Titulinis » Naujienos » Viena svarbiausių kovų: Lietuva - Italija. Italijos rinktinės apžvalga (visos rungtynės GYVAI)

Viena svarbiausių kovų: Lietuva - Italija. Italijos rinktinės apžvalga (visos rungtynės GYVAI)

2017-12-12
Tautvydas Sakalauskas, hockey.lt informacija
 Po poilsio dienos Lietuvos jaunimo iki 20 metų rinktinės laukia bene svarbiausia šio čempionato akistata. Antradienį 21:00 val. lietuvių laukia žūtbūtinis mūšis su vienais iš pagrindinių varžovų – Italijos rinktine. Pateikiame šio susitikimo apžvalgą.
 
Italijos jaunimo pasiekimai U-20 turnyruose
 
Italai jaunimo turnyruose itin dideliais pasiekimais pasigirti negali. Senojoje sistemoje jie du kartus (2005 ir 2009 metais) iškovojo I diviziono bronzą, o pasikeitus divizionų skirstymui, geriausią savo pasiekimą jie užfiksavo visai neseniai – 2014 metais laimėjo IB diviziono kovas bei pateko į IA divizioną.
 
Visgi, ten jiems pavyko išlikti vos du metus, o po antrojo sezono nusileidus žemiau jiems IB divizione jau ne pirmą sezoną tenka rūpintis ne kova dėl medalių, bet išlikimu čempionate. Pernai jie liko ketvirtoje pozicijoje, o šiemet vis dar neturi taškų.
 
Tarpusavio dvikovų istorija
 
U-20 pasaulio čempionatuose iki šiol Lietuvos ir Italijos rinktinės dar nėra stojusios į akistatas.
 
Varžovų stipriosios savybės ir lyderiai
 
Didelių žvaigždžių į šį čempionatą neatsivežusi Italijos rinktinė sėkmę bandys iškovoti komandiniu žaidimu. Tiesa, per pirmus du mačus, ypač gynyboje buvo matoma nemažai žaidybinio broko iš šios komandos žaidėjų, o tai ne kartą kainavo jų ekipai įvarčius. Puolime ši ekipa pirmose rungtynėse sėkmingai išnaudojo kiekybines persvaras, kurių metu pelnė tris įvarčius.
 
Pagrindiniu žaidėju atakuojant Italijos rinktinėje reikėtų laikyti Alexą Gasserį (23 numeris). Alpių ledo ritulio lygoje jis nežiba, tačiau šiame lygmenyje jis atrodo kaip žuvis vandenyje – jau pernai buvęs rezultatyviausias Italijos jaunimo rinktinės žaidėjas (1 įvartis, 3 rezultatyvūs perdavimai), šiemet jis ir vėl užima lyderio poziciją (1 įvartis, 2 rezultatyvūs perdavimai). Šis puolėjas yra vienas iš pagrindinių italų ginklų išnaudojant kiekybines persvaras, o visi jo surinkti taškai buvo būtent turint daugumą.
 
Puolimo grandyje taip pat vertėtų pasisaugoti Šveicarijos jaunimo lygoje žaidžiančios trijulės: Stephano Delucos (10 numeris), Hanneso Kaslatterio (17 numeris) ir Stefano Spinellio (22 numeris). Šiame čempionate jie nėra itin ryškūs, tačiau gali būti itin pavojingi, o H. Kaslatteris tai jau įrodė pelnydamas iki šiol vienintelį savo rinktinės įvartį komandoms žaidžiant lygiomis sudėtimis.
 
Iš gynėjų į vartus mesti dažnai ryžtasi du taškus jau surinkęs Maximilianas Leitneris (2 numeris) ir Gregorio Giosas (4 numeris), kurio sąskaitoje vienintelis rezultatyvus perdavimas. Kartu su daugiau gynybiniais veiksmais besirūpinančiu Peteriu Spornbergeriu (3 numeris) jie yra trys svarbiausi žaidėjai Italijos gynybos grandyje, kurie vieninteliai jau pernai pateko į šios amžiaus grupės rinktinę.
 
