Titulinis » Naujienos » Kontrolinėse rungtynėse Lietuvos ledo ritulio rinktinė nusileido Baltarusijos klubui (VIDEO, VISI ĮVARČIAI, komentaras)

2016-04-08
 Pasaulio ledo ritulio čempionatui Kroatijoje balandžio 17-23 dienomis besiruošianti Lietuvos ledo ritulio rinktinė sužaidė pirmąsias draugiškas rungtynes, kuriose penktadienio vakarą Elektrėnų ledo rūmuose 2:3 (1:2, 1:0, 0:1) nusileido Molodečno „Dinamo – Molodečno“ (Baltarusija) komandai, žaidžiančiai kaimyninės šalies „Ekstra“ lygoje.

Lietuvos rinktinės sudėtis rungtynėse: vartininkas Artūras Pavliukovas; gynėjai Mindaugas Kieras – Vytautas Jagelavičius, Artūras Katulis - Jaunius Jasinevičius, Tomas Vyšniauskas, puolėjai Arnoldas Bosas – Mauras Baltrukonis – Donatas Kumeliauskas, Ugnius Čižas – Aimas Fiščevas – Povilas Verenis, Artūras Laukaitis – Danielis Bogdziulis - Paulius Gintautas, Ilja Četvertakas – Danielius Nomanovas – Emilijus Krakauskas. Antruoju vartininku buvo užregistruotas Donatas Žukovas.

Visų žaidėjų savo gretose dar neturinti Lietuvos komanda šioje dvikovoje vertėsi be vartininko Manto Armalio iš Stokholmo „Djurgardens IF“ (Švedija), puolėjų Dariaus Pliskausko iš Piterboro „Phantoms“ (Didžioji Britanija), Aivaro Bendžiaus iš Jesenicės HDD "Jesenice" (Slovėnija) ir gynėjų Nerijaus Ališausko iš Karagandos „Saryarkos“ (Kazachstanas), Rolando Aliukonio, Karolio Kubiliaus (abu – Elektrėnų „Energija“).

Lygiame pirmame kėlinyje pirmieji pasižymėjo varžovai, kuomet po Tomo Vyšniausko klaidos gynyboje, kuomet perduodamas ritulį, jį atidavė tiesiai varžovui, įvartį pelnė Romanas Nastopka (06:58).

Lietuvos rinktinė išlygino rezultatą žaisdama mažumoje, kai ritulį perėmęs Arnoldas Bosas iššoko vienas prieš vartininką (12:45).

„Dinamo - Molodečno“ greitai susigrąžino persvarą, kai daugumą išnaudojo Antonas Mochorevas (13:08).

Antrajame kėlinyje dar vieną įvartį pelnė A.Bosas (25:51, T.Kumeliauskas, M.Baltrukonis) ir dar kartą išlygino rezultatą – 2:2.

Lygioje dvikovoje antrojo kėlinio viduryje net trys lietuviai vienas po kito sėdosi ant prasižengusių žaidėjų suolo. Trise, o vėliau keturiese daugiau nei keturias minutes žaidę lietuviai sulaukė beveik 10 smūgių į vartus, tačiau gynėsi patikimai ir atlaikė varžovų spaudimą.

Trečiojo kėlinio pradžioje pagirtinai žaidė vartininkas A.Pavliukovas, gelbėjęs komandą trijose sudėtingose situacijose, tačiau nepadėjo ir jis, kai pergalingą įvartį pelnęs Aleksandras Siomaškinas (47:41) iš po gynėjo kojos pasiuntė ritulį į devyniukę.

"Turime problemų gynyboje, puolime, tačiau komandoje dar ne visi žaidėįai. Per dažnai klydome prasižengdami ir atidavėme daug jėgų žaisdami mažumoje",- po rungtynių pažymėjo komandos vyriausiasis trenersi vokietis Berndas Haake.

Šeštadienį 13.30 val. abi komandos tarpusavyje susitiks dar kartą.

Kitą savaitę rinktinė autobusu išvyks į Lenkiją, kur Katovicuose balandžio 14 dieną, 18.00 val. sužais kontrolines rungtynes su Lenkijos rinktine.