Titulinis » Naujienos » Skaudi lietuvių nesėkmė pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionate

Skaudi lietuvių nesėkmė pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionate

2010-12-16
LLRF informacija
Pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionate tęsiasi Lietuvos komandos pralaimėjimai. Trečiadienį rezultatu 4:6 (2:0; 1:3; 1:3) Lietuvos rinktinė, antrajame pirmavusi trimis įvarčiais, nusileido Kazachijos komandai.

Iki rungtynių pradžios nebuvo aišku, ar antradienį du įvarčius pelnęs ir rezultatyvų perdavimą atlikęs Andrejus Židkovas, taip pat tą pačią dieną susižeidęs, galės žaisti.
Rungtynės:
 
Pirmojo kėlinio pradžioje verda apylygė kova. Žaidimas vyksta prie abejų vartų, kazachai pirmi atakuoja ir padaro trumpą, minutės ilgio, lietuvių vartų apgultį.
 
Pirmąjį lietuvių smūgį atlieka dvidešimt trečiasis numeris Marius Černiauskas, po jo lietuviai pagreitina ir perkelia žaidimą prie kazachų vartų.
 
Septintą rungtynių minutę už taranavimą ant baudos suoliuko pasiunčiamas kazachas ir lietuviai įgauna vieno žmogaus pranašumą. Kazachai dar sugeba surengti porą atakų, bet ant ledo grįžus pirmajam Lietuvos komandos penketui, aštuntąją minutę tryliktasis komandos numeris, Jungtinėse Valstijose žaidžiantis Pijus Rulevičius, pelno pirmąjį įvartį. Rezultatyvų perdavimą jam atliko komandos kapitonas Nerijus Ališauskas.
 
Prasileidę įvartį kazachai ilgai laiko ritulį prie lietuvių vartų, žaidžia pozicinį žaidimą. Pijus Rulevičius perima, o po to įspūdingu greičiu, vienas per keturis varžovus, persivaro ritulį į kitą aikštės pusę. Pabudinti gražaus reido, lietuviai kitą ataką pelno dar vieną įvartį. Šį kartą, tryliktą minutę, pasižymi Danelius Bogdziulis kartu su jam perdavimą atlikusiu Šarūnu Suchomlinu.
Lietuviai toliau spaudžia kazachus iki kėlinio pabaigos, tačiau turėdami pranašumą įvarčio nesugeba pelnyti. Likus septynioms sekundėms, jau grįžus penktam varžovų žaidėjui, kazachai pavojingai atakuoja lietuvių vartus, bet ritulys atsitrenkia į vartų skersinį.
Pirmąjį kėlinį abi komandos surinko po keturias baudų minutes, lietuviai į vartų plotą smūgiavo du kartus ir abu taikliai. Kazachai atsakė septyniais bandymais.
 
Antrojo kėlinio pradžioje lietuviai išlaiko iniciatyvą savo rankose. Sužaidus keturias minutes ant baudų suoliuko sėdasi Kazachijos atstovas. Lietuviai užspaudžia kazachus prie jų vartų ir pavojingai smūgiuoja komandos kapitonas Nerijus Ališauskas. Netrukus ant suoliuko pasiunčiamas lietuvis Aivaras Bendžius. Ir komandos žaidžia keturi prieš keturis.
 
Į aikštę grįžusio penktojo Kazachijos žaidėjo vietą po kelių sekundžių užima kitas, grubiai sužaidęs su lietuvių vartininku Mantu Armaliu. Tad kazachai neįgauna kiekybinio pranašumo. Ne gana to, greitai prie jo prisijungia dar vienas kazachas ir lietuviai įgauna dviejų žaidėjų pranašumą. Tuo pasinaudojęs komandos kapitonas Nerijus Ališauskas perduoda ritulį Laisvydui Rimkui, kuris pelno trečiąjį komandos įvartį.
 
 Tai buvo Lietuvos komandos apogėjus antrajame kėlinyje ir visose rungtynėse. Netrukus žaidimą į savo rankas suėmė Kazachijos komanda.
 
Kazachams perėmus iniciatyvą, lietuviai tik retkarčiais ištrūksta į varžovų aikštės pusę. Trisdešimt pirmąją minutę Andrejus Židkovas turi realią progą atakuoti varžovų vartus, bet neranda jam po kojų nukritusio ritulio. Kazachai tęsia lietuvių vartų apgultį ir po daugybės bandymų, trisdešimt trečiąją rungtynių minutę pelno įvartį.
 
Lietuviai pabando kelis kartus smūgiuoti iš toliau, bet nesėkmingai. Žaidimą vėl pradeda kontroliuoti kazachai, kol trisdešimt šeštąją minutę kazachai pelno antrąjį savo įvartį. Po minutės, lietuviams taip ir nepabuvojus priešininkų pusėje, kazachai išlygina rezultatą 3:3.
 
Iki antrojo kėlinio pabaigos kazachais išsaugoja iniciatyvą savo rankose, tačiau įvarčio nepelno.
 
Trečiajame kėlinyje lietuvių žaidimas vyksta vangokai, kol keturiasdešimt ketvirtą minut3 Danielius Bogdziulis perima ritulį ir atakuoja varžovų vartus. Nesėkmingai, tačiau lietuviai užgula priešininkų vartus ir atakuoja dar keletą kartų.
 
Susikoncentravę puolime, lietuviai praleidžia kazachų puolėją Aleksandrą Bielkiną šis  ir keturiasdešimt šeštąją minutę šis persveria rezultatą. Vienas įvartis seką kitą. Po minutės tas pats Aleksandras Bielkinas siunčia antrą įvartį į lietuvių vartus.
 
 Neužilgo lietuviai lieka keturiese ir kazachai pelno šeštąjį įvartį.
 
Penkiasdešimt devintąją minutę Nerijus Ališauskas sušvelnina skirtumą.
 
Rungtynės baigiasi rezultatu 6:4 kazachų naudai. Andrejus Jadkauskas, antrasis komandos treneris, fizinį pasiruošimą įvardijo kaip pagrindinę pralaimėjimo priežastį. „Pusantro kėlinio žaidėme gerai ir greitai, tada pritrūkome jėgų, bet ko norėti- mūsų labai jauna komanda.Aantrajame penkete žaidžia du šešiolikmečiai, o trečiajame jau trys. Kazachai greita ir ištverminga komanda, nėra jaunesnių, nei aštuoniolikmečių žaidėjų. Galbūt įmušus trečią įvartį reikėjo labiau koncentruotis gynyboje.“
 
Ketvirtadienį Lietuvos komanda turės laisvą dieną. Penktadienį laukai susitikimas su danais, o šeštadienį realiausia galimybė laimėti- abi rungtynes pralaimėjusi, Kroatijos ekipa.