Titulinis » Naujienos » Penki pastebėjimai po istorinio ledo ritulio turnyro Klaipėdoje

Penki pastebėjimai po istorinio ledo ritulio turnyro Klaipėdoje

2017-11-13
Tautvydas Sakalauskas, hockey.lt informacija, Irinos Slušnienės nuotr.
Savaitgalį Klaipėdoje įvyko istorinis „CROWNS Baltic Challenge cup“ turnyras, kuriame be Lietuvos rinktinės į kovą stojo ir Latvijos klubų rinktinė, Estijos nacionalinė ekipa bei organizatorių nuožiūra pakviesta Ukrainos jaunimo rinktinė. „Švyturio“ arenoje pasibaigus intriguojančioms kovoms, kuriose lietuviai liko antri, pateikiame penkis pastebėjimus apie savaitgalio akistatas.
 
Darius Kasparaitis vis dar turi parako
 
Apie tai, kad Klaipėdoje pirmą kartą Lietuvos rinktinės marškinėlius užsivilks Darius Kasparaitis buvo kalbama jau seniai. 45-erių metų gynėjas buvo neabejotinai garsiausias šio turnyro žaidėjas, tačiau prieš turnyrą netrūko žmonių kritiškai vertinančių 863 mačus NHL sužaidusio ledo ritulininko galimybes rinktinėje.
 
Visgi, užsivilkęs nacionalinės ekipos aprangą olimpinis čempionas surengė tokį pasirodymą, kad po turnyro stebėtis galėjo ne tik jo kritikai, tačiau ir visi kiti turnyrą stebėję žiūrovai. Nė vieno mačo nepalikęs savo sąskaitoje neturėdamas bent taško, D. Kasparaitis buvo vienas iš pastebimiausių ant ledo Klaipėdoje iščiuožusių žaidėjų. Po turnyro kalbėdami apie legendos debiutą, stebėjosi ir Lietuvos rinktinės žaidėjai, kurie pripažino, jog kartais net juos nustebindavo gynėjo aikštės matymas bei netikėtai tikslūs ritulio perdavimai.
 
Tiesa, šis turnyras intensyvumu neprilygo pasaulio čempionato kovoms, o tai supranta ir pats D. Kasparaitis. Kalbėdamas apie kitų metų balandžio mėnesį Kaune vykstančias pasaulio čempionato IB diviziono kovas, ledo ritulininkas pripažino, jog šiam turnyrui jam tektų ruoštis dar kruopščiau nei šiam savaitgaliui Klaipėdoje.
 
Jei veteranui pavyks išvengti traumų ir dar labiau pagerinti formą, balandį Lietuvos rinktinėje turėsime naują, tačiau ilgai lauktą ginklą.
 
Tadas Kumeliauskas nusipelno žaisti elitinėse Europos lygose
 
Nepaisant to, jog paskutinį oficialų mačą Tadas Kumeliauskas buvo žaidęs prieš daugiau nei pusantrų metų, o dar visai neseniai pats žaidėjas kalbėjo apie galimą karjeros pabaigą, šį savaitgalį jis visiems priminė, kodėl jo paslaugomis pastaraisiais metais domisi elitinių Europos lygų ekipos.
 
Dar visai neseniai į treniruotes sugrįžusiam žaidėjui vis dar trūksta tiek treniruočių, tiek žaidybinės praktikos, tačiau per du turnyre jo sužaistus mačus, puolėjo meistriškumas buvo aiškiai matomas.
 
Prieš šį sezoną žaidėjo savo gretose norėjo Čekijos aukščiausios lygos Pardubicės „Dynamo“ klubas, tačiau atsinaujinę skausmai privertė lietuvį atsisakyti galimybės įsitvirtinti Čekijoje bei sugrįžti gydytis į Lietuvą. Visgi, jei Tadui pavyks palikti traumas praeityje ir sugrįžti į optimalią formą, puolėjas neabejotinai ir vėl džiugins savo gerbėjus pasirodymais stipriausiose Europos lygose, o Lietuvos rinktinė turės rimtą jėgą puolime.
 
Ambicingas jaunimas pasiruošęs tapti puolimo lyderiais
 
Praėjusią vasarą žingsnius į priekį karjeroje žengę Markas Kaleinikovas ir Emilijus Krakauskas savaitgalį visiems priminė, kad reikšmingo indėlio rinktinės žaidime iš jų galima tikėtis jau dabar. Jau praėjusiame pasaulio čempionato IB divizione, rungtynėse su Japonija sublizgėję ir abu įvarčius sukūrę žaidėjai yra pasiruošę žengti dar vieną žingsnį tampant vienais iš svarbiausių rinktinės narių puolime.
 
