Titulinis » Naujienos » Lietuvos jaunių rinktinė nusileido pirmą vietą užsitikrinusiems austrams (L.Jonuškos komentaras, VIDEO)

2015-04-17
 Lietuvos jaunių (iki 18 metų) rinktinė Maribore (Slovėnija) vykstančiame pasaulio čempionato I diviziono B grupės turnyro ketvirtose rungtynėse kovojo iki rungtynių pabaigos, tačiau 2:7 (1:3, 1:1, 0:3) nusileido ketvirtą pergalę per tiek pat rungtynių iškovojusiems ir pirmą vietą užsitikrinusiems Austrijos ledo ritulininkams. Jie taip pat iškovojo ir kelialapį į kitų metų I diviziono A grupę.

Nuo pat rungtynių pradžios Austrijos ledo ritulininkai nuolatos būdavo puolime ir tik labai retais atvejais leisdavo lietuviams įsitvirtinti savo zonoje.

Įpusėjus kėliniui Edgaras Protčenko buvo nubaustas dviem baudos minutėmis, o austras Felixas Maxa (10:22) įmušė pirmąjį įvartį (1:0). Vos po dviejų minučių antrą kartą lietuvių vartininką Artūrą Pavliukovą nuginklavo Lukas Haudumas (12:28) ir rezultatas tapo 2:0.

Netrukus Ernestas Pavlovskis sėdo ant nubaustųjų žaidėjų suolelio, o austrai dar kartą puikiai išnaudojo kiekybinę persvarą ir Dario Winkleras (14:36) pelnė trečiąjį Austrijos rinktinės įvartį (3:0).

Lietuvos rinktinė nepalūžo ir septynioliktąją pirmo kėlinio minutę Denisas Kuzminovas nuskubėjo į greitą ataką, atliko perdavimą puolime prisijungusiam Lukui Žukauskui (17:05), po kurio smūgio ritulys įskriejo į Austrijos rinktinės vartus (1:3).

Pirmojo kėlinio pabaigoje, likus žaisti apie septynias minutes, traumą patyrė Lietuvos rinktinės gynėjas Danielis Benilovas, kuriam žaidžiant mažumoje ant kojos užkrito varžovų puolėjas. Nors gynėjas pabaigė pirmąjį kėlinį, tačiau daugiau rungtynėse nepasirodė.

Antrame kėlinyje lietuviai susikurdavo kur kas daugiau progų atakuoti. Įpusėjus kėliniui po Artūro Laukaičio rezultatyvaus perdavimo antrąjį lietuvių įvartį įmušė Ilja Četvertakas (31:45) ir sumažino atsilikimą iki vieno - 2:3.

Netrukus Lietuvos rinktinėje pasipylė baudos minutės. Iš pradžių Gediminas Jadkauskas sėdo ant nubaustųjų žaidėjų suolelio, o vos tik šiam išėjus, Edgaras Protčenko antrą kartą šiose rungtynėse buvo nubaustas dviem baudos minutėmis.

Sėkmingai keturias minutes mažumoje žaidę lietuviai įvartį praleido vos tik grįžus E.Protčenkai, o Lietuvos rinktinės deficitas padidėjo iki dviejų įvarčių (2:4).

Kėlinio pabaigoje klaidą keisdamiesi padarė Austrijos rinktinė, todėl daugiau nei pusantros minutės trečiojo kėlinio pradžioje lietuviai žaidė daugumoje.

Deja, kiekybinės persvaros išnaudoti nepavyko, o netrukus Dario Winkleras (44:13) įmušė penktą Austrijos rinktinės įvartį (5:2).

Trečiame kėlinyje netrūko atkaklios kovos. Nors rezultatas nekėlė abejonių dėl rungtynių baigties, tačiau Lietuvos rinktinės nariai kovojo dėl kiekvieno aikštės centimetro. Lukas Jonuška nekartą guldė Austrijos žaidėjus ant ledo, tačiau dėl grubaus žaidimo trečiame kėlinyje sugebėjo užsidirbti ir keturias baudos minutes.

Įpusėjus kėliniui austrai įmušė šeštąjį įvartį. Netrukus greitoje atakoje I.Četvertaką grubiai sustabdė austrų gynėjas, o lietuvis gavo progą mušti bulitą. Deja, Austrijos rinktinės vartininko suklaidinti nepavyko.

Rungtynių laikrodžiui skaičiuojant paskutines sekundes austrai pasižymėjo ir septintąjį kartą bei šventė įtikinamą pergalę.

Naudingiausiu žaidėju Lietuvos rinktinės gretose buvo pripažintas gynėjas E.Protčenko.

Traumą patyręs D.Benilovas po rungtynių teigė, kad tikisi žaisti paskutiniame čempionato mače su Ukraina, tačiau ar žais - paaiškės tik prieš lemiamas rungtynes.

Tuo tarpu keturias baudos minutes trečiame kėlinyje gavęs ir varžovus ant ledo griovęs L.Jonuška sakė, kad niekada neleis grubiai žaisti prieš komandos draugus.

„Aš esu toks žmogus, kad kovoju už komandą, už komandos draugus. Negaliu leisti, kad varžovai liptų ant mūsų galvų. Tiek Slovėnijos, tiek Austrijos rinktinių lygis labai panašus, tačiau šiose rungtynėse dar galėjome užsikabinti“, - sakė L.Jonuška.

Šiose rungtynėse treneriai nusprendė į aikštelę išleisti ir mažiau progų pasireikšti gaunančius jaunuosius ledo ritulininkus - Ignotą Ragą, Patriką Misiuką, Laisvydą Kudrevičių ir Gediminą Jadkauską.

Austrija yra vienintelė komanda, kuri nėra patyrusi pralaimėjimo kartėlio. Ji pirmose rungtynėse 5:1 įveikė Japoniją, vėliau po fantastiškai sužaistų paskutiniųjų dviejų minučių 3:2 nugalėjo Ukrainą ir 6:1 nepaliko vilčių šeimininkams slovėnams.

Tuo tapu lietuviai šiuo metu užima paskutinę turnyrinės lentelės vietą, tačiau net keturios komandos (Ukraina, Italija, Japonija ir Lietuva) turi po tris taškus. Lietuvos rinktinė pirmose rungtynėse po atkaklio kovos 2:3 nusileido Italijai, vėliau 1:10 nepasipriešino Slovėnijai, o trečiame mače 2:1 įveikė Japoniją.