Titulinis » Naujienos » Po nedžiuginančių sezono pabaigų klube - istorinis šansas svajonių išsipildymui

Po nedžiuginančių sezono pabaigų klube - istorinis šansas svajonių išsipildymui

2019-04-12
hockey.lt informacija
Vos už 17 dienų Lietuvos vyrų rinktinė stos į savo pirmąją akistatą pasaulio vyrų ledo ritulio IA diviziono čempionate Kazachstane. Lietuvos ledo ritulininkams tai bus ne tik istorinė galimybė pakovoti dėl dviejų kelialapių į elitinį divizioną, tačiau ir proga pamiršti klubinius sezonus, kurių pabaigose daugumai mūsų žaidėjų teko nuryti nesėkmės kartėlį.
 
Po auksinio triumfo balandį Kaune, Lietuvos vyrų rinktinė naująjį sezoną pasitiko su viltimis pratęsti sėkmingą atkarpą ir klubuose bei sėkmingai žengti žingsnį į priekį savo karjerose. Visgi, nors sezono metu ledo ritulininkai atnešė ne vieną džiaugsmingą akimirką, galiausiai sezoną daugumai žaidėjų teko užbaigti su nusivylimu.
 
Vienintelio šiuo metu Kontinentinėje ledo ritulio lygoje žaidžiančio lietuvio Nerijaus Ališausko sezonas buvo itin banguotas. Sezono pradžioje net vietos ant suolo dažniausiai negaudavęs gynėjas brandino mintis apie Rygos „Dinamo“ palikimą, tačiau gavęs progą pasirodyti jis įspūdingai sugrįžo į KHL lygą ne tik pelnydamas pirmąjį šalies istorijoje įvartį šioje lygoje, tačiau ir užtikrintai išsikovodamas vietą pirmajame komandos penketuke. Visgi, sezono pabaigoje dėl vietos atkrintamosiose varžybose kovojusi lietuvio ekipa liko per žingsnį nuo savo tikslo – iki atkrintamųjų varžybų jiems pritrūko vos pergalės.
 
Anksčiau nei norėtų sezoną Švedijoje užbaigė ir „Skelleftea“ komanda, kurios vartus gina Mantas Armalis. Jų sezonas baigėsi aukščiausios šios šalies lygos ketvirtfinalyje, o pačiam mūsų šalies vartininkui sezono pabaigoje teko didžiulis krūvis, bet nepaisant daugybės puikių pasirodymų, išgelbėti savo komandos sezono jis nesugebėjo.
 
Puolėjams Tadui Kumeliauskui ir Arnoldui Bosui šiame sezone teko keisti komandas, galiausiai sezoną užbaigiant trečioje Vokietijos lygoje. Tiek sezoną aukščiausioje Rusijos lygoje (VHL) pradėjusiam T. Kumeliauskui, tiek ir antroje Vokietijos lygoje startavusiam A. Bosui sezonas baigėsi ties pirmuoju atkrintamųjų varžybų laipteliu, liekant toli nuo galimybės pakovoti dėl kelialapio į aukštesnę lygą.
 
Kiek skirtingu scenarijumi, tačiau lygiai taip pat nuviliančiai sezonas baigėsi ir Povilo Verenio klubui. Ir šis puolėjas sezono metu keitė klubą, tiesa jis persikėlė į aukštesnę Vokietijos lygą, nei jis pradėjo sezoną. Visgi, „EHC Waldkraiburg“ ekipos sezono lietuvis neišgelbėjo – ši komanda neišsaugojo vietos trečioje Vokietijos lygoje.
 
Pirmasis varžovas atkrintamosiose varžybose sustabdė ir Emilijaus Krakausko sezoną antroje Šveicarijos lygoje, o tik apie sugrįžimą į aukščiausią lygą galvojusiai „EHC Kloten“ komandai tai buvo tikrai ne tas rezultatas, kurio jie tikėjosi.
 
Norvegijoje žaidžianti lietuvių trijulė (Paulius Gintautas, Ugnius Čižas ir sezono eigoje į šią šalį atvykęs Ilja Četvertakas) ilgą laiką dominavo antroje Norvegijos lygoje laikydama visus kozirius savo rankose. Visgi, pora slystelėjimų sezono pabaigoje įstūmė juos į itin nemalonią situaciją: „Comet“ pritrūko vos taško iki patekimo į pirmąjį dvejetą, o anksčiau nei norėję sezoną pabaigę lietuviai iš šono stebėjo, kaip dvi pirmąsias vietas užėmusios komandos džiaugėsi vieta aukščiausioje Norvegijos lygoje.
 
