elitinį divizioną. Puolėjo pasirodymas buvo toks įspūdingas, kad jis šioje šalyje prisimenamas iki šiol: per penkis mačus slovėnas pelnė net 15 įvarčių ir surinko 18 rezultatyvumo balų. Trenerio poste taip sužibėti jam dar kol kas toli gražu nepavyko, o šiuo metu jis dirba Alpių ledo ritulio lygoje.
 
Lietuva prieš Slovėniją
Tarpusavio dvikovos: 3 Slovėnijos pergalės, įvarčių santykis 6:17
 
Šios rinktinės per visą istoriją tarpusavyje pasaulio čempionatuose buvo susitikusios du kartus ir abu kartus tai įvyko vienai iš komandų esant pirmenybių šeimininke. Abejuose šiuose mačuose triumfavo slovėnai, o įdomu, kad savo gimtinėje jiems įveikti lietuvius sekėsi sunkiau, nei Vilniuje. 2007 metais Liublianoje jie laimėjo 4:2, kai 2009 metais Vilniuje šeimininkus nugalėjo 8:2.
 
Be oficialių dvikovų šios rinktinės kartą susitiko draugiškame turnyre, bet tuomet 2006 metais irgi triumfavo slovėnai, laimėję 5:2.
 
Slovėnijos rinktinės ginklai
 
Kalbas apie Slovėnijos rinktinę būtina pradėti nuo didžiausios jų žvaigždės Anže Kopitaro. Tai yra ne tik dėl to, kad Los Andželo „Kings“ puolėjas yra garsiausias vardas šiose pirmenybėse, tačiau ir dėl statuso, kurį slovėnai suteikė savo lyderiui. NHL virš tūkstančio mačų jau sužaidęs puolėjas savo komandoje yra matomas visais žaidimo aspektais abejose aikštės pusėse: be įprasto darbo ginantis ir puolant, jis dažniausiai savo rinktinėje žaidžia ir daugumose, ir mažumose, o jam tenkamas krūvis kartais būna tiesiog sunkiai suvokiamas. Rungtynėse su Korėja puolėjas ant ledo praleido beveik pusę visų rungtynių 27:03 minutes.
 
Nors rinktinės lyderis yra itin naudingas savo komandai ir jį matyti ant ledo norima kaip įmanoma dažniau, nes vien jo buvimas aikštėje komandos draugams suteikia pasitikėjimo, o varžovų dėmesys NHL žvaigždei atveria daugiau laisvės kitiems, slovėnai savo žaidimą pagerino tada, kai nustojo dairytis į lyderį ir patys ėmėsi iniciatyvos. Jei pirmuose trejuose pralaimėtuose mačuose be A. Kopitaro ant ledo slovėnai pasižymėjo vos kartą, tai rungtynėse su vengrais iššovė visa jų komanda ir sugebėjo iškovoti triuškinamą pergalę 6:0.
 
Būtent toks slovėnų žaidimas, kuriame pasižymi visi keturi penketai ir ketvirtojo penketuko žaidėjai atakuoja ne ką mažiau nei lyderiai, būtų daug pavojingesnis ir Lietuvos rinktinei. Nors 11-ąjį slovėnų numerį stabdyti vis tiek reikės ir jis neabejotinai kels didžiulį pavojų, jei kitos Slovėnijos rinktinės pamainos taip pat ras kelius link varžovų vartų ir mūsų rinktinei teks gintis nuo visų keturių slovėnų grandžių, oponentų atakų įvairovė bus gerokai platesnė ir jų stabdymui teks išnaudoti gerokai daugiau jėgų, kurių trūkumą žaidžiant antras rungtynes iš eilės taip pat galime jausti.
 
Šiandieninių Lietuvos rinktinės varžovų žaidime itin svarbus komandinis ledo ritulys. Labai retai galima išvysti individualiai viską bandančius išspręsti varžovus, o matydami geresnėje situacijoje esantį komandos draugą slovėnai perdavimo dažniausiai nepagaili. 
 
