Titulinis » Naujienos » Pastarųjų dienų Lietuvos ledo ritulininkų naujienos užsienyje

Pastarųjų dienų Lietuvos ledo ritulininkų naujienos užsienyje

2014-11-04
Pastarosiomis dienomis įvairiose pasaulio ledo ritulio lygose savo pasirodymus pradėjo ar tęsė Lietuvos žaidėjai. Sportas.lt apžvelgia, kaip sekėsi lietuviams ir jų klubams.

Aukščiausioje Suomijos lygoje „Liiga“ Turku TPS klubas su Tadu Kumeliausku namuose 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) nugalėjo Raumos „Lukko“, bet svečiuose patyrė dvi nesėkmes – 1:5 (0:2, 0:1, 1:2) prieš Vasos „Sport“ ir 1:5 (1:2, 0:2, 0:1) prieš Porio „Assat“. Puolėjas iš Lietuvos pirmose dvejose rungtynėse nepasižymėjo, o trečiajame mače 4 kartus smūgiavo į varžovų vartus.

T.Kumeliauskas per 18 šio sezono rungtynių įmušė 4 įvarčius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

TPS (26 tšk.) 14 komandų pirmenybėse užima 9-ą vietą.

Trijų lietuvių atstovaujama Almatos „HC Almaty“ komanda aukščiausios Kazachstano ledo ritulio lygos rungtynėse svečiuose po baudinių serijos 3:2 (1:1, 1:0, 0:1, 0:0, 1:0) įveikė Karagandos „Berkut“. Nerijus Ališauskas užsidirbo 2 baudos minutes, o Donatas Kumeliauskas ir Arnoldas Bosas nepasižymėjo.

N.Ališauskas per 21 šio sezono rungtynes įmušė 5 įvarčius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus, D.Kumeliauskas per 20 susitikimų pelnė 4 įvarčius bei atliko 5 rezultatyvius perdavimus, o A.Boso sąskaitoje per 19 mačų – 4 įvarčiai ir 4 rezutlatyvūs perdavimai.

Anglijos „Premier“ ledo ritulio lygoje Dariaus Pliskausko atstovaujamas Piterboro „Phantoms“ klubas svečiuose 4:3 (3:1, 0:0, 1:2) įveikė Mančesterio „Phoenix“, tačiau savo arenoje 5:6 (2:2, 1:1, 2:3) nusileido Milton Keinso „Lightning“. Pirmose rungtynėse lietuvis nepasižymėjo, o antrose žaidė kaip iš natų – įmušė net 3 įvarčius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

D.Pliskauskas šiame sezone per 16 susitikimų jau įmušė 11 įvarčių bei atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

„Phantoms“ (17 tšk.) smuktelėjo į 4-ą vietą tarp 9 komandų.

Antroje Norvegijos lygoje Egidijaus Baubos atstovaujama Bergeno komanda svečiuose du kartus – 2:5 (0:2, 2:1, 0:2) ir 3:4 (2:3, 0:1, 0:1) nusileido Griunerio ekipai. Komandos kapitonas E.Bauba pirmose rungtynėse nepasižymėjo, o antrose atliko rezultatyvų perdavimą.

E.Bauba per 14 šio sezono rungtynių įmušė 7 įvarčius bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Du pralaimėjimus patyrė ir Haldeno „Comet“ klubas su Pauliumi Gintautu. „Comet“ svečiuose 1:4 (1:1, 0:1, 0:2) nusileido Griunerio komandai ir 1:2 (0:1, 0:1, 1:0) turėjo pripažinti Furuseto klubo pranašumą. Puolėjas iš Lietuvos pirmose rungtynėse nepasižymėjo , o antrose užsidirbo 12 baudos minučių.

P.Gintautas per 4 sužaistas rungtynes puolime dar nepasižymėjo.

„Comet“ (21 tšk.) užima 4-ą vietą 10 komandų pirmenybėse, o Bergeno klubas (9 tšk.) nukrito į 9-ą poziciją.

„Lietuviškasis“ Liepojos „HK Juniors“ klubas antroje Latvijos lygoje išvykoje 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) nugalėjo Rygos „Prizma/Pardaugava“ ledo ritulininkus. Nugalėtojų gretose Denisas Kuzminovas, Lukas Jonuška ir Vilius Krakauskas nepasižymėjo, o Artūras Pavliukovas bei Olegas Peliušenokas rungtynėms nebuvo registruoti.

„HK Juniors“ (18 tšk.) pirmauja 6 komandų lygoje.

Škotijos ledo ritulio pirmenybėse Dandi „Tigers“ komanda su Pavelu Pliskovu savo arenoje sužaidė taikiai – 5:5 su Kilmarnoko „Storm“ ekipa. Lietuvis šiame mače patyrė peties traumą ir be ledo ritulio praleis 6-8 savaites.