Prieš sezoną į Jaunimo ledo ritulio lygos (MHL) Pekino „KRS Junior“ komandą persikėlęs M. Kaleinikovas šioje ekipoje tampa vis svarbesniu žaidėju, o jo tobulėjimu galėjome įsitikinti ir penktadienio rungtynėse su Estija. Į pirmąjį puolimo trejetą įtrauktas puolėjas buvo didžiausia tų rungtynių žvaigždė pelnęs pirmus du mačo įvarčius, o vėliau prie jų pridėjęs du rezultatyvius perdavimus. Nors po šio mačo Markas turėjo sugrįžti į klubą, kuriame jau sekmadienį žaidė MHL lygos susitikimą, jo pasirodymas penktadienį paliko puikų įspūdį.
 
M. Kaleinikovui palikus rinktinę, jo vietą pirmajame puolimo trejete užėmė E. Krakauskas, kuris taip pat nestokojo ambicijų įrodyti savo vertę. Po kelių puikių sezonų Šveicarijos jaunimo lygose, šiemet puolėjas šioje šalyje nebėra laikomas legionieriumi, o dėl to jam pagaliau buvo suteikta galimybė išbandyti save ir vyrų lygose.
 
Nors sezono startas antroje pagal pajėgumą Šveicarijos lygoje lengvas nebuvo ir jam teko laikinai pasistažuoti ir trečioje pagal pajėgumą šalies lygoje, pastaruoju metu jis vis dažniau pasirodo „Ajoie“ ekipos sudėtyje, o prieš atvykstant į rinktinę, Emilijus pagaliau atidarė ir savo taškų sąskaitą „NLB“ pirmenybėse. Lietuvos rinktinėje savaitgalį jis pasižymėjo įvarčiais paskutinėse dvejose rungtynėse, kuriose jis buvo vienas iš labiausiai pastebimų žaidėjų aikštėje.
 
Jei šiems ledo ritulininkams per likusią sezono dalį pavyks išvengti traumų ir jie tęs savo tobulėjimą, kitų metų balandį rinktinėje jie gali tapti labai svarbiais žaidėjais, namuose siekiant aukščiausių apdovanojimų.
 
Prastai realizuojama dauguma – jau praeitis?
 
Praėjusiose pasaulio čempionato IB diviziono kovose, Lietuvos rinktinė turėjo didelių problemų realizuojant kiekybinę persvarą. Iš 24 kartų, kai varžovai leisdavo lietuviams įgyti kiekybinį pranašumą, buvo pelnyti vos du įvarčiai. Statistiškai, vienam įvarčiui daugumoje mūsų šalies atstovams reikėjo net 23 minučių ir 29 sekundžių. Abu šie statistiniai rodikliai buvo blogiausi tarp visų šešių turnyre dalyvavusių komandų.
 
Akivaizdu, jog su tokiu prastu kiekybinio pranašumo išnaudojimu, tikėtis iškovoti auksą būtų labai sunku. Būtent todėl, turnyre Klaipėdoje Lietuvos rinktinės pademonstruotas žaidimas realizuojant daugumą turėtų būti laikomas vienu iš pozityviausių ženklų.
 
Per tris mačus lietuviai penkis kartus išnaudojo daugumą, o dar kartą įvartį jie pelnė prabėgus vos porai akimirkų nu to, kai varžovų žaidėjas buvo paleistas nuo nubaustųjų suolelio. Jei neskaičiuotumėme vieno nesėkmingo epizodo rungtynėse su latviais, kai turint kiekybinę persvarą po klaidos krito įvartis į lietuvių vartus, rinktinės žaidimas daugumoje gali palikti tik teigiamus įspūdžius.
 
Turėdami kiekybinę persvarą lietuviai demonstravo įvairiapusį žaidimą, kurio metu netrūko ne tik aštrių perdavimų arčiau vartų, tačiau ir galingų smūgių iš toli. Už tai nemažai nuopelnų galima skirti ir trims žaidėjams, kurių nebuvo praėjusiose planetos pirmenybėse – Tadui Kumeliauskui, Nerijui Ališauskui ir Dariui Kasparaičiui. Jei pirmasis sėkmingai grūmėsi prie vartų, siekdamas apsunkinti žaidimą varžovų vartininkui ir gynėjams, tai gynėjai puikiai skirstė ritulius ir pasitaikius progai nebijojo šauti galingo smūgio į varžovų vartus.
 
Šių trijų žaidėjų patirtis neabejotinai pravertė rinktinei išnaudojant kiekybines persvaras „CROWNS Baltic Challenge cup“ turnyro metu, o ateityje belieka tikėtis, jog tokį patį pasisekimą rinktinės žaidėjams pavyks pademonstruoti ir ateityje.
 
