Titulinis » Naujienos » Pastarųjų dienų Lietuvos ledo ritulininkų naujienos užsienyje

Pastarųjų dienų Lietuvos ledo ritulininkų naujienos užsienyje

2014-09-30
Pastarosiomis dienomis įvairiose pasaulio ledo ritulio lygose savo pasirodymus pradėjo ar tęsė Lietuvos žaidėjai. Sportas.lt apžvelgia, kaip sekėsi lietuviams ir jų klubams.

Aukščiausioje Švedijos lygoje (SHL) be Manto Armalio žaidęs Stokholmo „Djurgarden“ klubas namuose po baudinių serijos 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 0:0, 1:0) įveikė Karlstado „BK Farjestad“, tačiau svečiuose po pratęsimo 4:5 (0:2, 1:1, 3:1, 0:1) turėjo pripažinti Erebru „HK Orebro“ ledo ritulininkų pranašumą. M.Armalis šiame SHL sezone iš 6 „Djurgarden“ rungtynių žaidė tik vieneriose. „Djurgarden“ (8 tšk.) tarp 12 komandų rikiuojasi 8-oje pozicijoje.

Pajėgiausioje Baltarusijos lygoje „Extraliga“ nesiseka Edgaro Rybakovo atstovaujamam Bresto „HC Brest“ klubui, kuris praėjusią savaitę patyrė net tris nesėkmes: namuose 2:5 (2:1, 0:3, 0:1) prieš Žlobino „Metallurg“, svečiuose net 0:6 (0:3, 0:1, 0:2) prieš Minsko „Junost“ ir išvykoje po pratęsimo 1:2 (0:0, 0:1, 1:0, 0:1) prieš Minsko „Dinamo-Molodechno“. Lietuvis pirmose rungtynėse nepasižymėjo, antrose kartą smūgiavo į varžovų vartus ir gavo 4 baudos minutes, o trečiose atliko vieną smūgį į varžovų vartus ir užsidirbo 2 baudos min. E.Rybakovas šiame sezone per 10 rungtynių įmušė 1 įvartį ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus. „HC Brest“ (7 tšk.) užima 9-ą vietą tarp 11 ekipų.

Anglijos „Premier“ lygoje permainingai rungtyniauja Piterboro „Phantoms“ klubas su Dariumi Pliskausku. „Phantoms“ namuose po pratęsimo 2:1 (1:0, 0:1, 0:0, 1:0) pranoko Gildfordo „Flames“, tačiau išvykoje 2:3 (0:2, 1:0, 1:1) neatsilaikė prieš Mančesterio „Phoenix“. Pirmose rungtynėse lietuvis atliko rezultatyvų perdavimą, o antrose įmušė įvartį bei vėl pasižymėjo rezultatyviu perdavimu. „Phantoms“ (6 tšk.) liko 3-ioje vietoje tarp 9 klubų.

Antroje Norvegijos lygoje žaidžianti Bergeno ekipa su Egidijumi Bauba namuose du kartus – 3:5 (1:1, 1:2, 1:2) ir 2:4 (1:1, 1:1, 0:2) – turėjo pripažinti Ringerikės IHK klubo pranašumą. Puolėjas iš Lietuvos įspūdingai sužaidė pirmajame mače, kuriame įmušė visus 3 komandos įvarčius, o antrose rungtynėse jam pasižymėti nepavyko. E.Bauba šiame sezone per 4 rungtynes pelnė 4 įvarčius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir tarp rezultatyviausių lygos žaidėjų užima 9-ą vietą. Bergeno komanda su 6 taškais tarp 10 klubų smuktelėjo į 4-ą poziciją.

