Titulinis » Naujienos » Lietuvos čempionato lyderių dvikovoje pergale išvykoje džiaugėsi "Hockey Punks" (VIDEO)

Lietuvos čempionato lyderių dvikovoje pergale išvykoje džiaugėsi "Hockey Punks" (VIDEO)

2019-12-04
hockey.lt informacija
Lietuvos ledo ritulio čempionate įvyko trečioji šio sezono akistata tarp „Kaunas Hockey“ ir „Hockey Punks“ komandų, kurioje ir vėl pergale džiaugėsi svečių arenoje žaidusi komanda.
 
Dukart namuose prieš kauniečius suklupę „Hockey Punks“ ledo ritulininkai sugebėjo varžovams atsakyti tuo pačiu ir Kauno ledo arenoje 5:3 nugalėjo „Kaunas Hockey“ komandą. Nors po pralaimėjimo ši ekipa išliko lygos lydere, dabar nuo jų „pankai“ atsilieka vos keturiais taškais bei savo atsargoje dar turi vieną mačą. 
 
 
Susitikimą aktyviau pradėjo kauniečiai, o prie to prisidėjo ir ankstyva „Hockey Punks“ pražanga. Tiesa, pasižymėti šeimininkai nesugebėjo, o pirmos pražangos įvarčiu nepavertė ir vėliau tokia pačią progą gavę jų varžovai.
 
Įvarčių sąskaitą mače atidarė „pankai“, kurių gretose greitą ataką vienu lietimu užbaigė Povilas Verenis (08:44, rez. perd. Aivaras Bendžius, Donatas Kumeliauskas).
 
Po praleisto įvarčio „Kaunas Hockey“ ieškojo progų išlyginti rezultatą, o ne kartą į žaidimą turėjo įsitraukti ir vilniečių vartininkas Simas Baltrūnas. Tuo tarpu „Hockey Punks“ į tai atsakė pavojingu Edgaro Rybakovo išpuoliu kėlinio pabaigoje.
 
Antrąjį kėlinį čempionate pirmaujanti Kauno komanda pradėjo turėdama kiekybinę persvarą, o jos metu tikslaus derinio smaigalyje atsidūrė bei tiksliai į vartus metė Eduardas Chekmaryovas (20:35, rez. perd. Lukas Žukauskas, Petras Nausėda).

Rezultatui esant lygiam aistrų ant ledo netrūko, o visa tai suteikė darbo teisėjams. Iš pradžių pražangas pradėjo rinktis „Kaunas Hockey“ atstovai, o vėliau tuo pačiu atsakė ir jų varžovai iš Vilniaus. Net trys žaidėjai per šešių minučių atkarpą užsidirbo ir drausmines nuobaudas, bet išnaudoti kiekybinės persvaros nesugebėjo nė viena komanda.
 
Ilgą laiką kiekybinės persvaros kėlinio pabaigoje išnaudoti nesugebėję šeimininkai galiausiai buvo nubausti – žaisdami mažumoje „Hockey Punks“ surengė išpuolį, kurio metu komandos draugo metimą pataisė Edgaras Rybakovas (38:18, rez. perd. Aliaksejus Kuveka).
 
Prasidėjus trečiajam kėliniui Vytautas Jagelavičius perėmęs ritulį varžovų zonoje sugebėjo vienas užbaigti ataką ir metimu iš vidutinės distancijos išlygino rungtynių rezultatą (42:11).
 
Rungtynėms artėjant prie jų kulminacijos pagaliau suveikė ir abejų komandų daugumų realizacija. „Kaunas Hockey“ gynėjas Artūras Katulis metimu iš toli padėjo savo atstovaujamam klubui pirmą kartą rungtynėse įsiveržti į priekį (44:50, rez. perd. E. Chekmaryovas), o po kelių minučių tuo pačiu atsakė ir jo kolega kitoje aikštės pusėje - „Hockey Punks“ gynėjas Sergejus Markovskis (48:27, rez. perd. Šarūnas Kuliešius).
 
