Titulinis » Naujienos » Lietuva išsaugo viltis išsilaikyti pasaulio U-20 ledo ritulio čempionato I divizione

Lietuva išsaugo viltis išsilaikyti pasaulio U-20 ledo ritulio čempionato I divizione

2010-12-16
LLRF informacija
Blede (Slovėnija) vykstančiame pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionate, Lietuvos rinktinė vis dar turi vilčių išsilaikyti pirmajame divizione. Ketvirtadienį pagrindinė Lietuvos konkurentė dėl penktosios vietos, Kroatijos rinktinė, 2:6 (0:2; 2:2; 0:2) pralaimėjo Kazachijos komandai.
 
Kroatijos pergalės atveju, Lietuvos komandos padėtis kovoje dėl penktos vietos būtų smarkiai su susikomplikavusi. Šeštadienį neužtektų vien tik įveikti kroatus, dar tektų skaičiuoti įmuštų ir praleistų įvarčių santykį.
 
Tačiau iki lemiamos akistatos su kroatais dar laukia penktadienio kova su galingai žaidžiančia Danijos rinktine. Apie laukiančias rungtynes pasakojo jau du įvarčius ir vieną rezultatyvų perdavimą atlikęs Andrejus Židkovas: „Rytojaus varžybos bus skirtos pasiruošti kovai su kroatais. Pagrindinis mūsų vartininkas Mantas Armalis ilsėsis, tad visas rungtynes stovės antrasis - Donatas Žukovas. Ko gero, mes, pirmasis penketas, trečiajame kėlinyje net nežaisim.“
 
Danijos komanda propaguoja geriausią puolimą turnyre. Į vartus smūgiavo 168 kartus, tikslą pasiekė 21 ritulys.
 
Kai didelė dalis Europos skendi sniege, Lietuvos rinktinę lydi kurortinis oras. Visos viešnagės Blede, mieste kuriame vyksta čempionatas, metu nė karto nesnigo, temperatūra vos žemesnė nei nulis laipsnių. Komandos treneris konfiskavo žaidėjų nešiojamuosius kompiuterius, tad komanda turi laiko pabūti lauke.
 
Komandos kapitonas, rezultatyviausias žaidėjas (2 įvarčiai ir 2 perdavimai) Nerijus Ališauskas pasakojo apie laisvą nuo varžybų laiką: „Nieko ypatingo neveikiame. Oras gražus, tai tyrinėjame miestelį. Šiandien buvome pilyje. Ji stovi ant stataus skardžio, kokio šimto penkiasdešimties metrų aukštyje, tad atsiveria puikus vaizdas į ežerą apačioje ir į Alpes. Maitinimas čia dar geras, tik treneris neleidžia valgyti ledų, kad nesusirgtumėm.“
 
Taip pat penktadienį dar susigrums du turnyro favoritai - šeimininkai slovėnai su Austrijos komanda.