Sezono metu komandą pakeisti turėjęs ir Prancūziją vos po trijų rungtynių palikęs Aivaras Bendžius „BeNeLiga“ pirmenybėse darė viską, kad vestų savo klubą į pergales, bet itin retai pergalėmis besidžiaugusi „Sharks Mechelen“ komanda ne tik liko be atkrintamųjų varžybų jungtinėse Belgijos ir Olandijos pirmenybėse, bet ir suklupo vietinio fronto varžybose. Daug džiaugsmo sezone komandos rezultatai neturėjo teikti ir Edgarui Protčenko, kuriam gerokai dažniau teko patirti pralaimėjimus bei NIHL lygoje likti be atkrintamųjų varžybų.
 
Tuo tarpu Kostui Gusevui išbandymai nesibaigė vien tik sezono metu. Visą sezoną stabiliu žaidimu aukščiausioje Rusijos jaunimo lygoje (MHL) džiuginęs, bet su komanda toli nuo atkrintamųjų varžybų likęs gynėjas vis dar turi laukti savojo šanso rinktinės stovykloje. Skilusi plaštaka gerokai sujaukė jaunojo rinktinės kandidato planus ir norėdamas pirmą kartą užsivilti nacionalinės rinktinės marškinėlius gynėjas ėmėsi ryžtingų sprendimų – iškentėjo operaciją vildamasis suspėti į rinktinės traukinį ir šimtu procentų pasiruošti startuojančioms kovoms Kazachstane. Nors įtvaras nuo „HK Riga“ nario rankos turėtų būti nuimtas jau šiandien, reabilitaciją atliekančiam gynėjui norint pilnai atsistatyti svarbi kiekviena diena, o bet kokia komplikacija galėtų sujaukti jo galimybes padėti rinktinei.
 
Visgi, visiems šiems vyrams ir kitiems stovykloje esantiems rinktinės nariams sunkumai sezone jau liko praeityje: kiekvienas iš jų yra nusiteikęs atiduoti viską, jog gegužės pradžioje jie galėtų šį sezoną vadinti sėkmingiausiu savo karjeroje. Nors laukiantys aukščiausio lygio varžovai nebus linkę atiduoti nė vieno taško, Kazachstane mūsų rinktinės nariai ne tik sieks įrodyti, jog klubinio sezono nesėkmės jų nepalaužė, tačiau ir kovos dėl svajonių išsipildymo – žaidimo elitiniame divizione. Dvi stipriausios šio diviziono rinktinės keliaus varžytis su šešiolika stipriausių pasaulio ledo ritulio komandų, o dalyvavimas tokio rango turnyre neabejotinai yra kiekvieno ledo ritulio vienas iš aukščiausių tikslų.
 
Tam, kad rinktinė sėkmingai pasirodytų pasaulio čempionato IA divizione reikalingas itin kruopštus ir efektyvus pasiruošimas, o rinktinės treniruočių stovykloje esantys rinktinės nariai negaili jėgų siekdami įgyvendinti trenerių jiems paruoštas užduotis. Nors vis dar laukiama paskutinių į rinktinę atvyksiančių jos narių, produktyvus darbas vyksta ne tik ant ledo, tačiau ir už jo ribų – štai vakar rinktinės nariai vyko į seminarą, kurį organizavo Lietuvos antidopingo agentūra.
 
Jau netrukus pirmuosius rinktinės darbo vaisius galėsite pamatyti ir jūs – nacionalinė rinktinė jau balandžio 17 dieną stos į pirmąsias kontrolines rungtynes Elektrėnuose. Didžiausiam iššūkiui rinktinės istorijoje besiruošiantiems rinktinės nariams bus itin reikalingas ir jūsų palaikymas iš pradžių dvejose rungtynėse su Estija, o vėliau ir balandžio 23-24 dienomis laukiančiuose mačuose su Lenkija. Mūsų rinktinei itin svarbus ir jūsų palaikymas, o rezervuoti sau vietą pakeliui į istorinį žygį galite jau dabar, įsigydami bilietą tiketa.lt svetainėje.
 

Komentuoti