Antroje pagal pajėgumą Latvijos lygoje Liepojos „HK Juniors“ namuose 2:4 (0:2, 2:1, 0:1) pralaimėjo lyderiams – Rygos „Prizma/Pardaugava“ ledo ritulininkams. Pralaimėjusiųjų gretose Lukas Jonuška gavo 2 baudos minutes, Denisas Kuzminovas ir Olegas Peliušenokas nepasižymėjo, o Artūras Pavliukovas rungtynėms nebuvo registruotas. „HK Juniors“ (6 tšk.) smuktelėjo į 2-ą vietą tarp 6 komandų.

Anglijos „National League“ antroje grupėje Londono „Haringey Racers“ su Romanu Fedotovu namuose sužaidė taikiai – 6:6 (1:3, 4:1, 1:2) – su Piterboro „Islanders“ klubu. Lietuvis užsidirbo 2 baudos minutes. „Haringey Racers“ (1 tšk.) tarp 6 komandų rikiuojasi 3-ioje vietoje.

Jaunimo ledo ritulio A lygoje liko žaisti tik du lietuviai. Aimas Fiščevas Sportas.lt portalui patvirtino, kad abipusiu susitarimu paliko Minsko „Junost“ (Baltarusija) komandą. Kita lietuvio karjeros stotelė turėtų paaiškėti per artimiausią savaitę. A.Fiščevas šiame MHL A sezone sužaidė 8 rungtynes ir per jas atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

Rygos „HC Riga“ (Latvija) su dviem lietuviais svečiuose 1:3 (0:1, 0:2, 1:0) pralaimėjo Čechovo „Russkie Vityazi“ (Rusija), namuose 0:4 (0:1, 0:2, 0:1) neprilygo Mytiščių „Atlanty“ (Rusija), bet vėliau savo arenoje 4:1 (2:1, 0:0, 2:0) įveikė Voskresensko „MHK Chimik“ (Rusija). Danielius Bogdziulis sėkmingai sužaidė trečiąsias rungtynes, kuriose įmušė įvartį ir atliko rezultatyvų perdavimą. Tuo tarpu Domantas Čypas visuose trijuose mačuose puolime nepasižymėjo. „HC Riga“ (14 tšk.) pakilo į 8-ą vietą tarp 10 Šiaurės-Vakarų diviziono komandų.

Jaunimo ledo ritulio B lygoje (MHL B) Mauro Baltrukonio atstovaujama Tverės „Tverichy“ (Rusija) komanda svečiuose pasidalino po pergalę – 3:1 (0:1, 2:0, 1:0) ir 1:2 (0:0, 0:0, 1:2) – su Riazanės „Molniya“ (Rusija) klubu. Puolėjas iš Lietuvos pirmose rungtynėse atliko 2 smūgius į varžovų vartus, o antrajame mače – 5. Dar tris pralaimėjimus patyrė Kišiniovo „Platina“ (Moldova) su Simu Baltrūnu. „Platina“ svečiuose 0:7 (0:3, 0:2, 0:2) bei 1:6 (1:0, 0:4, 0:2) nepasipriešino Voronežo „Rossosh“ (Rusija) ir po pratęsimo 3:4 (1:0, 2:1, 0:2, 0:1) pralaimėjo Lipecko „HC Elec“ (Rusija). Pirmose rungtynėse lietuvis žaidė nuo 2 kėlinio ir atrėmė 26 iš 30 varžovų smūgių į vartus, antrame mače S.Baltrūnas rungtyniavo paskutines 25 min. ir atrėmė 8 iš 10 varžovų smūgių, o trečiame susitikime lietuvis liko tarp atsarginių. „Tverichy“ (8 tšk.) Vakarų konferencijoje tarp 17 komandų užima 14-ą vietą, o „Platina“ (7 tšk.) rikiuojasi 15-oje pozicijoje. Lietuvos klubas „HC Žalgiris“ (15 tšk.) šiuo metu yra 5-as.

Kanados jaunimo (iki 21 metų) lygoje (GMHL) Breisbridžo „Blues“ su Simonu Goreliu savo arenoje 0:2 (0:0, 0:1, 0:1) turėjo pripažinti Ramos „Aces“ pranašumą. Lietuvis šį kartą užsidirbo 6 baudos minutes. S.Gorelis per 8 šio sezono rungtynes įmušė 2 įvarčius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. „Blues“ (2 tšk.) lieka 9-oje Šiaurės diviziono vietoje tarp 10 komandų.

