Titulinis » Naujienos » Pastarųjų dienų Lietuvos ledo ritulininkų naujienos užsienyje

Pastarųjų dienų Lietuvos ledo ritulininkų naujienos užsienyje

2014-11-18
Sportas.lt informacija
Pastarosiomis dienomis įvairiose pasaulio ledo ritulio lygose savo pasirodymus tęsė Lietuvos žaidėjai. Sportas.lt apžvelgia, kaip sekėsi lietuviams ir jų klubams.

Aukščiausioje Suomijos lygoje („Liiga“) dar dvi nesėkmes patyrė Turku TPS komanda su Tadu Kumeliausku. TPS svečiuose 3:5 (1:1, 2:2, 0:2) nusileido Helsinkio IFK bei išvykoje 1:3 (0:1, 0:2, 1:0) turėjo pripažinti Hemenlinos HPK pranašumą.

Puolėjas iš Lietuvos pirmose rungtynėse žaidė beveik 13 minučių (12:56), atliko rezultatyvų perdavimą, kartą smūgiavo į varžovų vartus ir laimėjo 38,1 proc. ritulio išmetimų. Antrajame mače T.Kumeliauskas vėl žaidė beveik 13 min. (12:49), 2 kartus metė į varžovų vartus ir laimėjo 50 proc. ritulio išmetimų.

Lietuvis per 20 šio sezono rungtynių įmušė 5 įvarčius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

TPS (26 tšk.) nukrito į 12-ą vietą tarp 14 komandų.

Mantas Armalis liko tarp atsarginių, o jo atstovaujama Stokholmo „Djurgarden“ ekipa aukščiausioje Švedijos lygoje (SHL) šventė dvi pergales. „Djurgarden“ svečiuose 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) nugalėjo „MODO Hockey“, o savų žiūrovų akivaizdoje po baudinių serijos 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 1:0) įveikė HV 71 ledo ritulininkus.

Lietuvis šiame sezone sužaidė 7 SHL rungtynes ir per jas atrėmė 92,13 proc. varžovų smūgių į vartus.

„Djurgarden“ (33 tšk.) turnyrinėje lentelėje šoktelėjo į 4-ą vietą tarp 12 ekipų.

Pajėgiausioje Baltarusijos lygoje „Extraliga“ ir toliau nesiseka Bresto „HC Brest“ komandai. Edgaro Rybakovo atstovaujama ekipa svečiuose patyrė tris pralaimėjimus – 0:7 (0:3, 0:4, 0:0) prieš Minsko „Dinamo-Molodechno“, 3:4 (0:2, 2:1, 1:1) prieš Minsko „Junost“ ir 3:6 (2:2, 0:3, 1:1) prieš Vitebsko „HC Vitebsk“. Lietuvis pirmose ir antrose rungtynėse gavo po 2 baudos minutes, o trečiajame mače niekuo nepasižymėjo.

E.Rybakovas per 20 šio sezono rungtynių pelnė 1 įvartį ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Lietuviui puolime pasižymėti nepavyksta nuo rugsėjo 21-os dienos.

„HC Brest“ (13 tšk.) tapo absoliučiu 11 komandų pirmenybių autsaideriu.

Anglijos „Premier“ lygoje Piterboro „Phantoms“ su Dariumi Pliskausku namuose 5:4 (2:0, 1:2, 2:2) palaužė Gildfordo „Flames“ pasipriešinimą, o svečiuose 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) nugalėjo Braknelo „Bees“. Puolėjas iš Lietuvos pirmajame mače pelnė įvartį ir užsidirbo 2 baudos minutes, o antrajame susitikime nepasižymėjo.

D.Pliskauskas per 20 šio sezono rungtynių jau įmušė 13 įvarčių bei atliko 11 rezultatyvių perdavimų.

„Phantoms“ (23 tšk.) pakilo į 3-ią poziciją tarp 9 klubų.

Permainingai antroje Norvegijos lygoje žaidžia Bergeno klubas su Egidijumi Bauba. Praėjusį savaitgalį Bergeno ekipa namuose pasidalino po pergalę – 3:4 (0:1, 0:2, 3:1) ir 9:1 (1:1, 3:0, 5:0) – su Moso „Krakene“ ledo ritulininkais. Puolėjas iš Lietuvos pirmose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą ir gavo net 14 baudos minučių, o antrajame susitikime įmušė įvartį ir 2 kartus tiksliai asistavo komandos draugams.