Stebint Slovėnijos rinktinės gynybą buvo ganėtinai akivaizdu, kad komanda kur kas užtikrinčiau jautėsi tada, kai vartuose po dviejų mačų Matija Pintaričių pakeitė Luka Gračnaras. Šis 178 cm. vartininkas su trenksmu debiutavo rinktinėje 2013 metais ir puikiai pasirodė elitiniame divizione, o vėliau dar labiau sužibėjo po metų įvykusiame IA diviziono čempionate, atremdamas net 96% metimų į jo vartus. Visgi, po šių metų protrūkio jo karjeroje taip ir nebuvo – vartininkas taip ir neišaugo Austrijos pirmenybių lygio, o pastaraisiais metais apkritai dažniausiai nebūdavo kviečiamas į rinktinę. Tiesa, šiemet jo žaidimas rinktinėje ir vėl beveik nepriekaištingas, o sužaidęs du mačus jis yra geriausiai metimus atremiantis vartininkas visame turnyre (94,6%).
 
Šiose pirmenybėse A. Kopitarui puikiai talkina Robertas Saboličius. 30-metis žaidžiantis Kontinentinėje ledo ritulio lygoje (KHL) yra greitas ir turi tikslų metimą, tad idealiai tinka žaidimui greta savo rinktinės lyderio, o šiose pirmenybėse jis jau turi du įvarčius ir vieną rezultatyvų perdavimą.
 
Tuo tarpu iš slovėnų jaunimo būtina išskirti Janą Drozgą. 20-metis prieš porą metų buvo pašauktas NHL naujokų biržoje, o itin didelį potencialą puolime turinčiam ledo ritulininkui jau dabar netrūksta techninių sugebėjimų pelnyti įvarčius. Tiesa, gynyboje šiam žaidėjui dar reikia gerokai patobulėti, todėl dažniausiai šiame čempionate jį matome dar tik ketvirtajame komandos penketuke.
 
Rungtynių svarba
 
Šiose rungtynėse spręsis abiejų komandų likimas. Sudėtingesnė situacijoje yra lietuviai, kurie negali pralaimėti per pagrindinį laiką ir išlikimą jiems garantuos tik pergalė. Tuo tarpu slovėnai išlikti gali ir pralaimėję, o jiems tam užtektų Vengrijos nesėkmės per pagrindinį laiką. Visgi, perspektyvos po pergalės didesnės Lietuvos rinktinės pusėje: lietuviai vis dar gali likti treti, o slovėnai nebepakils aukščiau ketvirtos pozicijos.
 
Trys įdomūs faktai prieš laukiančią akistatą:
 
Per visą NHL istoriją 337 ledo ritulininkai yra sužaidę po 1000 ar daugiau reguliariojo sezono mačų šioje lygoje. Du iš jų ant ledo pamatysime ir šiandien: Dainių Zubrų (1293) ir Anže Kopitarą (1003), kuris yra naujausias šio klubo narys;
 
Per visą savo karjerą rinktinėje nė vienas Slovėnijos rinktinės žaidėjas nėra pelnęs tiek įvarčių, kiek jų treneris Ivo Janas pelnė 2001 metų istoriniame žygyje į elitinį divizioną (15);
 
Slovėnijos ir Lietuvos rinktinės yra vienintelės, kurios šiose pirmenybėse verčiasi be natūralizuotų žaidėjų ir savo sudėtyse turi tik vietinius ledo ritulininkus.

