Titulinis » Naujienos » Pirmasis Lietuvos čempionato finalininkas - "Kaunas Hockey" klubas

Pirmasis Lietuvos čempionato finalininkas - "Kaunas Hockey" klubas

2020-03-10
 Lietuvos ledo ritulio čempionate aiškus pirmasis finalo dalyvis – juo tapo „sausai“ pusfinalio seriją laimėjęs „Kaunas Hockey“ klubas.

Antradienį, Kaune vykusiame trečiajame pusfinalio mače reguliaraus sezono nugalėtojai sulaukė gerokai didesnio pasipriešinimo nei prieš tai vykusiuose mačuose, bet galiausiai 8:4 palaužė jungtinę „Baltų Ainių – HC Klaipėdos“ komandą. Į finalą kauniečiai keliauja tiesiausiu keliu laimėję seriją 3:0.

Iki tol lengvai varžovus įveikusi „Kaunas Hockey“ komanda nuo pat susitikimo pradžios turėjo įsitikinti, jog šiandien lengva nebus. Sužaidus vos 123 sekundes į priekį „Baltų Ainių – HC Klaipėdos“ komandą išvedė Andrius Poškus (02:03, rez. perd. Paulius Grybauskas). Trapų pranašumą jungtinė ekipa išlaikė kone visą pirmąjį kėlinį, bet jo pabaigoje sėkmingiau sužaidė jau jų varžovai. Konstantinas Isaevas (16:38, rez. perd. Mikhailas Evstigneevas) rezultatą išlygino, o mažumoje pasižymėjęs Eduardas Chekmaryovas (19:19, rez. perd. K. Isaevas) išvedė savo komandą į priekį.

Nepaisant „Kaunas Hockey“ įgytos persvaros, jų varžovai nebuvo linkę pasiduoti. Antrojo kėlinio starte Marius Krikštanaitis (22:05, rez. perd. Marius Černiauskas, Dovydas Žiūkas) į mačą grąžino lygybę, o gavę šansą dvigubai kiekybinei persvarai „Baltų Ainių – HC Klaipėdos“ ledo ritulininkai nesnaudė ir vos per keturias sekundes ją išnaudojo dar kartą įsiverždami į priekį. Trečiąjį įvartį į Artūro Pavliukovo gintus vartus pelnė Donatas Vitte (26:48, rez. perd. A. Poškus), o po šio tikslaus smūgio į reguliaraus sezono nugalėtojų vartus stojo Maksimas Ponomarenko.

Įpusėjus antrajam kėliniui „Baltų Ainiai – HC Klaipėda“ gavo dar vieną šansą daugumai, tačiau pasikartojo pirmojo kėlinio scenarijus – turėdami vienu žaidėju daugiau jie praleido E. Chekmaryovo įvartį (34:32). Negana to, ir vėl itin nesėkminga jungtinei ekipai buvo kėlinio pabaiga. Šį kartą paskutinę jo minutę pasižymėjo ne tik Grigorijus Vorobyovas (39:28, rez. perd. E. Chekmaryovas, Vasilijus Fedotovas), tačiau ir Vytautas Jagelavičius (39:39).

Trečiajame kėlinyje persvarą dar labiau padidino Povilas Jagelavičius (47:26, rez. perd. Karolis Šumskas, V. Jagelavičius), o netrukus puikios progos neišnaudojo ilgą dviejų žaidėjų kiekybinę persvarą turėję jų varžovai.

Mačą užbaigė dar du įvarčius pelnęs E. Chekmaryovas (52:33, rez. perd. G. Vorobyovas, Dmitrijus Babičius ir 56:00, rez. perd. Petras Nausėda). Įvartį likus žaisti penkias minutes pelnė ir „Baltų Ainiai – HC Klaipėda“, kurių gretose paskutinį sezono įvartį pelnė Marius Černiauskas (55:00, rez. perd. M. Krikštanaitis, Mantas Marcinkevičius).

Priminsime, kad antroje pusfinalio poroje tarp „Hockey Punks“ ir „Geležinio Vilko“ po dviejų mačų rezultatas lygus -1:1. Kitos serijos rungtynės įvyks jau rytoj, kovo 11-ąją dieną, 14:15 val. Vilniaus „Pramogų“ arenoje.