Titulinis » Naujienos » Pasaulio čempionate Lietuvos rinktinėje žibančiai 16-metei - išskirtinis IIHF straipsnis

Pasaulio čempionate Lietuvos rinktinėje žibančiai 16-metei - išskirtinis IIHF straipsnis

2019-12-10
hockey.lt informacija
 Pirmą kartą per savo šalies ledo ritulio istoriją Lietuvoje buvo suburta moterų ledo ritulio rinktinė, kuri gruodžio pradžioje išvyko į IIHF rengiamą pasaulio čempionatą. Tuo pačiu, dėka moterų ledo ritulio populiarėjimo ir augimo visame pasaulyje, šiemet moterys varžysis šešiuose planetos pirmenybių divizionuose. Pasaulio moterų čempionato III divizionui artėjant prie pabaigos, tarptautinė ledo ritulio federacija nepraleido pro akis puikaus Lietuvos rinktinės ir jos lyderės Klaros Miuller debiuto, bei parengė straipsnį skirtą mūsų šalies moterų ledo rituliui ir jauniausiai jos nariai.
 
„Žiemos rūmai“ Sofijoje, Bulgarijos sostinėje, kurioje rengiamas 2020 metų pasaulio moterų ledo ritulio čempionato III diviziono turnyras. Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinė čia praėjusį trečiadienį sužaidė pirmąjį mačą savo istorijoje ir iškovojo pirmąją pergalę, atsilikimą 0:1 prieš Honkongo rinktinę paversdamos pergale 4:1.
 
Šių rungtynių žvaigžde ant ledo neabejotinai buvo 16-metė iš Lietuvos – Klara Miuller, kuri pelnė „hat-tricką“, pelnydama ir pirmąjį įvartį šalies moterų ledo ritulio istorijoje. Vos po trijų dienų, mače su Belgija varžovės pirmavo 2:0, bet klaipėdietė dar kartą sužibo įvarčiais, šį kartą pasižymėdama keturis kartus iš eilės taip dar kartą pakeisdama mačo eigą. Galiausiai susitikimas baigėsi dar viena lietuvių pergale (4:3). Prieš paskutinį pirmenybių turą K. Miuller buvo rezultatyviausia čempionato žaidėja, bet svarbiausia, Lietuva vis dar išlaikė galimybes kautis dėl vietos pirmajame trejetuke.
 
„Man sunku paaiškinti tai, kaip šiuo metu jaučiuosi. Tai yra per didelis jausmas. Vykdamos į čempionatą mes neturėjome didelių tikslų. Mūsų treneriai pažinojo keletą žaidėjų iš oponenčių rinktinių ir mes žinojome, jog varžovės bus labai stiprios. Pradėjome galvoti, jog čempionate patirsime vieną pralaimėjimą po kito... Todėl tai, kad jau laimėjome du mačus yra nedidelė staigmena. O būnant tokiai jaunai užimti pirmąją vietą rezultatyviausių žaidėjų rikiuotėje man apskritai yra šokas“, - prieš paskutines rungtynes pripažino K. Miuller.
 
Lietuva yra Baltijos šalis su 2,8 milijonais gyventojų ir sporto pasaulyje pirmiausia yra žinoma dėl savo stiprių krepšinio tradicijų ir tokių žvaigždžių kaip Arvydas Sabonis, Šarūnas Marčiulionis, Šarūnas Jasikevičius, Jonas Valančiūnas ir daugybė kitų. Ledo ritulys daugybę metų šalyje užėmė antrinę rolę šalies sporto pasaulyje, bet Lietuva turi ir dvi savo legendas ledo ritulyje, kurie bendrai sužaidė daugiau nei du tūkstančius rungtynių NHL – Darių Kasparaitį (865 rungtynės) ir Dainių Zubrų (1293 rungtynės, 228 įvarčiai ir 363 rezultatyvūs perdavimai), kuris dabar užima asociacijos „Hockey Lietuva“ prezidento pareigas. Šiuo metu Lietuvoje ledo ritulį žaidžia 2466 registruoti žaidėjai, iš kurių 90 merginų, o šalyje yra šešios uždaros ir trys atviros ledo ritulio aikštės.
 