E.Bauba per 16 sužaistų rungtynių jau pelnė 8 įvarčius bei atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Pauliaus Gintauto atstovaujama Haldeno „Comet“ komanda savo arenoje 5:3 (2:1, 0:2, 3:0) nugalėjo Furuseto ekipą, bet svečiuose net 0:5 (0:3, 0:0, 0:2) buvo sutriuškinta Tionbergo ledo ritulininkų. Puolėjas iš Lietuvos pirmose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą, o antrose niekuo nepasižymėjo.

P.Gintautas per 6 šio sezono mačus yra atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą.

„Comet“ (24 tšk.) nukrito į 5-ą vietą, o Bergeno klubas (12 tšk.) rikiuojasi priešpaskutinis – 9-as.

Antroje Latvijos lygoje „lietuviškasis“ Liepojos „HK Juniors“ namuose 4:6 (3:2, 0:2, 1:2) turėjo pripažinti Tukumo „HK Stiga RM“ pranašumą. Denisas Kuzminovas atliko du rezultatyvius perdavimus, Vilius Krakauskas ir Lukas Jonuška nepasižymėjo, o Artūras Pavliukovas ir Olegas Peliušenokas rungtynėms nebuvo registruoti. Kitose rungtynėse svečiuose „HK Juniors“ 2:5 (1:1, 1:2, 0:2) neatsilaikė prieš Daugpilio „LDZ Cargo“. A.Pavliukovas komandos vartus gynė nuo 23-ios rungtynių minutės, V.Krakauskas, D.Kuzminovas ir L.Jonuška nepasižymėjo, O.Peliušenokas vėl nebuvo registruotas mačui.

„HK Juniors“ (18 tšk.) tarp 6 komandų užima 2-ą poziciją.

Škotijos ledo ritulio pirmenybėse be traumuoto Pavelo Pliskovo žaidęs Dandi „Tigers“ klubas namuose net 10:3 sutriuškino svečius iš Šiaurės Eršyro.

„Tigers“ (5 tšk.) rikiuojasi 8-oje vietoje tarp 11 ekipų.

Ketvirtoje Švedijos lygoje „Grums IK“ su Jauniumi Jasinevičiumi iškovojo dar dvi pergales – namuose 7:2 (4:0, 1:1, 2:1) prieš „HC Viking“ ir svečiuose 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) prieš Karlstado NIK. Gynėjas iš Lietuvos abejose rungtynėse nepasižymėjo.

„Grums IK“ (25 tšk.) pirmauja Vakarų regiono C grupėje.

Vartininko Ernesto Kieliaus atstovaujama Haugesundo „Seagulls“ komanda ketvirtoje Norvegijos lygoje svečiuose sužaidė lygiosiomis 3:3 su Lyderhorno ekipa, bet vėliau išvykoje juos įveikė rezultatu 7:3. Detalesnė rungtynių statistika nepateikiama.

„Seagulls“ (5 tšk.) pirmauja Vakarų grupėje.

JAV studentų trečiojo diviziono (NCAA III) NCHA konferencijos rungtynėse Šv.Norberto koledžo komanda su Pijumi Rulevičiumi svečiuose 3:1 (1:1, 1:0, 1:0) nugalėjo Leik Foresto koledžo klubą, bet namuose su tuo pačiu varžovu sužaidė taikiai – 2:2 (1:1, 1:0, 0:1, 0:0). Puolėjas iš Lietuvos abejose rungtynėse nepasižymėjo.

P.Rulevičius per 5 šio sezono mačus įmušė 1 įvartį ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

Šv.Norberto koledžo komanda (5 pergalės ir 1 lygiosios) NCHA konferencijoje tarp 10 komandų užima 2-ą vietą.

Jaunimo ledo ritulio A lygoje (MHL A) dviejų lietuvių atstovaujama Rygos „HC Riga“ (Latvija) komanda namuose net 1:8 (0:1, 1:3, 0:4) buvo sutriuškinta Sankt Peterburgo „SKA-1946“ (Rusija) žaidėjų, bet išvykoje du kartus – 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) ir po pratęsimo 3:2 (1:0, 0:1, 1:1, 1:0) nugalėjo Minsko „Junost“ (Baltarusija). Danielius Bogdziulis antrose rungtynėse kartą smūgiavo į varžovų vartus, o kituose mačuose nepasižymėjo. Tuo tarpu Domantas Čypas visiems mačams nebuvo registruotas.

D.Bogdziulis per 25 šio sezono rungtynes įmušė 2 įvarčius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus, o gynėjas D.Čypas per 14 susitikimų pasižymėjo tik baudos minutėmis.

„HC Riga“ (35 tšk.) Šiaurės-Vakarų divizione lenkia 2 komandas ir užima 8-ą vietą.