„Tigers“ (3 tšk.) išsaugojo 6-ą vietą tarp 11 komandų.

Ketvirtoje Švedijos lygoje Jauniaus Jasinevičiaus atstovaujama „Grums IK“ komanda namuose 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) nugalėjo „HC Arvika“, o svečiuose 1:4 (1:1, 0:2, 0:1) nusileido „IFK Munkfors“ ir patyrė pirmą nesėkmę šiame sezone. Gynėjas iš Lietuvos abejas rungtynes praleido dėl sveikatos problemų.

„Grums IK“ (17 tšk.) išliko Vakarų regiono C grupės lyderiu.

Sėkmingai sezoną JAV studentų (NCAA) trečiajame divizione pradėjo čempionų titulą ginantis Šv.Norberto koledžo klubas su Pijumi Rulevičiumi. Lietuvio ekipa du kartus – namuose 5:2 (3:1, 2:0, 0:1) ir svečiuose 4:1 (0:1, 1:0, 3:0) pamokė Marianų universiteto ledo ritulininkus.

Puolėjas iš Lietuvos pirmose rungtynėse užsidirbo 2 baudos minutes, o antrajame mače nepasižymėjo.

Šv.Norberto koledžas su 2 pergalėmis dalijasi 1-4 vietas tarp 10 komandų.

Jaunimo ledo ritulio A lygoje (MHL A) Danieliaus Bogdziulio ir Domanto Čypo atstovaujama Rygos „HC Riga“ (Latvija) komanda svečiuose 2:5 (0:3, 1:2, 1:0) neatsilaikė prieš Čerepoveco „Almaz“ (Rusija), o namuose pasidalino po pergalę – 1:3 (0:0, 0:2, 1:1) ir 9:0 (3:0, 1:0, 5:0) su Sankt Peterburgo „Serebryanye Lvy“ (Rusija).

D.Bogdziulis pirmose rungtynėse gavo 4 baudos minutes ir kartą smūgiavo į varžovų vartus, antrajame mače lietuvis nepasižymėjo, o trečiam susitikimui nebuvo registruotas. D.Čypas ant ledo pasirodė pirmose ir trečiose rungtynėse, bet niekuo nepasižymėjo.

Šiame sezone per 21 rungtynes D.Bogdziulis įmušė 2 įvarčius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus, o gynėjas D.Čypas per 14 susitikimų pasižymėjo tik baudos minutėmis.

„HC Riga“ (27 tšk.) tarp 10 Šiaurės-Vakarų diviziono komandų ir toliau užima 9-ą vietą.

Jaunimo ledo ritulio B lygoje (MHL B) Kišiniovo „Platina“ ekipa su Simu Baltrūnu savų žiūrovų akivaizdoje pasidalino po pergalę – 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) ir 1:3 (0:1, 1:2, 0:0) su labai pajėgiu Zelenogrado „HC Zelenograd“ (Rusija) klubu.

Be keitimų žaidęs lietuvis pirmajame mače atrėmė 24 iš 25, o antrajame – 15 iš 18 varžovų smūgių į vartus. S.Baltrūnas šiame sezone jau sužaidė 14 rungtynių ir per jas atrėmė 90,1 proc. varžovų smūgių į vartus.

Mauro Baltrukonio atstovaujama Tverės „Tverichy“ (Rusija) komanda namuose du kartus – po pratęsimo 3:2 (1:0, 1:1, 0:1, 1:0) ir 5:2 (3:0, 1:1, 1:1) įveikė Elektrostalės „Kristall“ (Rusija), tačiau svečiuose du sykius – po baudinių serijos 1:2 (0:0, 1:1, 0:0, 0:0, 0:1) ir 0:3 (0:1, 0:1, 0:1) nusileido Klino „HC Klin“. Puolėjas iš Lietuvos pirmose rungtynėse nepasižymėjo, antrose – pelnė įvartį ir atliko rezultatyvų perdavimą, trečiose – kartą tiksliai asistavo komandos draugui, o ketvirtose – nepasižymėjo.

Per 21 šiame sezone sužaistas rungtynes M.Baltrukonis įmušė 7 įvarčius ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

„Tverichy“ (31 tšk.) tarp 17 Vakarų konferencijos komandų užima 10-ą vietą, o „Platina“ (30 tšk.) rikiuojasi 11-oje pozicijoje. Lietuvos klubas „HC Žalgiris“ (44 tšk.) tvirtai žengia 5-as.

Kanados jaunimo (iki 21 metų) lygoje (GMHL) Simono Gorelio atstovaujama Breisbridžo „Blues“ komanda svečiuose 4:5 (1:1, 0:3, 3:1) turėjo pripažinti Pietų Muskokos „Shield“ pranašumą, bet savo arenoje net 8:1 (1:1, 4:0, 3:0) sutriuškino Niagaros „Whalers“. Lietuvis abejose rungtynėse gavo po 2 baudos minutes.