Iki mačo pabaigos likus žaisti mažiau nei tris minutes puikią progą pasižymėti gavo Eimantas Steponavičius, kuris preciziškai tiksliai išnaudojo komandos draugo sukurtą progą vienu lietumu pasiųsdamas ritulį į viršutinį Artūro Pavliukovo ginamų vartų kampą ir dar kartą išvesdamas „Hockey Punks“ į priekį (57:03, rez. perd. S. Markovskis, Aliaksejus Kuveka).
 
Paskutinę mačo minutę vartininką šeštuoju aikštės žaidėju pakeitę „Kaunas Hockey“ kurį laiką sugebėjo užspausti varžovus prie jų vartų, bet pasižymėti jiems nepavyko, o  galiausiai likus žaisti vos tris sekundes metimu per visą aikštę galutinį tašką rungtynėse padėjo Aivaras Bendžius (59:57).
 
 
 
 
Trečiu bandymu „Kaunas Hockey“ komandą šiemet įveikęs „Hockey Punks“ komandos treneris Mindaugas Kieras po mačo teigė, jog prieš šias rungtynes komanda pasiruošimo nekeitė, o tiesiog stabiliai ėjo link šio tikslo viso sezono metu.
 
„Nieko specialaus prieš šį mačą nesiruošėme: tiesiog ėjome link šio tikslo jau ne pirmas rungtynes ir tiesiog viskas susidėliojo taip, kad reikiamu momentu pelnėme įvartį. Visgi, manau, kad viduje susitvarkę emociškai mes galime būti dar stipresni“, - po mačo kalbėjo „Hockey Punks“ strategas.
 
Nugalėtojų ekipos treneris taip pat po rungtynių pasisakė ir apie žiūrovus arenoje, iš kurių jis paprašė pagarbiau elgtis su savo varžovais.
 
„Kai susitinka dvi stipriausios komandos ir įvyksta „titanų dvikova“ – visada ją sunku atlaikyti, dėl to būna ir tiek daug baudos minučių. Taip pat norėčiau paprašyti visų sirgalių arenose palaikyti savo komandas, o su tomis, kurių jie nepalaiko – elgtis pagarbiau. Iš sirgalių mes išgirstame labai daug necenzūrinių žodžių. Nors tai neturėtų mus išvesti iš kantrybės, tačiau tai sukuria visai netinkamą atmosferą rungtynėse. Kodėl mums geriau sekasi žaisti Kaune nei namuose nežinau. Galbūt varžovų prie jų sirgalių prisibijome ir tai padeda mobilizuotis ir geriau pasiruošti rungtynėms.“
 
 
Tuo tarpu kauniečių vyriausiasis treneris Aleksandras Mikheyonokas po pralaimėjimo teigė, jog komanda dar daro daug klaidų, o tai bus bandoma taisyti treniruotėse.
 
„Buvo geros rungtynės – tarpusavyje kovojo vienas kito verti priešininkai. Teisėjai leido žaisti kietai, o mums šiek tiek pritrūko sėkmės. Taip pat labai sėkmingai sužaidė varžovų vartininkas. Stengėmės, bet išlyginti rezultato mums nepavyko. Įvarčius praleidome dėl nereikalingų klaidų, todėl treniruotėse dirbsime papildomai, kad tokių klaidų ateityje nebūtų“, - po pralaimėjimo kalbėjo treneris iš Baltarusijos.
 
„Kaunas Hockey“ treneris taip pat išskyrė ir komandos problemas organizuojant daugumą bei dar kartą išskyrė Simo Baltrūno sėkmingą žaidimą.
 
„Sutinku, kad mūsų komandai žaidžiant daugumoje yra trūkumų. Ties šiuo klausimu taip pat dirbame treniruotėse. Tikiu, kad kiekvienose rungtynėse ateityje viskas bus atliekama geriau. Žaisdami daugumoje turėjome ir gerų momentų, bet dar kartą pasikartosiu, jog varžovų vartininkas tiesiog traukė viską.“
 
 
Rungtynių vaizdo įrašas: