Titulinis » Naujienos » U-20: lietuviai sminga žemyn

U-20: lietuviai sminga žemyn

2010-12-19
LLRF informacija
Šeštadienį Lietuvos jaunimo ledo ritulio rinktinė po permainingos kovos nusileido bendraamžiams iš Kroatijos. Rungtynės baigėsi rezultatu 5:2 (0:1; 1;1; 3:1). Komanda, užėmusi paskutiniąją vietą savo grupėje, prarado teisę kovoti pirmajame divizione ir grįžo į antrąjį, iš kurio pernai pakilo.

Lietuviai rungtynes pradeda užsidegę. Pirmąjį rungtynių ritulį atkovoja lietuviai ir netrukus pavojingai atakuoja Pijus Rulevičius. Į aikštę išeina antrasis lietuvių penketas ir į vartus smūgiuoja Danielius Bogdziulis. Komanda toliau grasina kroatų vartams. Prie lietuvių vartų kroatai beveik neprasiveržia. Retas į savo aikštės pusę ištrūkęs kroatas prispaudžiamas prie bortų dvigubai greičiau žaidžiančių lietuvių. Lietuvių užsidegimas pasiteisina - ketvirtą rungtynių minutę Benas Šilinskas pelno įvartį (3:41).

Du kartus greitais prasiveržimais varžovų vartams grasina Mauras Baltrukonis. Negana to, išprovokuoja priešininką prasižengti ir lietuviai įgauna kiekybinį pranašumą. Jo, deja, nepavyksta išnaudoti.

Lietuviai toliau aktyviai žaidžia abiejose aikštės pusėse ir netrukus antras kroatų žaidėjas dviems minutėms palieka aikštę. Tačiau lietuviai vėl neišnaudoja kiekybinio pranašumo, dargi ir leidžia kroatams keletą kartų atakuoti.

Kroatai įgauna kiekybinį pranašumą, kai aikštę palieka Valdas Pikčius.

Gausiai susirinkę kroatų sirgaliai pradeda šėlti, kai lietuvių vartams iškyla didžiausia grėsmė pirmajame kėlinyje. Lietuvių vartininko atmuštas ritulys nukrinta jam po kojomis. Prie lietuvių vartų susigrūdę penki abiejų komandų žaidėjai išverčia vartus ir teisėjas stabdo žaidimą, kroatams dar nespėjus įmušti.

Pirmo kėlinio pabaigoje Pijus Rulevičius pasiunčiamas dviems minutėms ant baudų suoliuko ir dar dešimčiai pašalinamas iš aikštės. Kroatai pradeda spausti lietuvius. Per dvi minutes kroatai padaro kelias labai pavojingas atakas. Išsilyginus žaidėjų skaičiui, lietuviai atsako greita kontrataka. Ne pirmą kartą rungtynėse aktyviai žaidžia Mauras Baltrukonis.
Antrajame kėlinyje geriau atrodo Kroatijos ekipa. Kėlinį be savo pagrindinių raumenų - Pijaus Rulevičiaus -  pradėjusi lietuvių komanda daugiau ginasi nei puola. Vienintelė Antano Korneičiuko pradėta greita kontrataka užgęsta kai komandos draugas nepagauna perdavimo.
Kroatai apgula lietuvių vartus, daug kartų pavojingai smūgiuoja, į retas lietuvių atakas atsako greitomis kontratakomis, tačiau lietuvių vartininkas Mantas Armalis puikiai gina vartus.
Rungtynių teisėjai dėl laiko delsimo pašalina Lietuvos komandos kapitoną Nerijų Ališauską ir 32:15 Kroatijos trečiojo penketo žaidėjas pelno pirmąjį savo komandos įvartį. Ritulys į vartus pasiunčiamas po didelės grūsties prie lietuvių vartų.
Į aikštę grįžęs Pijus Rulevičius jau kitos atakos metu atsako įvarčiu (32:53). Įvartį padeda pelnyti taip pat ką tik nuo baudų suoliuko pakilęs Nerijus Ališauskas. Rezultatas tampa 2:1 lietuvių naudai.
Kroatai toliau spaudžia lietuvius jų aikštės pusėje. Kroatams darbą palengvina Danielius Bogdziulis, gavęs dvi baudos minutes, ir Antanas Korneičiukas, palikęs aikštę dar nepasibaigus Bogdziulio baudos minutėms. Trylikai sekundžių kroatai lieka penkiese prieš tris lietuvius, žaidžia šiurkščiai, pradeda porą susistumdymų, tačiau įvarčio nepelno.

Jau pirmą trečiojo kėlinio minutę lietuviai įgauna kiekybinį pranašumą, tačiau lietuviams sunkiai sekasi pulti. Kurį laiką net nepavyksta persivaryti ritulio į savo aikštės pusę.

Lietuviams susistyguoti žaidimo nepavyksta ir po aukšto perdavimo 45:58 kroatai lygina rezultatą.

Netrukus dar pagrasina pavojinga kontrataka. Po jos dviem minutėm iš aikštės pasiunčiamas Laisvydas Rimkus ir 47:44 kroatai 3:2 išsiveržia į priekį.

Lietuvių nervai pradeda nelaikyti. Dvi baudos minutes gauna ir dar dešimčiai ant baudų suoliuko pasiunčiamas Benas Šilinskas. Po kelių sekundžių prie jo prisijungia Laisvydas Rimkus. Likę trise prieš penkis lietuviai 49:37 prasileidžia dar vieną įvartį.

Toliau lietuviai žaidžia chaotiškai, kol po netikslaus Nerijaus Ališausko smūgio į vartus ritulys nukrenta kroatui po kojomis, kuris pabėgęs nuo lietuvių persekiotojų lieka vienas prieš vartininką ir 56:28 pasiunčia dar vieną įvartį.

Lietuviai dar bando kovoti, bet kroatai ginasi geriau ir lietuviams smūgiuoti pasitaiko tik reta proga. Mažai trūksta, kad skirtumas taptų dar didesnis, bet lietuvių vartus iki galo gina Mantas Armalis, per visas rungtynes vartus apsaugoj, per visas rungtynes vartus apsaugojęs penkiasdešimt penkis kartus.

Po finalinės rungtynių sirenos kroatų pirštinės, šalmai ir lazdos skrieja į orą,  arenoje skamba kroatų sirgalių dainos, o lietuviai palieka aikštę nuleistomis galvomis.
Vyriausiasis komandos treneris Rimantas Svidaravičius komentavo trumpai: „Mes buvom silpnesni“.

Antrasis treneris Andrejus Jadkauskas buvo kalbesnis: „Komandoje nėra disciplinos. Nei aikštelėje, nei už jos ribų. Disciplina ir skiria profesionalų sportininką iš mėgėjų. Tai žaidėjams kalti į galvas reikia nuo mažų dienų. Be to pasikartojo rungtynių su kazachais scenarijus. Du kėlinius sužaidėme gerai, o po to pritrūkome jėgų. Ir psichologinių ir fizinių. Sunku tiek ant suoliuko šalantiems, tiek visas rungtynes žaidžiantiems. Ypač sunku kai pusę trečio kėlinio tenka kovoti be vieno ar dviejų žaidėjų aikštėje. Bet ko norėti aukštesnių rezltatų kai komanda susirenka dvi dienos prieš čempionatą.“

Lietuvos rinktinė gavo trisdešimt šešias baudos minutes, Kroatijos keturiolika.