Titulinis » Naujienos » Olimpinis dušas. Lietuva – Korėja 0:5. (2 VIDEO, A.Aleinikovo, E.Baubos komentarai)

2015-04-18
Pasaulio ledo ritulio čempionate Olandijoje, I B divizione savaitgalį prasidėjo kovos dėl grupės medalių. Lietuvos rinktinė klausimą dėl medalių čempionate perkėlė į paskutiniąsias rungtynes – 0:5 (0:0, 0:3, 0:2).

„Korėjiečiai kaip pelės skylėtame sūryje. Visada ras kur pralįsti. Toks jausmas, jog jie nardo tarp kojų“,- prieš rungtynes tarstelėjo vienas rinktinės štabo narių.

Komandos treneriai prieš dvikovą akcentavo būtinybę žaisti protingai. Nesivaržyti su korėjiečiais greičiu, negaudyti jų aikštės kampuose, o leisti jiems ten daryti ką jie nori, tačiau blokuoti visus metimus nuo mėlynos linijos ir esant galimybei, kietai stabdyti varžovus kūnu.

Rungtynių pradžia buvo lietuvių pusėje, kurie sėkmingai gaudė varžovų atakas ir patys nevengė smūgiuoti į varžovų vartus. Lietuva į kovą metė visus rezervus – rungtynėse žaidė iki šiol ant ledo nesirodę Mauras Baltrukonis ir Karolis Kubilius.

Antroje kėlinio pusėje jau korėjiečiai primetė savo žaidimą ir vis dažniau svečiavosi lietuvių pusėje. Leidę varžovams atakuoti savo vartus, lietuvaičiai kantriai laukė savojo šanso. Po pirmojo kėlinio 11-5 metimų skaičiumi pirmavo Korėja.

Antrajame kėlinyje ėmė ryškėti varžovu pranašumas.

Iš pradžių Hui Jin`as Ahn`as pasinaudojo lietuvių klaida keičiantis ir išvedė savo komandą į priekį. Tempą didinę ir laisvai Lietuvos gynybos zonoje jautęsi korėjiečiai rezultatą padvigubino po Minho Cho įvarčio (35:49). Kėlinio pabaigoje korėjiečiai ištraukė savo pagrindinį ginklą – Korėja čempionate yra geriausiai varžovų baudos minutes išnaudojanti komanda. Trečią įvartį daugumoje pelnė Sangwook`as Kim`as.

Po dviejų kėlinių korėjiečiai dominavo pagal metimus – 31 prieš 10.

Trečiasis kėlinukas tebuvo formalumas. Lietuviai leido varžovams siausti prie savųjų vartų ir gavo dar du įvarčius. Jun`as Young Lee (52:01) ir Kisung`as Kim`as (54:03, dauguma) išnaudojo savo šansus ir Korėja šventė sausą pergalę 5:0. Korėja pranoko lietuvius metimų į vartus skaičiumi – 46 prieš 15.

Geriausiu Lietuvos komandoje pripažintas Artūras Visockas.

Lietuvos rinktinei čempionate liko vienintelės rungtynės, sekmadienį, su Didžiąja Britanija.

Turnyrinė čempionato lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):