Titulinis » Naujienos » Lietuvos jaunimo ledo ritulio rinktinė trečiąkart iš eilės iškovojo sidabrą

Lietuvos jaunimo ledo ritulio rinktinė trečiąkart iš eilės iškovojo sidabrą

2015-12-19
Elektrėnuose šeštadienio vakarą pasibaigusiame pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionato II diviziono A grupės turnyre Lietuvos rinktinė 2:8 (1:1, 0:4, 1:3) nusileido Vengrijos rinktinei ir trečius metus iš eilės iškovojo grupės sidabrą.

Vengrija iškovojo auksą ir po metų pertraukos grįžo į I divizioną.

Be traumą patyrusio vieno pagrindinių puolėjų Iljos Četvertako žaidusi Lietuvos rinktinė pasirinko gynybinę taktiką ir laikėsi kėlinį. Po Erik`o Kerezstury (12:31) įvarčio varžovai pirmavo, tačiau netikėtu smūgiu Vilius Krakauskas (14:57) išlygino rezultatą.

Jau antrajame kėlinyje Vengrija įrodė, jog ji yra kito diviziono komanda. Greitu įvarčiu Csanad`as Erdely (20:30), o penkių minučių dar vienu smūgiu (26:20) nuramino šeimininkų įkarštį.

Vengrai ramiai naudojosi lietuvių klaidomis ir antrajame kėlinyje du įvarčius pelnė ir Istvan`as Terbocs`as (32:51, 35:20).

Lietuvos rinktinė trečiojo kėlinio pradžioje sušvelnino skirtumą po Deivido Četvertako smūgio (44:12), tačiau neilgam. Vilmos`as Gallo (45:03), vėliau Zsombor`as Kiss`as (48:50), o pačioje rungtynių pabaigoje Martin`as Sagi (59:30) baigė Vengrijos rinktinės kelią I diviziono link.

Geriausiu čempionato žaidėju Vengrijos komandoje pripažintas C.Erdely, Lietuvos rinktinėje  - Edgaras Protčenka. Geriausias Lietuvos rinktinės paskutinių rungtynių žaidėjas  - Vilius Krakauskas.

Čempionato organizatoriai išrinko simbolinį turnyro žaidėjų trejetuką. Geriausiu vartininku pripažintas Artūras Pavliukovas, gynėju – Domantas Čypas. Geriausiu turnyro puolėju tapo vengras V.Gallo.

„Mums pavyko surengti sėkmingą turnyrą Elektrėnuose, kuriame užpildėme 90 – 95 procentus vietų tribūnose. Čempionato sėkmę pabrėžė ir tarptautinės ledo ritulio federacijos atstovas, Prancūzijos ledo ritulio federacijos prezidentas Luc`as Tardiff`as. Džiugu, jog galime organizuoti tokius čempionatus ir jie sulaukia didžiulio susidomėjimo“,- po čempionato uždarymo sakė organizacinio komiteto vadovas Remigijus Valickas.

Pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionato II diviziono A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Vengrija           5  5  0  0   0    36:9    15
2. Lietuva            5  3  1  0   1    18:16   11
3. Estija             5  3  0  0   2    27:26    9
4. Kroatija           5  2  0  0   3    13:21    6
5. Nyderlandai        5  0  1  0   4    14:23    2
6. Korėja             5  0  0  2   3    15:28    2