Jaunimo ledo ritulio B lygoje (MHL B) įvyko dviejų „lietuviškų“ komandų – Kišiniovo „Platina“ (Moldova) ir Tverės „Tverichy“ (Rusija) akistatos. Tverėje vykusias rungtynes laimėjo šeimininkai – 3:2 (2:0, 0:0, 1:2) ir 4:3 (3:0, 0:2, 1:1).

Nugalėtojų gretose Mauras Baltrukonis užsidirbo 2 baudos minutes ir per abi rungtynes atliko 3 smūgius į varžovų vartus. „Platina“ komandai Aimas Fiščevas įmušė įvartį ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus, o Simas Baltrūnas iš viso atrėmė 65 iš 72 varžovų smūgių į vartus.

Vėliau „Platina“ svečiuose du kartus – 0:5 (0:0, 0:3, 0:2) ir 0:2 (0:0, 0:2, 0:0) – neatsilaikė prieš Sankt Peterburgo „SKA-Variagi“ (Rusija). A.Fiščevas gavo 2 baudos minutes, o vėl be keitimų žaidęs S.Baltrūnas atrėmė 54 iš 61 varžovų smūgių į vartus.

„Tverichy“ savaitę baigė pralaimėjimais namuose prieš Zelenogrado „HC Zelenograd“ (Rusija) – po baudinių serijos 2:3 (2:1, 0:0, 0:1, 0:0, 0:1) ir 1:2 (1:1, 0:0, 0:1). M.Baltrukonis gavo 2 baudos minutes.

Šiame sezone M.Baltrukonis per 27 rungtynes įmušė 7 įvarčius ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų, A.Fiščevas per 6 susitikimus jau pelnė 2 įvarčius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus, o S.Baltrūnas per 21 žaistas rungtynes atrėmė 89,4 proc. varžovų smūgių į vartus.

„Tverichy“ (41 tšk.) Vakarų konferencijoje rikiuojasi 8-a, o „Platina“ (30 tšk.) užima 13-ą vietą tarp 17 komandų. Lietuvos klubas „HC Žalgiris“ (62 tšk.) žengia 4-as.

Kanados jaunimo (iki 21 metų) lygoje (GMHL) Breisbridžo „Blues“ komanda su Simonu Goreliu svečiuose 1:5 (0:3, 1:1, 0:1) neprilygo Mifordo „Knights“. Lietuvis nepsižymėjo.

S.Gorelis per 21 sužaistas rungtynes pelnė 4 įvarčius bei 8 kartus tiksliai asistavo komandos draugams.

„Blues“ (16 tšk.) Šiaurės divizione išsaugojo 5-ą vietą tarp 10 ekipų.

Dar tris nesėkmes JAV Vakarų valstijų jaunimo (iki 21 metų) pirmenybėse (WSHL) patyrė „Lake Tahoe Blue“ komanda su Ruslanu Černychu. Lietuvio ekipa namuose tris kartus – 1:6 (1:3, 0:0, 0:3), 0:3 (0:2, 0:1, 0:0) ir 1:7 (1:1, 0:2, 0:4) nusileido Aidaho „Junior Steelheads“ ledo ritulininkams. Lietuvis žaidė tik trečiose rungtynėse, bet niekuo nepasižymėjo.

R.Černychas per 14 sužaistų mačų yra įmušęs 1 įvartį ir atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą.

„Lake Tahoe Blue“ (9 tšk.) Šiaurės-Vakarų divizione užima paskutinę – 7-ą – poziciją.

Aukščiausioje Šveicarijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje Emilijaus Krakausko atstovaujama Bylio „EHC Spirit“ komanda namuose 0:6 (0:1, 0:3, 0:2) buvo sutriuškinta Berno „SC Future“, bet svečiuose po baudinių serijos 3:2 (2:1, 0:1, 0:0, 0:0, 1:0) pranoko Ženevos „Servette“ ekipą. Lietuvis pirmose rungtynėse nepasižymėjo, o antrose atliko rezultatyvų perdavimą ir gavo 2 baudos minutes.

E.Krakauskas per 20 šio sezono susitikimų įmušė 3 įvarčius bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„EHC Spirit“ (19 tšk.) užima priešpaskutinę – 13-ą – vietą.

Švedijos Šiaurės regiono jaunimo (iki 20 metų) pirmenybėse „Grums IK“ su J.Jasinevičiumi savo arenoje po atkaklios kovos ir pratęsimo 6:5 (2:1, 0:1, 3:3, 1:0) įveikė „HC Hammaro“ ledo ritulininkus. Gynėjas iš Lietuvos nepasižymėjo.

„Grums IK“ (23 tšk.) pirmauja 10 komandų B grupėje.

