Titulinis » Naujienos » Sunkioje kovoje Lietuvos U-20 rinktinė minimaliu skirtumu nusileido Slovėnijos bendraamžiams (fotogalerija)

2017-12-10
 Tikrose ledo kautynėse pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionato IB diviziono antrąją dieną Slovėnijos mieste Blede sugebėjimus teko pademonstruoti Lietuvos U-20 ledo ritulio rinktinei, kuri 3:4 (0:1, 1:3, 2:0) pirmoje rungtynių dalyje rimtai priešinosi šeimininkams, tačiau pražangos niekais vertė visas pastangas kautis dėl pirmųjų taškų.

Milžinišką spartą pasiūlę slovėnai nuo pirmųjų minučių ėmė spausti mažiau patyrusius varžovus, o lietuviams beliko kautis kiekviename aikštės centimetre sukandus dantis.

Antrą dieną iš eilės rinktinę gelbėjo vartininkas Elvinas Karla, į kurio vartus pirmajame kėlinyje buvo pasiųsta 13 metimų, o lietuviai tai padarė tik vieną kartą.

Lietuvos U-20 rinktinė pagirtinu kovingumu saugojo lygų rezultatą ir laukė minimalaus šanso atakuoti, o slovėnai turėtų būti dėkingi už vienintelę klaidą pirmajame kėlinyje.

Ant prasižengusiųjų suolo atsisėdus Kostui Gusevui, aikštės centre už nugaros palikęs savo oponentą Jaka Sodja (16:36, dauguma) pramušė gynybą ir pakėlė į viršų visą Slovėnijos komandą.

Tą patį su savo komanda antrajame kėlinyje padarė šeštąsias rungtynes per pastarąsias aštuonias dienas žaidžiantis Markas Kaleinikovas (24:07), kuris patykojo varžovų gynėjo prie Slovėnijos rinktinės vartų, kilstelėjo varžovui lazdą, atėmė ritulį ir buvo taiklus palikęs vienas prieš vartininką – 1:1.

Slovėnijos vyrukai nebuvo nusiteikę leisti lietuviams įsibėgėti, kurie pradėjo vis tvirčiau jaustis abiejose aikštės pusėse. 5-ajame šių metų NHL biržos šaukime Pitsburgo „Penguins“ klubo pašauktas Janas Drozgas (29:48) fantastiškais klaidinančiais judesiais vienas sukūrė antrąjį slovėnų įvartį.

Trečiąjį slovėnams vėl padovanojo prasižengę lietuviai, kai daugumoje po kelių itin pavojingų metimų iš arti į gulinčio E.Karlos vartų tinklą ritulį pasiuntė Jaka Sturmas (33:03, dauguma).

Dar viena nereikalinga pražanga „lygioje vietoje“ virto dar vienu įvarčiu. Erikas Svetina tolimu smūgiu nuo mėlynos linijos (38:18) pasiuntė ritulį į uždengto ir metimo momento nemačiusio E.Karlos vartus.

Lietuvos jaunimas progą pademonstruoti ką sugeba daugumoje gavo tik trečiajame kėlinyje ir ją išnaudojo meistriškai. Po puikių Dino Mukovozo ir  Dominyko Bogdziulio perdavimų vienu lietimu vartų tinklą sudrebino iki šio epizodo nedaug rungtyniavęs 16-metis Lukas Washco (46:15, dauguma).

Slovėnijos komanda rungtynių pabaigoje patikėjo pergale, o lietuvių treneris debiutantas Mindaugas Kieras ir toliau nevengė drąsių sprendimų ir vėl rungtynių pabaigoje pakeitė trečiajame kėlinyje vartuose stovėjusį 17-metį Lauryną Lubį šeštu aikštės žaidėju. Šįkart rizika pasiteisino ir žaidimas šešiese be vartininko tapo ne tik gera repeticija prieš galimas situacijas lemiamose čempionato kovose. Ignotas Ragas sulaukęs  perdavimų iš D.Bogdziulio ir Luko Žukausko (58:42) vienu lietimu sušvelnino skirtumą iki minimumo.

Deja, tačiau dar vienam įvarčiui pritrūko jėgų ir laiko.

Geriausiu Lietuvos komandoje pripažintas D.Mukovozas.

Slovėnai atliko 38 metimus, lietuviams pakako vos 10 metimų trims įvarčiams.

Pirmose dienos rungtynėse vakarykščiai lietuvių oponentai Norvegijos U-20 rinktinė 4:0 (2:0, 1:0, 1:0) nugalėjo turnyro autsaiderę Italiją. Paskutinėse dienos rungtynėse susitiks kaimyninės Lenkijos ir Ukrainos U-20 rinktinės.

Pirmadienį čempionate – poilsio diena. Antradienį Lietuvos U-20 rinktinė taškų medžioklę tęs 21 val. Lietuvos laiku rungtynėse su Italija.

Pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionato IB diviziono lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Norvegija              2    2    0    0    0    8:1    6
2. Slovėnija              2    2    0    0    0    7:4    6
3. Lenkija                1    1    0    0    0    9:4    3
4. Ukraina                1    0    0    0    1    1:3    0
5. Lietuva                2    0    0    0    2    4:8    0
6. Italija                2    0    0    0    2    4:13   0