Didelių klausimų prieš šias pirmenybes kilo dėl vartininkų pozicijos, kurioje italai neturėjo nei didelio pasirinkimo, nei stipraus pirmojo vartininko. Kad šioje pozicijoje jie gali turėti bėdų įrodė ir pirmasis mačas, kuriame Robinas Quagliato praleido net devynis Lenkijos rinktinės smūgius. Prieš Norvegiją aikštėje pasirodęs Hannesas Stollas atrodė kur kas patikimiau ir jis turėtų stoti į vartus ir rungtynėse su Lietuva, kurios ir įrodys, ar sėkmingai sužaistas mačas tebuvo atsitiktinumas, ar jis buvo nepelnytai nuvertintas savo šalyje, kurioje vartininkas žaidžia tik trečioje pagal pajėgumą lygoje. Beje, tame pačiame lygyje varžosi ir kitas šios pozicijos žaidėjas R. Quagliato.
 
Įdomūs faktai
 
Jei lietuvis Markas Kaleinikovas priklauso KHL „Kunlun Red Star“ klubui, tai šiandieninis jo oponentas Gregorio Giosas turi kontraktą su kitu šios lygos klubu „Jokerit“. Tiesa, abu jie atstovauja šių klubų jaunimo ekipoms: puolėjas iš Lietuvos žaidžia aukščiausioje Rusijos jaunimo lygoje (MHL), o gynėjas iš Italijos tobulėja aukščiausioje Suomijos jaunimo lygoje;
 
Keturi šioje Italijos rinktinėje esantys žaidėjai: Peteris Spornbergeris, Stephanas Deluca, Simonas Bergeris ir Stefanas Spinellis šį sezoną jau buvo pakviesti ir į nacionalinę Italijos rinktinę, kurioje sužaidė po kelis draugiškus mačus;
 
Lietuvos vyrų rinktinės narys Emilijus Krakauskas ir Italijos jaunimo rinktinei atstovaujantis Stephanas Deluca priklauso tam pačiam „EHC Biel-Bienne“ klubui. Tiesa, nė vieno iš jų pagrindinėje jų sudėtyje nėra: lietuvis šiuo metu yra išnuomotas „Ajoie“ komandai, o S. Deluca žaidžia jaunimo iki 20 metų ekipoje;
 
Iš 15 gimtinėje žaidžiančių Italijos jaunimo rinktinės narių 11 atstovauja Alpių ledo ritulio lygos klubams, o po du žaidžia antroje bei trečioje Italijos lygose;
 
Italas Luka Kosmacas ir lietuvis Lukas Žukauskas abu rungtyniauja toje pačioje Švedijos jaunimo lygoje. Abu jie šį sezoną sužaidė po 17 mačų, o rezultatyvesnis buvo Italijos rinktinės narys, kuris šį sezoną jau surinko 19 taškų (7 įvarčiai, 12 rezultatyvių perdavimų). L. Žukausko sąskaitoje 7 taškai (2 įvarčiai, 5 rezultatyvūs perdavimai);
 
Italijos jaunimo rinktinės puolėjas Philippas Pechlaneris 2015-2016 metų sezone save išbandė kiek kitokioje ir neįprastoje rolėje: viename Italijos antros lygos mače jis stojo ginti savo komandos vartų. Į vartus jam stoti teko ne iš gero gyvenimo ir neturint kitos išeities – pagrindinis vartininkas nebegalėjo tęsti rungtynių, o atsarginio šios pozicijos žaidėjo tame mače jo atstovaujama komanda neturėjo. Rungtynėse su „Chiavenna“ jam sekėsi išties neblogai ir jis praleido vos du įvarčius;
 
Stefanas Spinellis turi keturis vyresnius brolius ir visi jie išbandė ledo ritulį. Jei Tobiasas anksti baigė savo karjerą, o didesnių aukštumų nepasiekęs Danielis prie jo prisijungė prieš keturis metus, tai kiti du jo broliai yra gerai žinomi Italijos ledo ritulio pasaulyje. Thomasas šiuo metu rungtyniauja Alpių ledo ritulio lygoje ir kartą buvo pakviestas į Italijos rinktinę draugiškoms rungtynėms, o su juo viename klube žaidžia ir 20-metis Markusas, kuris Italijos rinktinės garbę gynė ir pernai, atrankoje į olimpines žaidynes.