Titulinis » Naujienos » Ledo ritulys vaikams padeda užmiršti peršalimo ligas

Ledo ritulys vaikams padeda užmiršti peršalimo ligas

2013-09-13
sportas.lt informacija
 Rugsėjo mėnuo – pats karščiausias metas tėveliams, kai tenka spręsti, kokį būrelį ar laisvalaikio užsiėmimą parinkti savo vaikams. „Aš siūlau ledo ritulį! Šis sportas ne tik formuoja charakterį, bet ir grūdina organizmą“, – teigia Lietuvos rinktinės kapitonas, Sostinės ledo ritulio akademijos treneris Artūras Katulis.
 
Ledo ritulys visų pirma yra efektyvi fizinės jėgos ir sveikatos stiprinimo priemonė. Daug būsimųjų ledo ritulio žvaigždžių, pavyzdžiui, kanadietis Wayne’as Gretzky, pradėjo čiuožti, nes tėvams nusibodo jų peršalimo ligos – plaučių uždegimai, anginos.
 
Specialistai yra suskaičiavę, kad pajėgių čiuožėjų ir ledo ritulininkų plaučių tūris yra kelis kartus didesnis už plaukikų. Treniruotės vyksta ledo arenose, kur šaltas, tyras oras ir fiziniai krūviai grūdina plaučius – todėl medikai ledo ritulį siūlo rinktis ir astma sergantiems, ir peršalimo ligų kamuojamiems vaikams. Juo labiau kad aktyviai leidžiant laisvalaikį ledo arenoje vyksta termoreguliavimo procesai – organizmas grūdinasi.
 
Anot Lietuvos rinktinės kapitono A.Katulio, ledo ritulys labai naudingas ir vaikų koordinacijai, pusiausvyrai ugdyti. Čiuožimas pačiūžomis vysto sąnarius ir yra labai naudingas stuburui, o fizinis krūvis treniruočių metu gerina širdies veiklą. Žaidžiant ledo ritulį, tvirtėja visas vaiko raumenynas.
Ledo ritulys yra greita ir techniška sporto šaka, ugdanti ir vaikų charakterį, – mažieji ledo ritulininkai išmoksta dirbti komandoje, kartu siekti tikslų, apginti save ir draugus. Kadangi kiekvienas ledo ritulio komandos žaidėjas privalo atlikti konkrečias funkcijas, vaikai išmoksta dėl bendro tikslo užgniaužti savo egoizmą ir tapti „vienu kumščiu“. Kasdien akis į akį susidurdami su varžovais, vaikai išsiugdo kovotojų savybių – vyriškumą, drąsą. „Daug žmonių mano, kad ledo ritulys yra grubi sporto šaka. Tačiau tai netiesa, pirmiausia tai techniškas, greitas žaidimas, vykstantis pagal daugiau nei per šimtą metų susiformavusias taisykles. Taip, žaisdami ledo ritulį sportininkai dažnai apsistumdo, bet tai vyksta visų pirma dėl to, kad nuo pačių pirmųjų treniruočių vaikai mokomi būti komanda, ginti vienas kitą ir, svarbiausia, – vartininką“, – pasakoja A.Katulis.
 
Ledo ritulio treniruotes galima pradėti lankyti jau nuo 4–5 metų. „Savo sūnų Dominyką pradėjau mokyti ledo ritulio abėcėlės, kai jam buvo 3,5 metų. Tačiau pasiekti aukštų sportinių rezultatų galima ir pradėjus treniruotis vėliau. Specialistai rekomenduoja šios sporto šakos treniruotes pradėti lankyti nuo 5–7 metų. Kita vertus, nereikia pamiršti, kad ledo ritulys – smagus žaidimas ant ledo ir nebūtinai jis turi tapti būsima vaiko profesija. Ledo ritulys turi tapti smagiu laisvalaikio užsiėmimu visam gyvenimui“, – sako A.Katulis.