Kaune galime išvysti stipriausią visų laikų Lietuvos rinktinę
 
Po to, kai gegužę asociacijai „Hockey Lietuva“ pavyko pelnyti teisę rengti kitų metų pasaulio čempionato IB diviziono kovas Kaune, buvo kalbama apie tai, kad šiame turnyre realu turėti pačią galingiausią rinktinę mūsų šalies istorijoje, kuri būtų pajėgi kautis dėl aukso medalių.
 
Po turnyro Klaipėdoje apie tai galima kalbėti vis garsiau. Rinktinėje gali būti net du KHL rungtyniaujantys žaidėjai bei abi mūsų šalies ledo ritulio legendos, kurios prieš šias pirmenybes yra pasirengusios pasiekti optimalią formą. Nors tiek Darius Kasparaitis, tiek Dainius Zubrus jau baigė savo klubines karjeras, noras pasirodyti čempionate Kaune abu juos atvedė į treniruotes Floridoje. Rinktinės aistruolius džiuginti turėtų ir tas faktas, kad abu žaidėjai pabrėžia, jog vykti į čempionatą prastos formos ir būti žiūrovais aikštėje jie nenori: apie rimtą pasiruošimą pirmenybėms kalbėjo ne tik D. Kasparaitis, tačiau ir D. Zubrus, kuris šį turnyrą stebėjo tribūnose. Jei šių žaidėjų kūnams pavyks atlaikyti krūvį ir jie įgys optimalią fizinę formą, iš jų galima laukti neapčiuopiamos pagalbos ne tik už aikštės ribų, tačiau ir svarbiausiose turnyro kovose.
 
Prie šių keturių žaidėjų pridėjus pastarosiose pirmenybėse svarbiausią vaidmenį atlikusius žaidėjus bei tobulėjantį ir progos parodyti savo sugebėjimus laukiantį jaunimą, Kaune galime išvysti tokią galingą Lietuvos rinktinę, kurios iki šiol dar nebuvome matę. O su namų sienomis ir aistringu sirgalių palaikymu, ši rinktinė bus pajėgi kovoti dėl taip seniai trokštamų aukso medalių. Nepraleiskite progos jau dabar įsigyti šio turnyro bilietus ir savo akimis stebėti istorinį Lietuvos rinktinės pasirodymą.
 
 
 
 