 
 
Pirmasis planas surinkti Lietuvos moterų rinktinę startavo dar prieš dvidešimt metų, bet jis nebuvo išpildytas, kai jo iniciatorė Jūratė Rulevičienė persikėlė gyventi į Jungtines Amerikos Valstijas. Visgi, prieš penkerius metus prasidėję veiksmai pagaliau suformuoti Lietuvos rinktinę atnešė dabar matomus rezultatus, o galiausiai į IIHF šeimą Lietuvos moterų rinktinė buvo priimta gegužės mėnesį.
 
„Visų pirma norėjau žaisti futbolą, bet mano mama man to neleido. Ledo ritulį žaisti pradėjau kai man suėjo devyneri metai, tad žaidžiu jau septynis metus. Pamačiau tris vaikinus čiuožiančius ant ledo, jie griuvinėjo ir mėgavosi žaisdami ledo ritulį, tad nusprendžiau, jog ir aš noriu išbandyti šį nuostabų sportą. Iki tol maždaug metus į čiuožyklą eidavau kone kiekvieną sekmadienį“, - apie startą ledo ritulyje pasakojo puolėja.

Klaros tėtis yra iš Vokietijos ir jis žaidė futbolą, kol jo karjerą anksčiau nei jis norėjo užbaigė gauta trauma. Ledo ritulininkės mama yra lietuvė, o Lietuvos rinktinės puolėja gimė Klaipėdoje, didžiausiame šalies uoste.
 
Nuo pirmų žingsnių ledo ritulyje žaisdama su berniukais Lietuvos U-12 čempionate, K. Miuller greitai tapo žaidėja, kurią sustabdyti būdavo labai sunku. Dar 2015-2016 metų sezone ji per 26 sužaistus mačus pelnė 16 įvarčių ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Jau sekantį sezoną jos produktyvumas šoktelėjo į viršų ir per mačą klaipėdietė rinkdavo po du rezultatyvumo balus (36 įvarčiai ir 18 rezultatyvių perdavimų per 27 rungtynes), o galimybių ji gaudavo ir žaisdama U-14 komandoje (6 įvarčiai ir 4 rezultatyvūs perdavimai per 12 rungtynių). Tuo tarpu 2017-2018 metų sezone ledo ritulininkė dar labiau atsiskleidė žaisdama tarp berniukų ir tiesiog siautėjo U-14 pirmenybėse, vos per 20 mačų surinkdama 57 rezultatyvumo balus (25 įvarčiai ir 32 rezultatyvūs perdavimai).
 
„Man nebuvo jokių problemų žaisti su berniukais. Buvau įpratusi būti rezultatyviausia savo komandos žaidėja. Nors mano komandos draugai jau paaugo ir man žaisti darosi gerokai sunkiau, bet aš atiduodu visas jėgas, kad jie manęs neaplenktų. Pastaraisiais sezonais merginų ledo rituliui buvo taikomos kelios idėjos. Buvo nuspręsta žaisti Lietuvos čempionatuose bei Latvijos čempionate, bet kelionės į Latviją daug kainuodavo ir atimdavo nemažai laiko. Vėliau turėjome idėją dažniau rengti turnyrus, bet ir tai neveikė taip, kaip norėtume“, - kalbėjo K. Miuller.
 
 
Lietuvoje šiuo metu yra dvi moterų komandos – „HC Amber“ (buvusi „Hockey Girls“) ir „Hockey Stars“, o šiemet pirmą kartą „Sostinės ledo ritulio akademija“ surinko ir vien iš mergaičių sudaryta komanda, kuri žaidžia mažiausiųjų, „Pipirų“ festivaliuose. „Šiemet abi mūsų moterų komandos žaidžia naujai sukurtoje Baltijos lygoje, kur taip pat žaidžia komandos iš Latvijos ir Estijos. „HC Amber“ žaidžia tarp stipriausių komandų A divizione, o „Hockey Girls“ rungtyniauja B divizione. Taip pat stengiamės suorganizuoti draugiškas rungtynes su komandomis iš Ukrainos, Lenkijos, Airijos ir kitų šalių“, - situaciją šalies moterų ledo ritulyje paaiškino Lietuvos moterų rinktinės vadovė Egle Zemlickienė. Ji pastaraisiais metais buvo viena iš svarbiausių figūrų populiarinant moterų ledo ritulį Lietuvoje bei sudalyvavo IIHF kursuose Suomijoje, kuriuose siekė įgyti naujų žinių bei gauti daugiau kontaktų su kitų šalių asociacijų atstovais.
 
