Titulinis » Naujienos » Ledo ritulį mylinčios moterys kuria istoriją! Pirmose rungtynėse – pergalė

Ledo ritulį mylinčios moterys kuria istoriją! Pirmose rungtynėse – pergalė

2015-04-11
 Simbolinė Lietuvos moterų rinktinė balandžio 11 dieną Rygoje sužaidė istorines pirmąsias draugiškas rungtynes prieš Latvijos merginų komandą „Saga99“. Pergalę rezultatu 5:2 (2:0, 2:1, 1:1) šventė lietuvės.

Varžovių (jaunimo) komanda Latvijos moterų ledo ritulio čempionate rungtyniauja pirmąjį sezoną ir šiuo metu tarp 4 komandų užima 4-ąją vietą. Anksčiau, 2010 metais įkurta ir moterų komanda „Saga“, kuri čempionate užima 2-ą vietą.

Kaimyninėje Latvijoje moterų ledo ritulys gerokai labiau pažengęs nei Lietuvoje, Latvijos moterų rinktinė pasaulio čempionatuose dalyvauja nuo 1999 metų ir šiuo metu (balandžio 13-19 d.) Prancūzijoje rungtyniaus I diviziono A grupėje. Pasauliniame reitinge Latvijos moterų rinktinė užima 16 vietą (iš 38). Šalyje šiuo metu ledo ritulį žaidžia 86 moterys ir merginos.

Beje, merginos atvyko į Latviją be vartininkės, tad ją teko skolintis vietoje, – vartus gynė Amanda Sraujupa.

Buvo žaidžiami trys kėlinukai po 15 minučių.

Jau pirmąją rungtynių minutę įvartį pelnė lietuvaitė Vitalija Černeckienė (00:26), paskui merginos įsijautė ir po Miglės Jakavičienės perdavimo įvartį pelnė Anastasija Šeršniova (11:22).  V. Černeckienė antrojo kėlinio pradžioje pelnė dar vieną įvartį (15:23, A. Šeršniova).

Rezultatą sušvelnino latvių žaidėja Jekaterina Pruceva (18:46).

Antrajame kėlinyje įvartį pelnė A.Šeršniova (19:46) ir lietuvaitės vėl pabėgo – 4:1.

Trečiajame kėlinyje latvės sušvelnino skirtumą, kai įvartį pelnė S. Davidsone (30:13).

A.Šeršniova (36:20) pelnė savo trečiąjį įvartį ir užtvirtino lietuvių pergalę rezultatu 5:2!