Titulinis » Naujienos » Pasaulio ledo ritulio čempionatą Vilniuje Lietuvos rinktinė pradėjo fantastiška pergale prieš Nyderlandus!

2014-04-20
Gausiai susirinkusių sirgalių palaikoma Lietuvos ledo ritulio rinktinė pirmąją Šv. Velykų dieną įteikė pačią geriausią dovaną visiems sirgaliams. Lietuviai pirmose pasaulio čempionato I diviziono B grupės rungtynėse 4:0 (1:0, 0:0, 3:0) nugalėjo Nyderlandus.

Lietuviai audringai palaikomi gausiai susirinkusių sirgalių rungtynes pradėjo aktyviai, tačiau jau antrąją rungtynių minuntę Dovydas Kulevičius buvo nubaustas pirmosiomis 2 baudos minutėmis. Sėkmingai apsigynus analogišku pašalinimu buvo nubaustas varžovų žaidėjas Daxas van de Veldenas, tačiau ir Lietuvos rinktinės žaidėjams nepavyko išnaudoti kiekybinės persvaros.

Vėliau lietuviai dar kelis kartus buvo nubausti baudos minutėmis, tačiau sėkmingai gynyboje žaidę mūsiškiai išlaikė vartus „sausus“.

Sužaidus kiek daugiau nei 16-a pirmojo kėlinio minučių fantastiška Lietuvos rinktinės ataka baigėsi pirmuoju įvarčiu čempionate. Po Arnoldo Boso perdavimo varžovų vartininką nuginklavo Donatas Kumeliauskas ir išvedė Lietuvos rinktinę į priekį - 1:0.

Antrame kėlinyje komandos pradėjo žaisti drausmingiau, o per visą antrąjį kėlinį tik 2 baudos minutes užsidirbo Nyderlandų žaidėjas. Tiek lietuviai, tiek jų varžovai turėjo keletą gerų progų įmušti įvarčius, tačiau prieš trečiąjį kėlinį rezultatas liko nepakitęs (1:0).

Trečiasis kėlinys nesėkmingai prasidėjo Nyderlandų ledo ritulininkams, kuomet traumą patyrė pagrindinis jų vartininkas Ianas Meierdersas, o jį pakeitė Matijnas Oosterwijkas.

Tuo pasinaudę lietuviai, po Pauliaus Gintauto smūgio padidino pranašumą iki dvieju - 2:0. Vėliau lietuviai dažniausiai buvo varžovų zonoje, tačiau tik rungtynių pabaigoje pavyko dar kartą nuginkluoti varžovus. Po 9 metų pertraukos Lietuvos rinktinėje žaidęs Dainius Zubrus 56-ą minutę pelnė pirmąjį savo įvartį čempionate ir padidino pranašumą iki trijų - 3:0.

Paskutinėmis rungtynių sekundėmis Mindaugas Kieras stipriu smūgiu „nokautavo“ varžovus ir įmušė ketvirtą rungtynių įvartį.

Lietuvos rinktinėje naudingiausiu žaidėju pripažintas vartininkas Mantas Armalis.

Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė žais pirmadienį prieš Lenkiją.