Titulinis » Naujienos » Lozanoje naujovę išbandysiantys ledo ritulininkai pasiruošę suspindėti

Lozanoje naujovę išbandysiantys ledo ritulininkai pasiruošę suspindėti

2020-01-03
J. Sarapas, LTOK informacija
 Komandinėse sporto šakose nacionalinėms rinktinės patekti į olimpines žaidynes – dažnai neįgyvendinama svajonė. Tačiau kiekvienoje šalyje apstu individualiai stiprių žaidėjų, o Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) suteikė jiems galimybę įgyvendinti šią svajonę – trečiose jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse pirmąkart istorijoje debiutuos 3×3 ledo ritulio varžybos. Šios naujovės dėka savo įgūdžius pasauliui pademonstruoti galės ir trys jaunieji Lietuvos ledo ritulininkai.
 
Žaidynėse Lozanoje (Šveicarija) bus rengiami du ledo ritulio turnyrai: 5×5 ir 3×3. Į pastarąjį žaidėjai iš viso pasaulio atrinkti po specialios atrankos. Mūsų šalyje ji buvo surengta praėjusių metų gegužę Elektrėnuose.
 
Atranką tuomet laimėjo Linas Dėdinas, kuris įgūdžių iššūkį įveikė per 28,36 sek. – tai buvo 14-as rezultatas tarp viso pasaulio atrankos dalyvių. Aukšti rezultatai atrankoje garantavo Lietuvai dar du kelialapius į Šveicariją – pakvietimus taip pat gavo 29-ą rezultatą užfiksavęs Arturas Seniutas (29,19 sek.) ir 52-ą vietą užėmęs Joris Valčiukas (30,09 sek.).
 
„Jeigu būčiau pataikęs paskutinį rutulį į vartus – būčiau pirmas pasaulyje, – prisiminė L. Dėdinas, bet čia pat pridėjo. – Vis tik yra dar 13 geresnių už mane, todėl yra kur tobulėti.“
 
 
Tiesa, turnyre visi trys lietuviai kovos ne kartu, o vienas prieš kitą – prieš dvi savaites visi atranką įveikę ledo ritulininkai buvo suskirstyti į 8 komandas po 13 vaikinų: 11 žaidėjų ir 2 vartininkai. L. Dėdinas pateko į „Juodąją“, A. Seniutas – į „Rudąją“, o J. Valčiukas – „Mėlynąją“ komandą.
 
„Su komandos draugais jau teko bendrauti – estas sukūrė grupę „Instagram“ kanale. Tačiau dar nedaug bendravome, todėl negaliu pasakyti, kad juos pažįstu. Vertinti taip pat nėra lengva, bet yra tikrai labai gerų žaidėjų“, – analizavo J. Valčiukas.
 
„Pažįstu du ledo ritulininkus: vieną – iš Čekijos, kitą – iš Estijos. Kartu su jais žaidžiau Suomijos tarptautinėje ledo ritulio stovykloje. Manau, kad pirmos dienos bus gana sudėtingos, bet kai geriau pažinsime vienas kito žaidimo būdą – bus lengviau“, – savo komandą vertino A. Seniutas.
 
 
Visa ši ledo ritulininkų trijulė kartu žaidė Vilniaus „Geležinio Vilko“ mokyklos komandoje, tačiau nuo praėjusių metų Joris ir Linas iš Lietuvos sostinės persikėlė į Vantos miestą Suomijoje ir kartu rungtyniauja „Kiekko Vantaa“ klube.
 
Ir nors jų koncentracija treniruotėse – žaidimui 5×5, praktikos žaisti 3×3 jie jau turi. O artėjant istorinėms varžyboms Lozanoje lietuviai pamažu daugiau dėmesio skiria šio ledo ritulio formato niuansams, kurių pagrindinis skirtumas nuo tradicinio žaidimo – žymiai didesnis greitis.
„3×3 teko žaisti ir tarptautinėje stovykloje. Žaidžiant šiuo formatu lieka mažiau laisvo ledo, o tai reiškia, kad varžybų sėkmė priklauso nuo sportininkų meistriškumo ir individualių sugebėjimų“, – pabrėžė A. Seniutas.
 
„Suomijoje eidavau kiekvieną dieną ant ledo ir tobulinau ritulio valdymo techniką, o per atostogas Lietuvoje kasdien su treneriu vaikščiojau į metimų salę ir kartu valdymo technika gerinau ir savo taiklumą“, – apie pasiruošimą svarbiausiam iki šiol savo startui pasakojo J. Valčiukas.
 
 
3×3 turnyro rungtynės susidės iš trijų kėlinių po 16 minučių, o kiekviena komanda dar bus suskirstyta į tris sudėtis: viena sudėtis su trimis žaidėjais ir dvi sudėtys su keturiais (vienas besiilsintis nuolat keisis). Rungtynių metu žaidėjų trejetai keisis kas minutę, o du vartininkai – kas 8 minutes.
 
Sausio 10-15 dienomis vyksiančios varžybos bus rengiamos net 9,6 tūkst. žiūrovų talpinančioje Lozanos „Vaudoise“ arenoje. Dėl medalių kovos 8 komandos – pirmame varžybų etape jos sužais po vienerias rungtynes tarpusavyje, o į pusfinalį pateks ir 4 pajėgiausios.
 
„Man, kaip ir kiekvienam sportininkui, yra labai didele garbė atstovauti savo šaliai tokio lygio varžybose. Aš suprantu, kad tai – labai didelė atsakomybė, todėl stengsiuosi žaisti kuo geriau“, – neeilinę progą vertino A. Seniutas, o jam pritarė ir jaunieji kolegos.
 
„Labai jaudinuosi, nes čia yra mano proga suspindėti ir garsinti Lietuvos vardą visame pasaulyje“, – kalbėjo L. Dėdinas.
 
„Man yra labai džiugu ir didžiulė garbė atstovauti Lietuvai žaidynėse. Tikiuosi kad pavyks pasirodyti kuo geriau“, – atiduoti visą save pažadėjo ir J. Valčiukas.
 
Trečiosios žiemos jaunimo olimpinės žaidynės vyks sausio 9-22 dienomis, o jose Lietuvai atstovaus rekordinis jaunųjų sportininkų skaičius – 15. Be trijų ledo ritulininkų žaidynėse dar startuos 6 biatlonininkai, 3 lygumų slidininkai, 2 kalnų slidininkai ir snieglentininkas.
 
Pirmose istorijoje jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse 2012 metais Insbruke (Austrija) Lietuva turėjo 6, o 2016-aisiais Lilehameryje (Norvegija) – 10 jaunųjų sportininkų.