Titulinis » Naujienos » „HC Žalgiris“ paskutinę minutę pralaimėjo pirmąsias MHL B Vakarų konferencijos ketvirtfinalio serijos rungtynes

2015-03-10
Sportas.lt informacija
Jaunimo ledo ritulio B lygoje (MHL B) prasidėjo atkrintamųjų varžybų etapas, kuriame dalyvauja tik šią vasarą naujai įkurtas „HC Žalgirio“ klubas. Deja, pirmosios MHL B Vakarų konferencijos ketvirtfinalio serijos rungtynės Vilniaus klubui nebuvo sėkmingos. Žalgiriečiai po permainingos kovos apmaudžiai 1:2 (0:0, 0:0, 1:2) nusileido Zelenogrado „HC Zelenograd“ (Rusija) ekipai.

Rungtynės prasidėjo aktyviomis abiejų komandų atakomis, bet sėkmingai žaidė tiek „HC Žalgirio“, tiek „HC Zelenograd“ vartininkai. Kėlinio antroje pusėje svečiai įgijo kiekybinę persvarą ir užspaudė šeimininkus prie jų vartų. Visgi, nuostabiai žaidęs Vadimas Miščiukas išgelbėjo „HC Žalgirį“ nuo pirmojo praleisto įvarčio.

Antrojo kėlinio pradžioje kiekybinę persvarą turėjo žalgiriečiai, bet ja nepasinaudojo. Vėliau pavojingesnes atakas ėmė kurti svečiai, o po vieno iš smūgių Robertas Mamčicas netgi džiaugėsi tarsi pelnęs įvartį, bet „HC Žalgirį“ stebuklingai išgelbėjo V.Miščiukas. Pirmasis rungtynių įvartis krito 35-ą min. Lietuvis Danielius Nomanovas (34:21) pasinaudojo kiekybine persvara ir išvedė „HC Žalgirį“ į priekį. Kėlinio pabaigoje svečiai vėl žaidė daugumoje, bet žalgiriečiai gynėsi sėkmingai.

Trečiojo kėlinio pradžioje „HC Žalgiris“ turėjo puikią galimybę padvigubinti savo persvarą. Po „paskutinės vilties“ R.Mamčico pražangos buvo skirtas baudinys į Rusijos klubo vartus, tačiau Pavelas Širokovas jo nepajėgė realizuoti. Kėlinio viduryje rezultatas tapo lygus – komandoms žaidžiant penki prieš penkis pasižymėjo Romanas Rostkovas (51:09). Aistros ant ledo vis labiau kaito, netrūko ir susistumdymų. Kai jau atrodė, kad prireiks pratęsimo, „HC Zelenograd“ žaidėjas Dmitrijus Kravecas (59:25) suspėjo nuginkluoti V.Miščiuką ir išplėšė svečiams labai svarbią pergalę. „HC Žalgiris“ paskutines 35 sek. žaidė šešiese prieš penkis, bet išlyginti rezultato nepajėgė.

Šiame sezone „HC Žalgiris“ ir „HC Zelenograd“ susitiko keturis kartus. Visi šie mačai baigėsi tik minimalia vienos iš komandų pergale. Tiek Zelenograde (2:3 ir 4:3), tiek Elektrėnuose (2:3 ir 3:2) abi ekipos pasidalino po pergalę. Reguliariajame sezone „HC Žalgiris“ (121 tšk.) liko 5-as, o „HC Zelenograd“ (124 tšk.) užėmė 4-ą poziciją.

Svečių gretose rezultatyvumu išsiskiria du žaidėjai – Vladislavas Barulinas (44 įvarčiai, 26 rezultatyvūs perdavimai) ir MHL A patirties turintis Aleksejus Komlevas (27 įvarčiai, 38 rezultatyvūs perdavimai). Pagrindinis „HC Zelenograd“ vartininkas Semionas Riabovas šiame sezone atrėmė net 92,7 proc. varžovų smūgių į vartus, o komandos gynėjų grandyje išsiskiria Latvijos jaunimo rinktinės narys Imantas Leščiovas – 20 įvarčių ir 29 rezultatyvūs perdavimai.

MHL B Vakarų konferencijos ketvirtfinalio serijoje žaidžiama iki 3 pergalių. Antradienį Vilniuje įvyks ir antrosios šios serijos rungtynės.

Per MHL B istoriją atkrintamosiose varžybose Lietuvos klubas žaidė tik viename sezone. „HC Baltica“ 2011-2012 m. sezone Vakarų konferencijos ketvirtfinalio serijoje iki 3 pergalių 1:3 nusileido Rygos „Juniors“ (Latvija).