Titulinis » naujienos » Legendinis treneris A. Nikiforovas: treniruoti lietuvaičius visada yra garbė ir džiaugsmas

Legendinis treneris A. Nikiforovas: treniruoti lietuvaičius visada yra garbė ir džiaugsmas

2017-06-26
LRM "Geležinis vilkas" informacija
 Penktadienį baigėsi savaitę trukusi dienos stovykla, kuriai vadovavo amerikietiškojo ledo ritulio mokyklos atstovas, legendinis treneris, Aleksejus Nikiforovas. A. Nikiforovas beveik kasmet sugrįžta į mūsų ledo ritulio mokyklą ir mielai dalijasi savo žiniomis su mūsų mokyklos auklėtiniais. Šiemet stovykla sulaukė bene rekordinio susidomėjimo – joje dalyvavo net 65 vaikai (tiek “Geležinis vilkas“, tiek kitų ledo ritulio mokyklų auklėtiniai).
 
  • Aleksejau, iš Jūsų beveik niekada nesame išgirdę NE ir visada mielai sutinkate vadovauti vasaros dienoms stovykloms? Jaučiate sentimentus mūsų šaliai ir ledo rituliui?
A.N. Be jokios abejonės. Čia gi mano šaknys. Aš pasiilgstu Lietuvos, man visada čia smagu grįžti. Turiu daug pažįstamų. Dar smagiau, kai po stovyklos prie manęs prieina vaikų tėvai ir mano nuostabai,– kai kurie iš jų buvę mano paties auklėtiniai.
Jaučiu ir savotišką moralinę skolą kaip treneris Lietuvos ledo ritulio – čia juk aš užaugau ir subrendau kaip treneris. Dabar noriu dalintis tuo, ko išmokau dirbdamas Jungtinėse Valstijose.
 
  • Kaip vertinate vaikų ledo ritulio lygį Lietuvoje?
A.N. Kalbant apie vaikus – jis geras, tikrai aukštame lygyje. Lietuviai turi prigimtinį talentą daugeliui sporto šakų, gerus fizinius duomenis. Yra labai disciplinuoti, klausosi trenerio ir jaučia pagarbą, ko negalėčiau pasakyti apie amerikiečius. Tačiau manau, kad didžiausia problema yra finansavimas ir tai, kad ledo ritulys yra labai brangus sportas, palyginus: apranga, ledo aikštynų nuoma – viskas žvėriškai brangu. Ne visų vaikų tėvai gali leisti ir finansuoti gana prabangų vaiko hobį.
Pavyzdžiui Amerikoje ledo ritulys irgi populiarus tose valstijose, kur jis gauna finansavimą: Masačiusece, Niujorke, Detroite, Minesotoje – ten pristatyta daugybė ledo aikštynų ir jie praktiškai nemokami.
Kalbant apie vyresnius vaikus – problema tikrai egzistuoja jau daugelį metų. Ledo ritulio lygis suaugusiųjų nėra aukšto lygio, visi talentingiausi išvyksta į Skandinavijos šalis, Ameriką, Kanadą, todėl likusiems nepalaikoma rimta konkurencija, sustoja progresas. Sporto šaka negauna pakankamo finansavimo, todėl Lietuvoje ledo ritulys yra labiau hobis, bet turi mažai perspektyvų peraugti į darbą.
 
  • Jūs buvote pakviestas ir sutiko treniruoti U18 rinktinę. Sakykite, tai irgi dėl nostalgijos?
A.N. Aš daug metų treniruoju amerikiečius, kodėl negalėčiau treniruoti lietuvių? Manau, kad galiu būti naudingas tiems vaikiams J Tikiu jais ir žinau, kad galime pasiekti gerų rezultatų. Jiems reikia mano patirties, man reikia jų užsidegimo. Tai savotiški mainai. Ir kaip sakiau jau, aš labai mėgstu lietuvius.
 
Jau nuo pirmadienio, birželio 26 d. vadovavimą dienos stovyklai perims skandinavai treneriai Laakso Lauri Taneli ir Pitkala Jarno Antero.

Komentuoti

To treneriui Ni, 2017-07-01 22:27:42
Gaila kad tavo tevai neturejo jokio supratymo apie kontracepcija :) nebutu tokio debilo
opa!!!, 2017-06-28 22:23:36
Pavydas - nuodėmė, nepamirškit...
is kur, 2017-06-28 18:55:49
Tie svaigalai apie nemokamas stovyklas? Tai eikit jus nemokamai padirbti tada, paziuresim kiek tempsit..:) Jumoristai. Dziaugtusi, kad normalus treneris i Ledo ritulio visiska provincija uzsuka laikas nuo laiko, bet kur tau, visada atsiras atmarozkinas kuris ims ir ikis savo dvi kapeikas isminties..Mol' nemokamai treniruoja lai. Nejuokinkit zmoniu.
Lioxa, 2017-06-28 11:39:15
Nu xorošo priznajus ja vzial dve štuki euro no eto kak na xaliavu treniroval.
Крайний левый, 2017-06-27 19:00:49
Лёха приехав в Литву , прихватив бабла и отвалив со спокойной срвестью ))))
saunuoliui, 2017-06-27 12:13:38
Nu beliko Tau surengti stovykla, aisku nemokama. Tik neapsiribok labai - su dienpinigiais vaikams, va cia tai butu stovykla.
Nikifor, 2017-06-27 08:37:08
Girai jau girai patrinirosu ja tos vaikus naxaliava bei tik viena diena nes man babala irgi reikia ,bablo ir v Amerike bablo visur gerai gauti babuliu. Ir nestumkit čia ant manes nes galesit treniruotis su savo aburigenais -treneriais.
treneriui Nikiforovui, 2017-06-27 00:22:35
Taigi treneri labai kviečiame mūsų mažuosius pipirus atvažiuoti patreniruoti nemokamai. O kas dėl manęs, aš per savo gyvenimą esu paaukojęs daug kam,ir sunkiau už mane gyvenantiems žmonėms, ir ledo rituliui ir šalies kultūriniam paveldui ir t.t
to treneriui Nikiforovui, 2017-06-26 21:54:09
Pritariu Bulitui,,,,,!!!!
Bulitas, 2017-06-26 20:58:15
O kodel jis turi stovykla renkti nemokamai? Jis U18 treniruos nemokamai, bet kodel turi dar stovykla rengti nemokamai? O tu asmeniskai gali pvz paaukoti kokiam vaiku ledo ritulio klubui pvz. kelis tustantukus euriuku?
trenerui Nikiforovui, 2017-06-26 19:53:03
Nikiforovui treniruoti Lietuvos vaikus yra garbė ir džiaugsmas.Bet jeigu jam pinigų už treniruotes nemokėtų, įdomu ar tada jam būtų džiaugsnas ir garbė treniruoti Lietuvos vaikus ???????? Tai gal gerbiamas treneri galite savom šalies vaikus atvykęs iš JAV nors kartą patreniruoti vaikus NEMOKAMAI ????? Tai kaip reikalai su tuo altruizmu Lietuvai treneri ??????