Titulinis » Naujienos » Lietuvos jaunų rinktinė pralaimėjo Ukrainai ir iškrito į antrąjį divizioną (A.Jadkausko komentaras, gražiausių epizodų VIDEO)

2015-04-18
Lietuvos jaunių (iki 18 metų) ledo ritulio rinktinei nepavyko išsilaikyti pasaulio čempionato pirmąjame divizione. Šeštadienį Maribore (Slovėnija) paskutinėse I diviziono B grupės rungtynėse lietuviai 1:4 (0:2, 1:0, 0:2) nusileido Ukrainos bendraamžiams ir iškovoję vieną pergalę per penkerias rungtynes užėmė šeštąją vietą.

Ukrainos ekipa nuo pat pirmųjų minučių žaidė agresyviau, o jau penktąją rungtynių minutę Ievgenijus Fadieievas (4:31) po puikaus Arturo Terchievo perdavimo nuginklavo Lietuvos rinktinės vartininką Artūrą Pavliukovą.

Pirmąją realesnę progą pelnyti įvartį lietuviai turėjo dvyliktą rungtynių minutę, kuomet ant nubaustųjų žaidėjų suolelio buvo pasodintas ukrainietis I.Fadieievas. Deja, kiekybinės persvaros išnaudoti nepavyko, o greitą ataką surengę ukrainiečiai po Olexi Vorona (13:34) metimo padidino atotrūkį iki dviejų - 2:0.

Pirmame kėlinyje atsinaujino rungtynėse su Austrija patirta Danieliaus Benilovo trauma, tačiau suleidus nuskausminamųjų ledo ritulininkas žaidė toliau.

Nors per antrąjį kėlinį lietuviai atliko mažiau smūgių į varžovų vartus nei per pirmą, tačiau progų įmušti pirmą įvartį buvo kur kas daugiau.

Įpusėjus kėliniui pirmą kartą Lietuvos rinktinės žaidėjas sėdo ant nubaustųjų suolelio, o kiekybine persvara pasinaudoję ukrainiečiai po Ilya Generalovo (34:45) tikslaus metimo padidino persvarą iki trijų - 3:0.

Kėlinio pabaigoje lietuviai antrą kartą gavo progą žaisti daugumoje, tačiau ir šį sykį išnaudoti kiekybinės persvaros nepavyko.

Trečiasis kėlinys prasidėjo dviem Luko Jonuškos baudos minutėmis, tačiau varžovams nepavyko išnaudoti kiekybinės persvaros. Netrukus žaisti daugumoje progą gavo ir Lietuvos rinktinė, o Artūras Laukaitis (45:51) po Dominiko Bogdziulio rezultatyvaus perdavimo įmušė pirmąjį lietuvių įvartį.

Likus žaisti šiek tiek daugiau nei minutę Lietuvos rinktinės treneriai vartininką pakeitė šeštuoju žaidėju, tačiau savo zonoje grubiai suklydo L.Jonuška, o Ukraina ketvirtą įvartį įmušė į tuščius vartus.

Lietuvos rintinėje geriausiu rungtynių žaidėju buvo pripažintas Emilijus Krakauskas.

Rinktinės vyriausiasis treneris Andrejus Jadkauskas po rungtynių teigė, kad Lietuvos ledo ritulio lygis šiame amžiuje yra būtent pirmojo diviziono B grupėje.

„Nors pralaimėjome keturias rungtynes iš penkių, tačiau pamatėme, kad galime žaisti I B divizione - čia yra mūsų lygis. Mūsų Lietuvos ledo ritulys dabar yra šiame lygyje, tačiau čempionate mums pritrūko šiek tiek laimės ir sėkmės.

Rungtynėse su Ukraina irgi viskas buvo labai neblogai, tačiau nerealizavome labai daug progų. Šiose rungtynėse turėjome tiek gerų progų mušti įvarčius, kad užtektų ir keletai rungtynių, tačiau jomis nepasinaudojome. Sunku laimėti, kai neišnaudoji tokių gerų progų.

Didžiausia mūsų problema šiame čempionate buvo progų nerealizavimas. Sukurdavome puikius momentus prie varžovų vartų, tačiau įvarčių įmušti nepavyko.

Po rungtynių padėkojome komandai už žaidimą, palinkėjome sveikatos, nenuleisti rankų, daug sportuoti, o pergalės ateis ateityje“, - sakė Lietuvos jaunių rinktinės treneris A.Jadkauskas.

Lietuviai šiame čempionate 2:3 nusileido italijai, 1:10 turėjo pripažinti Slovėnijos rinktinės pranašumą, 2:7 nepasipriešino Austrijai, tačiau 2:1 įveikė Japoniją. Tuo tarpu Ukraina 3:5 pralaimėjo Slovėnijai, 2:3 nusileido Austrijai, 1:4 turėjo pripažinti Japonijos pranašumą, tačiau 3:1 įveikė Italiją.

Kitose dienos rungtynėse susitiks Italijos ir Austrijos ledo ritulininkai, o vakare dėl antrosios vietos kovos Slovėnijos ir Japonijos komandos.