Komentuoti

Svedai-Cekai, 2017-11-14 14:37:10
Siaip neblogi lietuviai,zaidimas ziurisi, bet vis delto reikia pripazinti dar silpnoki yra, aisku dar truko nemazai stipriu zaideju, ne veltui kada zaidzia LTU, EST, i toki turnyra Latvija ir net Ukraina nevaziuoja, jie siuncia tik jaunima su keliais pastiprintais vyresniais zaidejais, tai negerai, reikia dar labai augti, kad lietuvius pripazintu kaip stiprius varzovus. Gaila kada nesibaigus tokiam trumpam turnyrui is komandos isvaziuoja zaidejai - Armalis, Alisauskas, nes europoje buvo sustabdyti cempionatai - elito komandos zaide eurotura, kitos Challenger turnyrus, Rygos Dinamo tik 14 diena 20,30 h Rygoje visai netoli zais KHL rungtynes su Lada.
Švyturio Arena, 2017-11-13 21:30:45
Ką padarė organizatoriai ! Išleido per greitai ledą ir užtvindė Mėmelį....
kotikiui, 2017-11-13 21:14:28
Del to, kad Lietuva yra vienas didelis kaimas, kaip sakydavo mano diedukas, "visi po viena kaldra miega", kas nores ten facebooke savo tiesas irodineti? Ir taip cia dregna ir lyja. Taip, kad, neskis tevai popkorna, seskis ir semkis tautos isminties, nes hockey LT tik ekspertai ir profai komentuoja. Paprastu zmoniu nerasta. :)))))
patikslinimui, 2017-11-13 21:06:27
Visiskai teisingai. NCDC zaidzia patys su savimi. Not the sharpest tools in the shed, kaip amerikonai sako.
Kotikis, 2017-11-13 21:03:35
Blemba reikia atsinesti popknornu nes ziuriu bus i ka paziureti :))) ale galvoju ko facebuke hockey lietuva nevyksta tokios diskusijos kaip cia,nes cia anonimiskai susirinke laido riteriai...
Patikslinimas, 2017-11-13 21:02:12
NCDC nėra nei Tier II, nei Tier III lyga. Šiemet vasarą organizacija NCDC lygai bandė gauti Tier II licenziją, bet jų prašymas buvo atmestas ir pati lyga su visais savo divizionais pasiskelbė nepriklausomais ir jų nebėra jokiame oficialiame Amerikos jaunimo lygų lygmenyje.
jurai ir vel, 2017-11-13 21:00:21
Nesvaik jau gana. Istrauka is oficialaus dokumento. "From 2013 to 2017, USA Hockey sanctioned the Premier, Elite, Empire, Midwest, and USP3 Divisions as Tier III junior leagues. In 2017, the USPHL added a higher level junior league named the National Collegiate Development Conference (NCDC) for the 2017–18 season. The NCDC was seeking free-to-play Tier II junior league sanctioning, but was denied by USA Hockey. In response, the USPHL junior level leagues withdrew from USA Hockey sanctioning altogether.[1] " Taip kad, visgi Tier 3..Gali sau kartoti kiek nori NCDC tier 2 dar netapo ir vargiai taps, artimiausiu metu. KOnsultuoti as galiu, nes mano vaikas sitam matavime, siems metams jau turejo ir Tier 3 ir Tier 2 pasiulymu JAV, pqsirinko Skandinavija, kur ledas neribotas. Galiu pakonsultuoti del Skandinavijos kam idomu.
Jurai, 2017-11-13 20:50:52
O atmetus Marcinkeviciu, Lietuvos ritulio bendruomenes visu babkiu pakaks suzinori bent puse to ka zinai? :)
jura, 2017-11-13 20:45:56
:)) priklauso nuo to kiek daug noresit suzinoti;))
Jurai, 2017-11-13 20:42:07
Jura, o konsultuosi uz pinigus? :)
jura, 2017-11-13 20:39:43
galiu pakonsultuoti jus apie amerikietiskas lygas, ir tada zinosit kad NCDC yra Tier 2 lyga kaip ir NAHL ;)
Jurai, 2017-11-13 20:33:28
Kokias tu cia pievas pezi?! Turejo NAHL pasiulyma, bet pasirinko Boston Bandits?! Tier 3 lyga is kurios nebent treciarusiai koledzai savo kontingenta uzsipildo. Tik hockey.lt tokius burtus gali burti, nes uz LT ribu niekas nepatikes. Jokeris! Net ir NAHL, apie kuria lietuviai svajoja kaip apie kazkoki stebukla, yra tier 2 lyga, kurioje zaidziai gabesni vaikai nepateke i Tier 1 komandas ( USHL lyga, AAA Versity teams ir panasiai) ir laukiantys kol juos kas nors pastebes ir jie iseis i USHL.
jura, 2017-11-13 20:14:11
Mano sunus Patrikas turejo du NAHLo pasiulimus ir pasirinko NCDC. ir Bulitui: norint vertinti amerikietuskas lygas reikia siek tiek nusimanyti tame.
Bulitas, 2017-11-13 20:00:19
NAHL Misiuk nelose, jis losia visai kitoje lygoje. Galbut tik pati lyga ir galvoja, kad ji prilygsta NAHL.
to to bulitas, 2017-11-13 19:21:13
tame auksciausiame lygije Misiukas suzaide dvigubai daugiau varzybu uz Laukaiti
Bulitas, 2017-11-13 18:44:05
Teisingai, dar ir Laukaitis. Yra is ko rinktis.
to bulitas, 2017-11-13 18:40:54
Jei įtraukiam jaunimą, tai reikia ir Laukaičio nepamiršti, kuris Amerikoje iš jaunimo žaidžia aukščiausiame lygmenyje.
Bulitas, 2017-11-13 17:46:42
Galvoju realiai. Gynejai - Cypas, Kieras, Proscenko. Puolejai - Ilja Cetvertakas, Zubrus, Donatas Kumeliauskas, Dominykas Bogziul, Pliskauskas, Pijus Rulevicius. Is situ zaideju realiai praeitu minimum 8-ni, tai ko ne du penketai. Sakyciau, gylio rinktine tikrai tures kaip niekad daug. Jei Kulevicius grizo i Energija tik del noro pabaigti rinktineje karjera - manau, kad to nepavyks padaryti, nes paprasciausiai nepraeis i rinktine.
Kotikis, 2017-11-13 13:52:17
Va toks pristatymas butu super! https://m.youtube.com/watch?v=m7DNau3UBqQ
To 2 pastebejim, 2017-11-13 13:47:09
Kuo blogai Ziurauskas?nelyginu krepsinio du hockiu...lyginu tik rungtyniu pristatymus.Uzvesti publika ir pristatyti komandas reikia moketi koks sportas bebutu...
1 2 Pirmyn