Titulinis » Naujienos » Mėgėjų finalinį ketvertą laimėjo Kauno "Velniai"

Mėgėjų finalinį ketvertą laimėjo Kauno "Velniai"

2018-05-18
"Žemaitijos ledas" informacija
 Savaitgalį Šiaulių Akropolyje buvo surengtas Lietuvos ledo ritulio mėgėjų finalinio ketverto turnyras, kuriame susikovė regionų mėgėjų čempionatų laimėtojai.

Vilniaus ir Kauno regioną atstovavo Kauno "Velniai".

Panevėžio regioną atstovavo Elektrėnų "Energija-2".

Šiaulių regioną - Šiaulių "Ledo linija".

Žemaitijos kraštą - Gargždų "Ledžinga-2".

Komandos žaidė vieno rato sistema. Pirmieji ant ledo lazdas surėmė Šiauliai ir Gargždai. Jau per pirmas 5 minutes Ledo linija baudžia Ledžingą dviem įvarčiais, o dar po akimirkos rezultatas tampa 3:0. Gautą kiekybinę progą (jau trečią rungtynėse) realizuoja Gargždai ir švelnina rezultatą. Žaidimas kiek suvienodėja. Antro kėlinio pradžioje Ledžinga gauna dar vieną progą ir pasiekia įvartį, bet teisėjai jo neužskaito, nes prieš tai fiksuojama "zona". Gargždai rungtynių pabaigoje rezultatą švelnina, bet išlyginti nespėja.

Antra kova vyko tarp Elektrėnų "Energijos-2" ir Kauno "Velnių". Šias rungtynes užtikrintai laimi kauniečiai rezultatu 0:3.

Po patirto pralaimėjimo elektrėniškiai ant ledo nedavė "ramybės" šiauliečiams. Rungtynės prasideda nuo dviejų greitų įvarčių, kuriais apsikeičia priešininkai. Praėjus pusei minutės nuo rungtynių pradžios rezultatas 1:1. Toliau seka gražus trileris su kovos elementais ir įvačiais. Pirmas kėlinys baigiasi rezultatu 3:4 Ledo linojos naudai. Antrajame kėlinyje komandas slegia nuovargis. Vieni bando saugoti rezultatą, kiti lyginti. Tačiau kėlinys baigiasi be įvarčių ir šiauliečiai įsirašo antrą sunkią pergalę.

Ketvirtosiose finalo ketverto rungtynėse susitinka Gargždai ir Kaunas. Pirmajame kėlinyje komandos žaidžia ypač susikaupusios (Ledžingai susikaupimas reikalingas itin, nes beveik visą kėlinį jie žaidžia mažumoje). Pirmas įvartis krenta į Gargždams krenta "Į rūbinę". Prasidėjus antram kėliniui Gargždai lygina rezultatą tuom užpykdydami "pinčiukus", kurie kelia apsukas ir rungtynes baigia triuškinančiu rezultatu 2:7.

Penktose rungtynėse  savaime gaunasi mažasis finalas dėl trečios vietos tarp dviejų komandų dar nepatyrusių laimėjimų: Gargždų "Ledžingos-2" ir Elektrėnų "Energijos-2". Didesnį pergalės alkį turėję gargždiškiai nepasigaili ledo ritulio sostinės atstovų ir sutriuškina juos rezultatu 9:2.

Paskutinėse rungtynėse sprendėsi pirmos vietos laimėtojas: abi komandos turėjo po du laimėjimus. Rungtynės vyksta pagal visas finalo dogmas. Mušam-lyginam. Tačiau rungtynėse gali būti tik vienas laimėtojas ir juo tampa mažesnį amžiaus vidurkį turinti Kauno "Velnių" komanda.