„Lietuvos rinktinė pasaulio čempionatuose debiutuoja tik dabar todėl, kad mūsų geriausios žaidėjos yra labai jaunos ir mums teko laukti, kol jos turės teisę žaisti moterų pasaulio čempionatuose. Jos yra ir dabartinės rinktinės lyderės. Klara turi labai daug potencialo ir gali išvykti į užsienį bei tęsti savo tobulėjimą. Šiuo metu ji yra aukščiausio lygio žaidėja Lietuvos moterų ledo ritulyje, bet ji turi nuspręsti ar ji likti Lietuvoje, ar išvykti į užsienį“, - teigė Lietuvos rinktinės vadovė.
 
„Šiuo metu neturiu jokių planų, - atskleidė K. Miuller kalbėdama apie savo patirtį užsienyje, - apie tai dar negalvojau. Ne taip seniai buvau Berlyne, ten treniravausi ir dalyvavau Vokietijos U-16 rinktinės treniruotėse, nes turiu du pasus – Lietuvos ir Vokietijos. Bet ten man pasakė, kad turiu daugiau padirbėti su savo čiuožimu, o aš pati nesijaučiau labai gerai būdama viena, be savo mamos. Praėjusiais metais taip pat buvau pakviesta į turnyrą Italijoje, kur žaidė iš 15 skirtingų šalių surinktos merginos.“
 
K. Miuller šiemet buvo jauniausia Lietuvos rinktinės žaidėja – ji visai neseniai atšventė savo 16-ąjį gimtadienį ir yra gimusi 2003 metų lapkričio 4 dieną. Be jos dar dvi merginos yra gimusios 2003 metais (Ula Aleksandravičiūtė ir Polina Tolmacheva), o žiūrint iš kitos pusės, komandoje buvo ir šešios žaidėjos, kurios yra 35-erių metų arba vyresnės.
 
„Žinau, kad turiu padirbėti su savo čiuožimu, bet taip pat noriu tobulinti savo darbą su lazda – ritulio valdymą ir metimą. Tuomet galėčiau būti dar naudingesnė savo komandai ir mes galėtume laimėti dar daugiau rungtynių“, - įsitikinusi 16-metė.
 
Šiuo metu lietuvė neatmeta galimybės pratęsti savo kelionę ledo ritulio pasaulyje mokydamasi JAV universitetuose. Rinktinės lyderė pripažįsta, jog dėl to sunkiai turi dirbti ne tik ant ledo, bet ir mokyklos suole. „Anksčiau buvau labiau susikoncentravusi į ledo ritulį, bet dabar bandau pagerinti ir savo pažymius mokykloje.“
 
Dar prieš keletą metų negalvojusi apie žaidėją į kurią nori būti panaši, dabar K. Miuller atskleidžia, jog jos simpatijas užkariavo 30-metė JAV rinktinės puolėja.
 
„Labai smagu stebėti tai, kaip žaidžia Hilary Knight“, - pripažįsta žaidėja.
 
Nors paskutiniame mače Lietuvos rinktinei nepavyko pergale užsitikrinti sidabro medalių, lietuvės vis dar gali iškovoti bronzą, o tam reikia paskutiniame ture sulaukti Honkongo ir Rumunijos rinktinių pergalių. Bet kokiu atveju, niūrias prognozes paneigusi Lietuvos rinktinė ir jos lyderė debiutavo taip, kad atkreipti dėmesį į mūsų šalies merginas turėjo ne tik Bulgarijoje susirinkusios rinktinės bei rungtynių žiūrovai, tačiau ir IIHF bei plačioji ledo ritulio bendruomenė.