Titulinis » Naujienos » „SaiPa“ klube liekantis L. Lubys kitą sezoną tikisi daugiau atsakomybės

„SaiPa“ klube liekantis L. Lubys kitą sezoną tikisi daugiau atsakomybės

2019-05-29
hockey.lt informacija
Lietuvos rinktinės vartininkas Laurynas Lubys lieka Suomijos „SaiPa“ klube ir kitą sezoną vėl žais aukščiausioje Suomijos jaunimo lygoje („Jr. A SM-liiga“).
 
2016 metais į Suomiją iš Latvijos atvykęs vartininkas kitą sezoną pradės savo antrąjį sezoną šiame lygyje. Pirmais metais „Jr. A SM-liiga“ pirmenybėse jis sužaidė 17 mačų, per kuriuos jis atrėmė 88,9% varžovų metimų.
 
„Praėjęs sezonas man nebuvo blogas, nors sezono pradžia ir nebuvo lengva. Įpusėjus sezonui buvau pagavęs gerą ritmą ir sužaidžiau keletą gerų rungtynių. Visgi, nors sezonas buvo kiek banguotas, aplamai jis paliko neblogą įspūdį“, - „SaiPa“ klubo svetainei pasakojo 18-metis.
 
Šis balandis L. Lubiui buvo įsimintinas – jis pirmą kartą pateko į Lietuvos rinktinę ir gynė mūsų šalies rinktinės garbę pasaulio čempionato IA diviziono rungtynėse su Kazachstanu bei trečiajame mačo su Slovėnija kėlinyje.
 
„Žaisti nacionalinėje rinktinėje ir atstovauti savo šalį, mano nuomone, yra kiekvieno žaidėjo svajonė. Praėjusį sezoną man buvo pirmieji oficialūs mačai vyrų rinktinėje.  Pavyzdžiui: rungtynėse su Kazachstanu teko stoti į kovą prieš 15 Kontinentinės ledo ritulio lygos (KHL) žaidėjų. Tą mačą pralaimėjome 1:3, tad tai nebuvo blogas mūsų pasirodymas.“
 
Kitą sezoną „SaiPa“ U-20 komandoje nebežais praėjusį sezoną daugiausiai kartų vartus gynęs Kristianas Tamminenas, o L. Lubys bus vyriausias iš visų šios pozicijos atstovų. Atsižvelgdamas į tai bei pernai sukauptą patirtį, lietuvis tikisi išsikovoti pirmojo vartininko rolę ir pagerinti savo statistiką.
 
„Tikiuosi, kad ateinantį sezoną gausiu daug atsakomybės. Žiūrėdamas į praeitį, galiu pastebėti, jog antrieji sezonai kiekviename klube man būdavo geresni nei pirmieji, tad tikrai nesutrukdytų ir tai, kad pagerėtų mano statistika“, - geros nuotaikos nestokojo vartininkas.
 
Pastaraisiais metais rekordus U-18 ir U-20 rinktinėse užfiksavęs L. Lubys nepamiršta ir nacionalinės ekipos, kuri yra viena iš kito sezono žaidėjo planų bei pasidžiaugė galėdamas Suomijoje gyventi panašiame į Klaipėdą mieste.
 
„Į kito sezono planus esu įtraukęs ir nacionalinę ekipą, kurioje treneriai džiaugėsi mano pasirodymu.
 
Man patinka gyventi Lapenrantos mieste. Tai mažas miestelis, o man dideli miestai nepatinka. Taip pat, šis miestas, kaip ir mano gimtoji Klaipėda, yra uostas, tad panašumų tarp jų tikrai yra.“