Titulinis » Naujienos » Latviams iššūkį metę "pankai" turėjo pripažinti "Liepaja" pranašumą (VIDEO)

Latviams iššūkį metę "pankai" turėjo pripažinti "Liepaja" pranašumą (VIDEO)

2020-11-29
 Sekmadienį Vilniuje baigėsi Baltijos lygos Dariaus Kasparaičio grupės etapo turnyras.

Paskutinėse rungtynėse ant ledo susitiko Lietuvos ir Latvijos atstovai: sėkmingiau rungtynės susiklostė latviams – „Liepaja“ 3:1 nugalėjo „Hockey Punks“ atstovus. Tiesa, į finalinį Baltijos lygos ketvertą iš šios grupės keliauja būtent šios dvi komandos.

Rungtynėse ilgai laukti pirmojo įvarčio nereikėjo. Sužaidus vos kiek daugiau nei dvi minutes „Liepaja“ atidarė savo įvarčių sąskaitą. Preciziškai tiksliu metimu nuo virpsto ritulį į vartus pasiuntė Raivo Freidenfeldis (02:28, rez. perd. Matiss Strauss).

Po įvarčio ir toliau užtikrintai rungtynių eigą kontroliavę latviai vėliau surengė greitą išpuolį, kuriame savo meistriškumą demonstravo „Hockey Punks“ vartininkas Simas Baltrūnas, per kelias akimirkas dukart efektingai atrėmęs Liepojos klubo puolėjų metimus.

Kiek vėliau „pankams“ pavyko pristabdyti oponentų puolimą, tačiau metimų į vilniečių vartus pirmajame kėlinyje ir toliau netrūko, o jiems patiems surasti progų išpuoliams prie Lauryno Lubio ginamų „Liepaja“ vartų sekdavosi sunkiai. Kur kas daugiau vilniečiams kildavo po jų gaunamų pražangų, o antrajame kėlinyje viena iš jų virto antruoju įvarčiu. Puikiai įžaidę ritulį Latvijos klubo atstovai surado Ričardą Fomisą, kuris kombinaciją užbaigė įvarčiu (29:50).

Nepaisant oponentų turėtos dviejų įvarčių persvaros, antrajame kėlinyje žaidimas išsilygino, o savo puikios progos įvarčiui „Hockey Punks“ sulaukė antrojo kėlinio pabaigoje, bet Povilui Vereniui galingu metimu įveikti L. Lubio nepavyko.

Itin sėkmingai „Hockey Punks“ pradėjo trečiąjį kėlinį: jau septintąją kėlinio sekundę P. Verenis pasiuntė ritulį į varžovų vartus ir leido vilniečiams prie varžovų priartėti iki minimumo (40:07, rez. perd. Aivaras Bendžius). Tiesa, netrukus „pankams“ ir vėl teko pamiršti bandymus atakuoti, kai dvi minutes jiems teko žaisti mažumoje. Nepaisant visų „Liepaja“ bandymų, šią atkarpą sostinės atstovams atsilaikyti pavyko.

„Hockey Punks“ komandai vis labiau įsidrąsinant ir bandant surasti būdų išlyginti rezultatą, „Liepaja“ surengė greitą išpuolį, kurio metu S. Baltrūnui pavyko atremti pirmąjį oponentų metimą, bet  Maris Miezis pakartotiniu bandymu pasiuntė ritulį į vartus (49:44, rez. perd. Linards Mazurs-Mago).

Tiksint paskutinėms rungtynių minutėms paskutinį šansą išsigelbėti „Hockey Punks“ komandai suteikė „Liepaja“ lietuvis Paulius Rumševičius, gavęs dvi baudos minutes. Visgi, nei daugumoje, nei keičiant vartininką šeštuoju aikštės žaidėju vilniečiams nepavyko įveikti kompaktiškai žaidusios Latvijos klubo gynybos.

Pergalę iškovojusi „Liepaja“ laimėjo D. Kasparaičio grupės turnyrą, antroje vietoje palikę „Hockey Punks“ komandą. Visgi, į gruodį Latvijoje įvyksiantį finalinio ketverto etapą pateko abi šios komandos – su turnyru atsisveikino „Everest“ komanda iš Estijos.

Tuo tarpu Tartu vykusiame Sandžio Ozolinščio grupės turnyre šiandien rungtynės neįvyko: po keturių „Valk 494“ žaidėjų teigiamų COVID-19 testų, rungtynės su „HK Mogo“ buvo atšauktos. Kitą savaitę bus surengtas Baltijos lygos direktorato susirinkimas, po kurio bus priimtas sprendimas dėl šių rungtynių baigties ir galutinio finalinio ketverto dalyvių sąrašo patvirtinimo.