Titulinis » Naujienos » Pratęsimo metu pelnytas I.Četvertako įvartis padovanojo „Energijai“ pergalę Baltarusijos lygoje

2016-09-26
LRK "Energija" informacija
 Sekmadienį Elektrėnuose Lietuvos ledo ritulio čempionai Elektrėnų „Energijos“ ledo ritulininkai stojo į kovą Baltarusijos aukščiausiosios lygos rungtynėse su svečiais iš Bresto. Elektrėniečiai po dramatiškos, labai kietos ir pratęsimo pareikalavusios kovos rezultatu 5:4 (2:1, 1:1, 1:2, 1:0) palaužė „HC Brest“ ekipą ir iškovojo antrą pergalę per trejas rungtynes.

„Energijos“ ekipą rungtynių pradžioje į priekį vedė vienas iš komandos lyderių 26-erių metų Povilas Verenis. Trimis įvarčiais prieš Žlobino „Metallurg“ komandą sužibėjęs ledo ritulininkas pirmojo kėlinio viduryje per 57 sekundes įmušė du įvarčius (12:41, rez. perd. Deividas Kazlauskas ir 13:44 rez. perd. Ilja Četvertakas ir Rolandas Aliukonis) bei išvedė šeimininkus į priekį - 2:0.

Dviejų įvarčių persvaros elektrėniečiams išlaikyti ilgai nepavyko - Antonas Chomjakovas (14:29) jau po 45 sekundžių sumažino „HC Brest“ komandos deficitą iki minimumo - 1:2.

Antrame kėlinyje komandos žaidė agresyviai ir nuolatos rinkosi baudos minutes - „Energija“ jų užsidirbo dvylika, tuo tarpu „HC Brest“ - net 37.

Kėlinio viduryje Antonas Brevidas (31:02) nuginklavo „Energijos“ vartininką Elviną Karlą bei atstatė lygybę - 2:2. Persvarą susigrąžinti „Energijai“ pavyko jau po beveik keturių minučių, kuomet žaidžiant mažumoje, komandos kapitonas Aivaras Bendžius (34:35, rez. perd. Ilja Četvertakas), įmušė trečią šeimininkų įvartį - 3:2.

Trečiame kėlinyje komandos ir toliau žaidė agresyviai bei rinkosi baudos minutes, o kiekybinę persvarą galiausiai išnaudoti pavyko svečiams iš Bresto. Po Manto Stepanavičiaus pražangos, „HC Brest“ ledo ritulininkas Aleksandras Svirževskis (49:31), tiksliu smūgiu ir vėl atstatė lygybę - 3:3.

Komandos kapitonas A.Bendžius netrukus vėl ėmėsi komandos gelbėtojo vaidmens. Lygybė tęsėsi vos šiek tiek daugiau nei tris minutes, o A.Bendžius (53:06 rez. perd. I.Četvertakas ir P.Verenis) tiksliu smūgiu sugrąžino minimalų pranašumą - 4:3.

Po šio įvarčio įtampa pasiekė aukščiausią tašką - likus žaisti penkias minutes iki rungtynių pabaigos I.Četvertakas už lazdos metimą „uždirbo“ baudinį į „Energijos“ vartus, tačiau patikimai žaidęs E.Karla atrėmė „HC Brest“ baudos smūgį. Vos po minutės - D.Kazlauskas, dar po dvidešimt sekundžių - P.Verenis sėdo ant nubaustųjų žaidėjų suolelio, o trise prieš penkis likę „Energijos“ žaidėjai - neatsilaikė. „HC Brest“ ekipa, po antrojo A.Brevido įvarčio, eilinį sykį išlygino rezultatą - 4:4.

Kėlinio pabaigoje „HC Brest“ ekipos ledo ritulininkas Antonas Čipanas užsidirbo dvi baudos minutes, o kiekybinę persvarą „Energija“ išnaudojo jau pratęsimo metu. Pirmą sezoną „Energijoje“ žaidžiantis I.Četvertakas (61:44, rez. perd. Edgar Protčenko) tiksliu metimu nuginklavo varžovų vartininką bei padovanojo „Energijos“ sirgaliams dramatišką pergalę.

Elektrėnų ekipa šiose rungtynėse surinko net 30 baudos minučių, tuo tarpu „HC Brest“ ledo ritulininkai - 50.

„Energija“ per tris Baltarusijos aukščiausiosios lygos rungtynes iškovojo dvi pergales ir su 5 taškais tarp dvylikos komandų užima devintą vietą. Tiesa, visos kitos lygos komandos, išskyrus Minsko „Junior“, yra sužaidę keleriomis rungtynėmis daugiau.

„HC Brest“ ekipa per penkerias rungtynes iškovojo vieną pergalę po baudinių serijos ir su 3 taškais užima tik vienuoliktą poziciją. Bresto ledo ritulininkai sezoną pradėjo 3:8 ir 1:7 pralaimėdami lygos debiutantei iš Armėnijos - Jerevano „Ararat“ komandai. Vėliau „HC Brest“ ekipa žaidė su Gardino „Neman“ ledo ritulininkais, prieš kuriuos patyrė pralaimėjimą 0:2, tačiau kitose rungtynėse juos po pratęsimo įveikė rezultatu 3:2.

Kitas rungtynes „Energija“ ir „HC Brest“ komandos žais pirmadienį Elektrėnų ledo rūmuose 19:00 val.

Statistika

P.Verenis 2 įvarčiai ir 1 rez. perd., A.Bendžius 2 įvarčiai, I.Četvertakas 1 įvartis ir 3 rez. perd., D.Kazlauskas 1 rez. perd., E.Protčenko 1 rez. perd., R.Aliukonis 1 rez. perd.