Titulinis » Naujienos » Vilniuje užbaigtas 2016-2017 m. LRML čempionatas

Vilniuje užbaigtas 2016-2017 m. LRML čempionatas

2017-05-08
Gegužės 7 d. Vilniaus „Pramogų arenoje“ ledo ritulio gerbėjai galėjo stebėti LRML čempionato finalines kovas. Iš visų dvylikos čempionate dalyvavusių komandų į prizinių vietų traukinį įšoko 4 komandos: praeitų metų čempionai Kauno „Monstrai“, vicečempionas Naujosios Vilnios „Orakulas“, Kauno „Bizonai“ ir Elektrėnų „Energija-2“. Kaip ir pernai, auksas iškeliavo į Kauną, tik šįkart jį išsivežė „Bizonai“, antroji vieta atiteko „Monstrams“, trečioji – „Orakului“, o „Energija-2“ turėjo tenkintis ketvirtąja vieta.

Popietę dėl 3-4 čempionato vietų lazdas sukryžiavo „Orakulas“ ir „Energija-2“. Psichologiškai sunkią kovą po baudinių serijos laimėjo atkaklumu ir patirtim pasižyminti „Orakulo“ komanda. Elektrėniškiai buvo įveikti rezultatu 3:2 (0:1, 2:1, 0:0, 1:0). Naujosios Vilnios komandos vartus patikimai saugojo Boleslavas Konopackij, „Energijos-2“ vartai buvo patikėti Justinui Lukšiui.

„Orakulo“ gynyba „prakiuro“ pirmoji – 19-ąją minutę elektrėniškiai, žaisdami mažumoje sugebėjo suregzti rezultatyvią ataką. „Energijos-2“ įvarčio autorius – Dmitrij Grikien (0:1). Įpusėjus rungtynėms, 30-ąją minutę pelnytas antrasis Elektrėnų komandos įvartis „Orakului“ nežadėjo nieko gero. Šįkart taikliai smūgiavo Tadas Radvila (0:2). Šoko terapija suveikė: 31-ąją minutę, pasinaudojęs „Orakulo“ žaidimu daugumoje, Vladas Seniut įmušė pirmąjį įvartį (1:2), o tą pačią minutę Jurijus Goriančikovas rezultatą išlygino (2:2). Trečiojo kėlinio metu įtampa ėmė varginti abiejų komandų ledo ritulininkus: žaidėjai gausiai klydo, žaidė neleistinai grubiai, įvarčių nepelnė. Per teisėjų skirtą baudinių seriją „Orakului“ pergalę ir trečiosios čempionato vietos titulą atnešė taiklus Jurijaus Goriančikovo metimas (3:2).

Tos pačios dienos vakarą kovai dėl 1-2 vietų ant ledo susitiko dvi Kauno komandos – „Monstrai“ ir „Bizonai“. „Bizonai“ per pagrindinį rungtynių laiką įrodė esą labiau verti LRML čempiono vardo. Jie rezultatu 3:5 (0:2, 1:2, 2:1) palaužė „Monstrų“ pasipriešinimą. „Bizonų“ vartų sargas buvo Tomas Urbonas, „Monstrų“ – Domantas Butkus.

„Bizonų“ pasirinkta spaudimo taktika pasiteisino: „Monstrai“ buvo priversti nuolat gintis. 7-ąją minutę taikliai smūgiavo „bizonas“ Michailas Starkovas (0:1), 10-ąją, puolant „Monstrus“ mažumoje, skirtumą padidino Linas Paražinskas (0:2). Antrojo kėlinio metu, 28-ąją minutę įvartį įmušė „Monstrų“ žaidėjas Pavelas Loginovičius (1:2), tačiau netrukus „Bizonų“ snaiperis Linas Paražinskas varžovus „pavaišino“ dar dviem įvarčiais (1:3, 1:4). Baigiantis kėliniui baudų suolelis buvo nusėstas už neleistinai grubų elgesį bei apsikumščiavimą nubaustais ledo ritulininkais. Po chaotiško žaidimo, trečiojo kėlinio metu pirmiesiems susikaupti pavyko „Monstrams“: 49-ąją minutę įskaitytas Pavelo Loginovičiaus įvartis (2:4), o 56-ąją minutę tikslus Elvino Kotvickio metimas (3:4) įžiebė rūpestį „Bizonų“ ledo ritulininkų veiduose. „Monstrai“ sužaidė va bank, tačiau jų ledo ritulininkai, su įtrauktu šeštuoju aikštės žaidėju, prieš „Bizonų“ gynybą buvo bejėgiai. Švieslentei skaičiuojant paskutines sekundes savo pranašumą „Bizonai“ užtvirtino Vytauto Petraičio taikliu metimu į nesaugomus „Monstrų“ vartus (3:5).

Po rungtynių buvo paskelbti ir padovanti geriausieji LRML čempionato žaidėjai.