Kanados vidurinių mokyklų lygoje (MHSHL) Germanto Juškaičio atstovaujama Dartmouto „Spartans“ komanda svečiuose 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) nugalėjo „Prince Andrew Panthers“ bei išvykoje 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) pranoko Sekvilio „Kingfishers“. Vartininkas iš Lietuvos abejose rungtynėse žaidė be keitimų.

„Spartans“ (15 tšk.) šoktelėjo į 4-ą vietą tarp 13 ekipų.

Dviejų lietuvių atstovaujama Herniosando „AIK-Hockey“ komanda Švedijos Šiaurės regiono jaunių (iki 18 metų) lygoje svečiuose 1:7 (1:4, 0:2, 0:1) neprilygo Piteo HC komandai bei išvykoje 0:3 (0:1, 0:2, 0:0) pralaimėjo Luleo HF. Lukas Žukauskas pirmose rungtynėse gavo 2 baudos minutes, o antrajame mače nepasižymėjo. Tuo tarpu vartininkas Elvinas Karla abejoms rungtynėms nebuvo registruotas.

L.Žukauskas per 15 rungtynių įmušė 3 įvarčius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą, o E.Karla per 5 mačus atrėmė 88,11 proc. varžovų smūgių į vartus.

„AIK-Hockey“ (9 tšk.) nukrito į priešpaskutinę – 11-ą – poziciją.

Latvijos jaunių (iki 18 metų) pirmenybėse „lietuviškasis“ Liepojos SSS klubas savų žiūrovų akivaizdoje po baudinių serijos 3:2 (0:0, 0:2, 2:0, 1:0) įveikė Tukumo HK ledo ritulininkus. A.Pavliukovas komandos vartus gynė be keitimų, Romanas Šalajevas ir L.Jonuška gavo po 2 baudos minutes, o D.Kuzminovas ir O.Peliušenokas nepasižymėjo.

SSS (19 tšk.) užima 2-ą vietą tarp 5 klubų.

Aukščiausios Suomijos jaunučių (iki 17 metų) lygos rungtynėse Porio „Assat“ su Dominyku Bogdziuliu svečiuose 2:6 (1:1, 1:3, 0:2) turėjo pripažinti Juveskiulės JYP pranašumą. Pirmajame penkete žaidęs lietuvis nepasižymėjo.

D.Bogdziulis per 16 šio sezono mačų pelnė 8 įvarčius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Lietuvis yra rezultatyviausias „Assat“ žaidėjas.

„Assat“ (17 tšk.) liko 11-oje vietoje tarp 13 komandų.

Rusijos Uralo-Rytų regiono jaunių (iki 17 metų) pirmenybėse Marko Kaleinikovo atstovaujama Ufos „Salavat Yulaev“ ekipa svečiuose du kartus vienodu rezultatu – 5:3 – nugalėjo Tiumenės „Tiumen“ komandą. Lietuvis abejose rungtynėse nepasižymėjo.

M.Kaleinikovas šiame sezone per 12 susitikimų įmušė 7 įvarčius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

„Salavat Yulaev“ (20 tšk.) turnyrinėje lentelėje šoktelėjo į 5-ą vietą tarp 10 ekipų.

Aukščiausios Suomijos jaunučių (iki 16 metų) lygos antrojo etapo rungtynėse Raumos „Lukko“ su Viliumi Bučiu namuose 3:1 (1:0, 2:0, 0:1) nugalėjo Turku TPS, tačiau savo arenoje 0:3 (0:2, 0:1, 0:0) pralaimėjo Helsinkio „Jokerit“. Lietuvis abejose rungtynėse nepasižymėjo.

„Lukko“ (9 tšk.) antroje grupėje rikiuojasi 4-oje vietoje tarp 8 ekipų.

Sankt Peterburgo (Rusija) jaunučių (iki 16 metų) lygoje Kosto Gusevo atstovaujama SKA komanda svečiuose du kartus vienodu rezultatu – 4:4 – sužaidė taikiai su „Piter“ klubu. Lietuvis pirmose rungtynėse nežaidė, o antrose atliko rezultatyvų perdavimą.

SKA (22 tšk.) tarp 10 komandų užima 2-ą poziciją.

Sankt Peterburgo (Rusija) jaunučių (iki 15 metų) pirmenybėse permainingai rungtyniauja Rygos „HC Riga“ komanda su Dominyku Motiejūnu ir Dino Mukovozu. „HC Riga“ svečiuose 5:2 nugalėjo „Gazprombank“, o vėliau išvykoje pasidalino po pergalę – 9:1 ir 3:5 – su SKA klubu.

„HC Riga“ (16 tšk.) rikiuojasi 5-oje vietoje tarp 10 klubų.