Titulinis » Naujienos » Po atkaklios kovos Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinė nusileido „Neman-2“ ekipai (VIDEO, įvarčiai)

2015-04-03
Lietuvos jaunių (iki 18 metų) rinktinė penktadienį tęsia pasiruošimą pasaulio ledo ritulio čempionato I diviziono B grupės kovoms, kurios balandžio mėnesio 12-18 dienomis vyks Slovėnijos mieste Maribore.

Jaunieji Lietuvos ledo ritulininkai Eletrėnuose sužaidė pirmąsias draugiškas rungtynes, kuriose 3:5 (0:2, 3:0, 0:3) nusileido Gardino „Neman-2“ (Baltarusija) komandai.

Svečiai iš Baltarusijos nuo pat rungtynių pradžios perėmė iniciatyvą ir dažniau užsibūdavo Lietuvos rinktinės zonoje. Sužaidus šiek tiek daugiau nei šešias minutes krito pirmasis įvartis į lietuvių vartus.

Įpusėjus kėliniui Danielius Benilovas užsidirbo dvi baudos minutes, o kiekybinę persvarą išnaudoję „Neman-2“ ledo ritulininkai įmušė antrąjį savo įvartį (2:0).

Per visą pirmąjį kėlinį Lietuvos rinktinė turėjo vos keletą geresnių progų nuginkluoti varžovų vartininką.

Po pertraukos grįžę Lietuvos rinktinės žaidėjai atrodė kur kas geriau Sužaidus penkias antrojo kėlinio minutes lietuviai įgijo kiekybinę persvarą, tačiau visi bandymai įmušti pirmą įvartį buvo nesėkmingi.

Įpusėjus kėliniui lietuviai antrą kartą gavo progą žaisti daugumoje, kurią puikiai išnaudojo. Pirmąjį Lietuvos rinktinės įvartį po Ilja Četvertako perdavimo įmušė naudingiausias praėjusių metų Lietuvos rinktinės žaidėjas Artūras Laukaitis ir sušvelnino rezultatą iki vieno - 1:2.

Pagreitį įgavę lietuviai netrukus ėmė vis labiau grąsinti važovų vartams. Iki antrojo kėlinio pabaigos likus žaisti šiek tiek daugiau nei keturias minutes Emilijus Krakauskas rezultatą išlygino, o dar po dvidešimties sekundžių I.Četvertakas po A.Laukaičio perdavimo įmušė trečiąjį šeimininkų įvartį, o Lietuvos rinktinė pirmą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį - 3:2.

Nors kėlinio pabaigoje E.Krakauskas užsidirbo 2 baudos minutes ir „Neman-2“ ekipa rungtyniavo daugumoje, tačiau lietuviai puikiai gynėsi, o antrasis kėlinys baigėsi rezultatu 3:2 šeimininkų naudai.

Trečiojo kėlinio pradžioje Lietuvos rinktinės strategai nusprendė vietoje vartuose stovėjusio Artūro Pavliukovo į aikštę išleisti Povilą Dumčių.

P.Dumčius iš karto turėjo daug darbo, tačiau su juo puikiai susitvarkė. Įpusėjus kėliniui lietuviai žaidė daugumoje ir turėjo gerą progą padidinti skirtumą, tačiau nuginkluoti varžovų vartininko nepavyko. Likus žaisti šiek tiek daugiau nei šešias minutes prie Lietuvos rinktinės vartų kilo sumaištis, o į virpstą atšokęs ritulys netrukus buvo pasiųstas į lietuvių vartus (3:3). Kėlinio pabaigoje varžovai dar kartą nuginklavo P.Dumčių, o susitikimo pabaigoje vartininką pakeitę šeštuoju žaidėju lietuviai praleido penktąjį įvartį ir rezultatu 3:5 nusileido varžovams iš Baltarusijos

Geriausiu Lietuvos rinktinės žaidėju pripažintas A.Laukaitis.

Gražiausi rungtynių epizodai ir įvarčiai:

Primename, kad Lietuvos aštuoniolikmečiai praėjusiais metais Dumfryje (Didžioji Britanija) vykusiame pasaulio čempionato II diviziono A grupės turnyre 4:0 įveikė Kroatiją, 3:1 nugalėjo Nyderlandus, 6:1 nepaliko vilčių Rumunijai, po baudinių serijos 5:4 įveikė Didžiąją Britaniją ir tik po baudinių serijos 5:6 nusileido Korėjos rinktinei.

Lietuvos jaunių rinktinės varžovais Slovėnijoje bus Austrijos, Italijos, Japonijos, Slovėnijos ir Ukrainos komandos. Pirmąją vietą I diviziono B grupėje iškovojusi komanda pateks į I diviziono A grupę, paskutinė B grupės komanda iškris į II divizioną.