Titulinis » Naujienos » Lietuvos ledo ritulio jaunimas po dramos ant ledo pergale pradėjo čempionatą

Lietuvos ledo ritulio jaunimas po dramos ant ledo pergale pradėjo čempionatą

2015-12-13
 Elektrėnuose sekmadienio vakarą Lietuvos dvidešimtmečių ledo ritulio rinktinė vertė sirgalius ne kartą griebtis už galvų, jaudinosi, tačiau galų gale palaužė varžovų pasipriešinimą 6:5 (2:1, 2:1, 2:3).

Beveik pilnos Elektrėnų ledo rūmų tribūnos buvo didžiulis išbandymas Lietuvos jaunimo rinktinei čempionato starte. Lietuviai nerado savo žaidimo, klydo elementariose situacijose, tačiau daugiausia individualaus meistriškumo dėka rado būdų mušti įvarčius.

Pirmajame kėlinyje greitas Edgaro Protčenkos įvartis daugumoje (03:17) pakėlė tribūnas iš savo vietų. Tačiau estai pasinaudojo lietuvių klaidomis ir Daniil Fursa išnaudojo dviejų žaidėjų persvarą (09:50). Donatas Vitte atsilygino tuo pačiu išnaudojęs daugumą (16:07).

Antrajame kėlinyje Markas Kaleinikovas suteikė komandai saugumo padidinęs persvarą iki dviejų įvarčių (20:58), tačiau estai po Maksimo Simonovo smūgio vėl priartėjo per šūvį (22:24).

Svarbų įvartį Lietuvos komandai pelnė Ilja Četvertakas (39:54) mažumoje pasiuntęs įvartį į „rūbinę“.

Tai buvo tik dramos užuomazga. Trečiojo kėlinio pradžioje Emilijus Krakauskas padidini persvarą iki 5:2 (48:27) ir lietuviai patikėjo sėkme. Estai nepasidavė ir Robert Arrak (49:51) daugumoje sumažino skirtumą iki 3:5. Netrukus Jegor Petrov (51:10, dauguma) dar kartą baudė lietuvius už per didelį jaudulį ir skirtumas sumažėjo iki minimumo.

Lietuvą vėl truktelėjo gudrų įvartį pelnęs I.Četvertakas (54:56), o po įvarčio neišlaikė esto Jegor Petrov nervai, kuris susipešė su Donatu Vitte it buvo pašalintas iš aikštelės iki rungtynių pabaigos.

Dvikovos pabaigoje estai bandė gelbėtis keisdami vartininką šeštu aikštės žaidėju, o lietuviai patys padėjjo varžovams, prasižengę kietoje kovoje.

Estija likus 8 sek. iki trečiojo kėlinio pabaigos sušvelnino skirtumą iki minimumo, tačiau išlyginti rezultato neįstengė.

Po sunkios pergalės Lietuvos jaunimo rinktinės vyriausiasis treneris Aigaras Ciprusas lingavo galva ir tvirtino, jog baiminosi panašaus scenarijaus.

„Namų sienos šįkart pakišo koją. Jaunimas jaudinosi, ir nevykdė nurodymų, nes emocijos ėmė viršų. Teks kalbėti su komanda rytoj, nes dabar dar visi neatvėsę ir gyvena rungtynių įspūdžiais. Nesilaikėme drausmės, nevykdėme nurodymų ir turėjome ką matėte. Žinoma, tokios rungtynės – džiaugsmas sirgaliams, tačiau galvos skausmas treneriams“,- po rungtynių sakė A.Ciprusas.

Geriausiu rungtynių žaidėju Lietuvos rinktinėje pripažintas du įvarčius pelnęs ir rezultatyvų perdavimą atlikęs I.Četvertakas.

Pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionato II diviziono A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Vengrija           1  1  0  0   0     8:2     3
2. Kroatija           1  1  0  0   0     5:2     3
3. Lietuva            1  1  0  0   0     6:5     3
4. Estija             1  0  0  0   1     5:6     0
5. Nyderlandai        1  0  0  0   1     2:5     0
6. Korėja             1  0  0  0   1     2:8     0