Titulinis » Naujienos » P.Verenio įvartis per pratęsimą padovanojo „Energijai“ pergalę Baltarusijos čempionate (3 VIDEO)

2016-10-09
LRK "Energija" informacija

Sekmadienį Baltarusijos aukščiausioje lygoje į kovą stojo vienintelis klubas iš Lietuvos - Elektrėnų „Energija“.

Elektrėniečiai namuose po pratęsimo 3:2 (0:1, 1:1, 1:0, 1:0) palaužė Vitebsko „HC Vitebsk“ ekipą ir iškovojo ketvirtą pergalę čempionate.

Rungtynių pradžioje „Energija“ puikiai dirbo gynyboje, išvengė baudos minučių bei nuolatos grasino varžovų vartininkui. Šeimininkai du kartus turėjo kiekybinę persvarą, tačiau puikiai vartus saugojęs „Vitebsk“ varų sargas gaudė visus lietuvių smūgius.

Likus žaisti vos keletai minučių, dvejomis baudos minutėmis buvo nubausti iškarto du „Energijos“ žaidėjai - Aivaras Bendžius ir Edgar Protčenko, o tuo puikiai pasinaudoję svečiai po Nikitos Pitalenko (18:56) smūgio pirmą kartą nuginklavo Elektrėnų klubo vartininką Elviną Karlą iš prieš pirmąjį kėlinį įgijo minimalų pranašumą - 1:0.

Antrojo kėlinio pradžia „Energijai“ buvo kur kas sėkmingesnė - svečiai du kart pažeidė taisykles, o vieną kiekybinę persvarą puikiai išnaudojo Edvinas Borošką (28:37, rez. perd. Aimas Fiščevas), kuris varžovų zonoje perėmė ritulį, už nugaros paliko varžovų gynėją, o žemai jo smūgiuotas ritulys pralėkė „Vitebsk“ komandos vartininkui tarp kojų.

Lygaus rezultato „Energijai“ ilgai išlaikyti nepavyko - po Karolio Kubiliaus klaidos gynyboje ritulį perėmė ir sėkmingai greitą ataką užbaigė N.Pitalenko (34:39) bei svečiams sugrąžino minimalų pranašumą - 2:1.

Trečiame kėlinyje „Energijai“ pavyko visiškai išvengi baudos minučių ir tai davė vaisių - dešimtą kėlinio minutę komandos kapitonas A.Bendžius vienu lietimu nukreipė komandos draugo I.Četvertako perdavimą bei atstatė lygybę - 2:2.

Komandoms per pagrindinį laiką daugiau pasižymėti nepavyko, todėl buvo žaidžiamas pratęsimas.

Trys prieš tris pratęsimo metu žaidusios komandos nuolat kūrė pavojingas atakas, o pratęsimo viduryje „Vitebsk“ turėjo fantastišką progą išplėšti pergalę, kuomet slystelėjo „Energijos“ vartininkas E.Karla, tačiau ritulys pračiuožė šalia tuščių vartų.

Po šios atakos „Energijos“ ledo ritulininkai visiškai perėmė ritulio kontrolę ir nuolat tolimais smūgiais bandė varžovų vartininką. Galiausiai puikų perdavimą iš komandos draugo gavęs „Energijos“ lyderis Povilas Verenis techniškai pergudravo varžovų vartininką bei išplėšė fantastišką pergalę.

„Energija“ per septynerias rungtynes yra iškovojusi keturias pergales bei patyrusi tris pralaimėjimus ir su 9 taškais tarp dvylikos komandų žengia septintoje pozicijoje.

„HC Vitebsk“ ekipa per devynis mačus iškovojo dvi pergales, patyrė septynis pralaimėjimus ir su 7 taškais užima devintą poziciją.

Kitas tarpusavio rungtynes komandos žais jau šį pirmadienį Elektrėnų ledo rūmuose 19:00 val.