Titulinis » Naujienos » Pasaulio ledo ritulio čempionate - įspūdinga čekų pergalė (6 VIDEO)

Pasaulio ledo ritulio čempionate - įspūdinga čekų pergalė (6 VIDEO)

2017-05-09
ELTA informacija
 Kelne (Vokietija) ir Paryžiuje (Prancūzija) vykstančio pasaulio ledo ritulio čempionato B grupės rungtynėse pirmadienį Čekijos rinktinė po baudinių serijos 4:3 (0:3, 0:0, 3:0; 0:0; 1:0) nugalėjo planetos vicečempionę Suomijos ekipą.

Po pirmajame kėlinyje Valterio Filplos (Valtteri Filppula, 1 min.), Topio Jakolos (Topi Jaakola, 3) ir Vilės Lajuneno (Ville Lajunen, 14) pelnytų įvarčių suomiai pirmavo 3:0 ir toks rezultatas išliko iki 47-osios minutės, tačiau kovingumą pademonstravę čekai per 11 minučių pelnė tris įvarčius iš išlygino rezultatą. Pasižymėjo Romanas Horakas (48), Radkas Gudas (Radko Gudas, 58) ir Janas Kovaras (59).

Baudinių serijoje pasižymėjo vienintelis čekas Robinas Hanzlas.

Po trijų rungtynių 5 taškus turinti Čekija grupėje užima trečiąją vietą, o Suomija su 4 taškais yra ketvirta.

A grupėje praėjusių metų ketvirtosios vietos laimėtoja JAV rinktinė po atkaklios kovos 4:3 (2:3, 1:0, 1:0) įveikė Švedijos ekipą.

Su 6 taškais JAV komanda grupėje pakilo į trečiąją vietą, o švedai (4 tšk,) atsidūrė ketvirtoje pozicijoje.

B grupės rungtynėse pirmadienį nugalėtojos titulą ginanti Kanados rinktinė 6:0 (1:0, 2:0, 0:0) nugalėjo Baltarusijos komandą ir iškovojo trečiąją pergalę iš tiek pat galimų.

Nugalėtojams po du įvarčius pelnė Breidenas Pointas (Brayden Point, 6 ir 55 min.) bei Neitas Mekinonas (Nate Mackinnon, 25 ir 36), po vieną - Džefas Skineris (Jef Skinner, 48) ir Klodas Žiru (Claude Giroux, 51).

Kanados rinktinė su 9 taškais pirmauja grupėje, o be taškų liekantys baltarusiai yra paskutiniai, aštunti.

A grupėje Rusijos rinktinė 6:3 (3:0, 2:0, 1:3) nugalėjo Vokietijos komandą ir taip pat iškovojo trečiąją pergalę.

Trečiojo kėlinio pradžioje rusai pirmavo 5:0 ir tik pabaigoje leido vokiečiams priartėti.

Su 8 taškais rusai tapo A grupės lyderiais, o antrąją nesėkmę patyrusi Vokietijos rinktinė (3 tšk.) bent trumpam lieka ketvirta.

Pasaulio čempionate varžosi 16 komandų, suskirstytų į dvi grupes. Į ketvirtfinalį pateks po keturias kiekvienos grupės ekipas.