Komentuoti

chokis, 2019-05-06 17:56:18
darius labai kiauras zmogelis jeigu jam patinka naturalizacija tai viskas aisku koks jo protelis :)
Tai gerai, 2019-05-05 12:20:07
Nors pasaulio pamatys žaidėjai...;)Apie kokia naturalizacija jūs kalbat,tam reikia turėti pinigų ir normalų ledo ritulio lygi Lietuvoje,joks naturalizuotas nežais už ačiū,mūsų megėjų lygoje.Reikia džiaugtis,kad dar mūsų žaidėjai grįžta iš užsienio ir už ačiū atstovauja Lietuvos rinktinei!!!!Turėtumėm jiems pasakyti Ačiū!!!Jug kai kuriems iš jų net nebuvo apmoketos kelionės i rinktinę,tai apie kokią naturalizacija jūs čia dar kalbat?!!!
Darius 2 Dariau, 2019-05-05 12:09:53
Kodėl Lietuvos rinktinė turėtų būti išskirtinė? Visos B ir A grupių rinktinės naturalizuoja sportininkus, kad pakeltų rinktinės lygį, kad ledo ritulys šalyje taptų populiarus ir vėliau jau išugdyti savų sportininkų, kol kas Lietuvoje turime nulinio lygio ledo ritulį, tad jei norime eiti aukščiau į A grupę, tuomet reikėtų natiralizuoti bent 5-6 aukštesnės klasės sportininkus. Jei federacija atimiausias metis nesugebės naturalizuoti keletos sportininkų, tai po kelių sezonų Lietuvos rinktinė iškris ir iš B grupės, kurioje visos rinktinės naturalizuoja sportininkus ir stiprina rinktinės lygį, jei Lietuvos federacija nedalyvaus tame procese, vadinasi rinktinės lygis bus žemesnis nei kitų ir rinktinė iškris net iš B Grupės. Tokios tendencijos
Dariau, 2019-05-05 11:40:44
Kokia cia tada Lietuvos rinktine,su tais naturalizuotais?Aš vat šito nesuprantu...Priimt svetimšalių,kad iškopt aukščiau?Tu nusišneki...Tegu žaidžia lietuviai ir tegu žaidžia ten kur verti žaisti...
Darius 2 Dariii, 2019-05-05 11:35:00
Kiek kainuoja naturalizuoti Kroatijai, Niderlandams, Lenkijai, Rumunijai, Estijai, Baltarusijai, Italijai, Kazakstanui, Vengrijai, Korėjai, Prancūzijai...? Ar bent žinai, ar tik kalbi tuščiai?
Darius, 2019-05-05 11:30:57
Pažiūrėkite vaizdo įrašą Lenkija - Estija, Estija - Ukraina, Rumunija - Lenkija ir pamatysite, kad jau kitais metais B grupėje Lietuvos rinktinei bus labai sunku. Lenkija į vartus jau šiais metais pastatė šiaurės amerikietį naturalizuotą sportininką ir ruošia dar du naturalizacijai sportininkus, gal jau kitų metų B Grupėje Lenkijos rinktinėje žais ę naturalizuoti sportininkai. Pagarba Lenkijos ledo ritulio federacijai. Pagarba ir Rumunijos ledo ritulio federacijai, nes Rumunijos riktinėje laimėjo B Grupę su naturalizuotais vengrais, slovaku ir ukrainiečiais. Pagarba ir Estijos federacijai dirnan2iai naturalizuojant rusus (Andrei Makrov)
Dariau, 2019-05-05 11:16:12
Šiandien Dariau tavo diena
Dariii, 2019-05-05 11:15:19
Tu parasyk ka tu cia nori naturalizuoti nesamoniu nepaistes. Kiek tai kainuoja koks auksto lygio uzsienietis trinsis 4 metu lt cempe? Kam kisti pinigus i svetimus jei saviems vaikams neuztenka? Ar tu tai supranti?
Dariui, 2019-05-05 11:13:18
Ne nu tu tikrai filosofas...Gal eik knygą rašyt apie ledo ritulį ,tai nors babkių uždirbsi,o čia tik savo brangų laiką gaišti...O mes kaip sirgom,taip ir sirgsim už Lietuvos rinktinę,kaip jai besisektų ir kaip sunkų bebutų...;)