S.Gorelis per 18 šio sezono mačų pelnė 4 įvarčius bei 8 kartus tiksliai asistavo komandos draugams.

„Blues“ (16 tšk.) liko 5-oje Šiaurės diviziono vietoje tarp 10 ekipų.

Aukščiausioje Šveicarijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje Bylio „EHC Spirit“ klubas su Emilijumi Krakausku svečiuose 2:6 (1:1, 0:1, 1:4) neprilygo „SCL Young Tigers“, bet savo arenoje 4:2 (0:0, 1:2, 3:0) pranoko „Ambri-Piotta“ komandą. Lietuvis pirmose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą, o antrose pelnė įvartį.

E.Krakauskas per 18 sužaistų rungtynių įmušė 3 įvarčius ir atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų.

„EHC Spirit“ (17 tšk.) 14 komandų pirmenybėse išsaugojo 13-ą vietą.

Švedijos Šiaurės regiono jaunimo (iki 20 metų) pirmenybėse Jauniaus Jasinevičiaus atstovaujamas „Grums IK“ klubas savo arenoje net 13:1 (4:1, 5:0, 4:0) „sumindė“ varžovus iš Kristinehamno. Gynėjas iš Lietuvos nepasižymėjo.

„Grums IK“ (18 tšk.) pirmauja 10 komandų grupėje.

Kanados vidurinių mokyklų lygoje (MHSHL) Dartmouto „Spartans“ komanda su Germantu Juškaičiu namuose po baudinių serijos 2:3 (1:2, 0:0, 1:0, 0:1) pralaimėjo Rytų pakrantės „Schooners“, o svečiuose 2:4 (1:1, 0:3, 1:0) neatsilaikė prieš „Lockview Dragons“.

Vartininkas iš Lietuvos žaidė tik antrose rungtynėse ir atrėmė 13 iš 17 varžovų smūgių.

„Spartans“ (9 tšk.) nukrito į 6-ą vietą tarp 13 ekipų.

„Lietuviškasis“ Liepojos SSS klubas Latvijos jaunių (iki 18 metų) pirmenybėse savo aikštėje 3:5 (0:3, 2:2, 1:0) neatsilaikė prieš Rygos „HS Riga 99“, bet 5:3 (3:1, 2:1, 0:1) palaužė Rygos „Prizma/Pardaugava“ pasipriešinimą.

Per šias dvejas rungtynes O.Peliušenokas gavo 8 baudos minutes, L.Jonuška 2 minutes praleido ant nubautųjų suolelio, D.Kuzminovas nepasižymėjo, A.Pavliukovas pirmose rungtynėse žaidė tik pirmąjį kėlinį, o antrose komandos vartus gynė be keitimų. Romanas Šalajevas abejoms rungtynėms nebuvo registruotas dėl traumos.

SSS (17 tšk.) 5 komandų pirmenybėse užima 2-ą vietą.

Aukščiausioje Suomijos jaunučių (iki 17 metų) lygoje dvi pergalės šventė Porio „Assat“ komanda su Dominyku Bogdziuliu. „Assat“ svečiuose 4:3 (2:2, 0:0, 2:1) įveikė Tamperės „Ilves“, o namuose 6:5 (2:1, 3:0, 1:4) palaužė EKS komandos pasipriešinimą. Lietuvis pirmose rungtynėse nepasižymėjo, o antrose įmušė pergalingą įvartį bei atliko rezultatyvų perdavimą.

D.Bogdziulis per 13 šio sezono rungtynių įmušė 6 įvarčius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Lietuvis yra rezultatyviausias „Assat“ žaidėjas.

„Assat“ (14 tšk.) pakilo į 11-ą vietą tarp 13 komandų.

Permainingai aukščiausios Suomijos jaunučių (iki 16 metų) lygos antrąjį etapą pradėjo Viliaus Bučio atstovaujama Raumos „Lukko“ komanda. Lietuvio ekipa svečiuose 3:6 (0:2, 3:2, 0:2) turėjo pripažinti Tamperės „Tappara“ pranašumą, tačiau vėliau išvykoje 8:1 (1:0, 2:1, 5:0) nepasigailėjo Porio „Assat“.

Puolėjas iš Lietuvos pirmose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą, o antrose nepasižymėjo.

„Lukko“ (3 tšk.) tarp 8 komandų antroje grupėje žengia 3-ia.

Sankt Peterburgo (Rusija) jaunučių (iki 16 metų) pirmenybėse SKA komanda su Kostu Gusevu svečiuose net 11:0 nepasigailėjo „Forvard“ ledo ritulininkų. Gynėjas iš Lietuvos šiose rungtynėse negalėjo žaisti dėl vizos problemų.

SKA (20 tšk.), bent jau trumpam, tapo 10 komandų pirmenybių lyderiu.