Darius, 2019-05-05 11:04:21
Akivaizdžiai skirtingi lygiai, A grupė yra per aukštas lygis Lietuvos rinktinei, Lietuvos ledo ritulys nuliniame lygyje, reikia tai suvokti ir pradėti nuo vaikų, jaunių, jaunimo klubų. Suprantu, kad pasikeitus federacijos pavadinimui, ledo ritulyje ne daug kas pasikeis. Todėl ir toliau ledo ritulys laikysis tik privačių asmenų dėka. Ką gali federacija, tai dirbti naturalizacijos linkme, bandant pritraukiant į rinktinę aukštesnės klasės sportininkus. Viena viltis tik Zubrus, daugiau vilčių nėra. O komentarus rašo panašu, kad buvusios federacijos veikėjai, kurie 30 metų žlugdė tai, ką galime matyti iš ledo ritulio Lietuvoje. Lietuvos ledo ritulyje reikia keisti viską iš pagrindų, seną viską mesti lauk ir pradėti iš naujo viską, nes tai kas buvo yra nuliniame lygyje. Senoji federacija gyveno fantazijų sukurtame pasaulyje, rinktinė žaidė nuliniame lygyje, 4 divizione pagal pajėgumą, o jie svaigdavo, kad rinktinė "iškovojo bronzos medalius", tipo jie (federacija) gerai dirba, nes mėgėjų čempionate nuliniame divizione rinktinė užėmė trečią vietą, federacija bandė įpiršti Lietuvai nuomonę, kad Lietuvos rinktinė užėmusi trečia vietą ė divizione turėtų būti aukštesnio lygio, nei kokia Slovėnija ar Italija užėmusios paskutines vietas TOP. Federacija panašu tuo šventai tikėjo ir tomis fantazijomis bandė apgauti ir Lietuvos ledo ritulio fanus. Iš kelių komentatorių paistalų panašu, kad kai kurie iki šiol gyvena federacijos sukurtame fantazijų pasaulyje, iki šiol svaigsta. O realybė kita. B grupė sparčiai tobulėja, beveik visos B grupės rinktinės naturalizuoja aukštesnio lygio sportininkus (Lenkija, Rumunija, Estija, Niderlandai), aš matau, kad visai netolimoje perspektyvoje Lietuva iškris ir iš B grupės. Eisim į PAR, Honkongo, N. Zelandijos lygio divizioną, kur žais rinktinės be naturalizuotų sportininkų. Matyt federacija to ir siekia, kad rinktinė žaistų Afrikos divizione ir niekas Lietuvoje nesidomėtų ledo rituliu, kad ledo ritulys Lietuvoje numirtu.
Dariau, 2019-05-05 11:01:13
Gal tu eik treniruot rinktine,tu toks protingas!!!Nuo tavo džiaugsmo,net bloga daros!!!
Darius, 2019-05-05 10:41:15
Ar reikia Slovėnijai triuškinti Lietuvą, koks tikslas? Jei Slovėnijos treneris nepasakys STOP, rezultatas gali būti ir 8 (9) : 0 Slovėnijos naudai
Darius, 2019-05-05 10:17:50
kažkam jau stogas nuvažiavo, užupjauta
Darius, 2019-05-05 10:15:05
ir dar Baltarusijos lygoje mokes BATKA uz musu vaikus!
Darius, 2019-05-05 10:05:24
Ir dar tuoj pristatisiu plana kaip uz musu vaikus mokes rusai ir latviai kad musu vaikai tobuletu rusu ir latviu lygose. Jie ten zaisdami specialiai traumuos kuo daugiau zaideju ir bus klientu mano rebilitacijos centrui.
Darius, 2019-05-05 10:02:55
nejauciu pasitenkinimo. Ieskau nhl zaideju kurie zais LT cempe ir statau rebilitacijos centra. Tada mes aplosim Kanada
to darius, 2019-05-05 09:58:34
o tu ka jauti pasitenkinima kad neina zaidimas?
Darius, 2019-05-05 09:36:45
viskas aišku, jau po kelių minučių viskas išsisprendė, deja
Darius, 2019-05-05 09:29:31
jau prasidėjo..