JAV Vakarų valstijų jaunimo (iki 21 metų) lygoje (WSHL) Ruslano Černycho atstovaujama „Lake Tahoe Blue“ komanda namuose sužaidė tris rungtynes su „Whitefish Wolverines“ klubu. Pirmąsias rungtynes lietuvio ekipa laimėjo rezultatu 7:1 (2:0, 3:1, 2:0), bet pralaimėjo abu likusius mačus – 1:4 (1:1, 0:2, 0:1) ir 1:5 (0:2, 0:0, 1:3). R.Černychas pirmoms rungtynėms nebuvo registruotas, o kitose dvejose nepasižymėjo. „Lake Tahoe Blue“ (2 tšk.) Šiaurės Vakarų divizione tarp 7 komandų užima 6-ą poziciją.

Aukščiausioje Šveicarijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje Emilijaus Krakausko atstovaujama Bylio „EHC Spirit“ komanda svečiuose 1:4 (0:1, 1:1, 0:2) nusileido Cugo „EV Zug“, bet namuose 3:2 (1:0, 1:0, 1:2) pranoko „Chx-de-Feds“ ekipą ir iškovojo pirmą pergalę sezone. Lietuvis pirmose rungtynėse nepasižymėjo, o antrose atliko rezultatyvų perdavimą bei gavo 2 baudos minutes. „EHC Spirit“ (4 tšk.) lieka 14 komandų pirmenybių autsaideriu.

Aukščiausioje Šveicarijos jaunių (iki 18 metų) lygoje be Nojaus Marcinkevičiaus žaidusi „HC Ambri-Piotta“ ekipa patyrė du pralaimėjimus: svečiuose 0:3 (0:1, 0:1, 0:1) prieš Kloteno EHC ir namuose net 0:18 (0:6, 0:3, 0:9) prieš Berno „SC Future“. „HC Ambri-Piotta“ (0 tšk.) tarp 14 komandų lieka paskutinėje vietoje.

Švedijos Šiaurės regiono jaunių (iki 18 metų) lygoje dar du pralaimėjimus patyrė dviejų lietuvių atstovaujama Herniosando „AIK-Hockey“ komanda, kuri namuose 0:9 (0:4, 0:3, 0:2) buvo sutriuškinta Timru IK ekipos bei 2:6 (1:1, 1:2, 0:3) nusileido Sundsvalio „IF Hockey“ klubui. Elvinas Karla pirmose rungtynėse žaidė kiek daugiau nei 10 min. ir atrėmė 5 iš 8 varžovų smūgių, o antrajame mače ant ledo pasirodė trečiojo kėlinio viduryje ir per kiek daugiau nei 12 min. atrėmė visus 4 varžovų smūgius. Tuo tarpu Lukas Žukauskas abiejuose mačuose nepasižymėjo. „AIK-Hockey“ (1 tšk.) smuktelėjo į 10-ą vietą tarp 12 ekipų.

Latvijos jaunių (iki 18 metų) lygos lyderių mūšyje Liepojos SSS svečiuose 1:2 (0:0, 0:1, 1:1) pralaimėjo Rygos „HS Riga 99“. A.Pavliukovas visas rungtynes gynė Liepojos komandos vartus, L.Jonuška gavo 4 baudos minutes, Romanas Šalajevas 2 minutes praleido ant nubaustųjų suolelio, o D.Kuzminovas ir O.Peliušenokas nepasižymėjo. SSS (6 tšk.) liko 2-oje vietoje tarp 5 lygos klubų.

Didžiosios Britanijos jaunių (iki 18 metų) pirmenybėse Danieliaus Tamašausko atstovaujama „Lee Valley Lions“ ekipa svečiuose 1:5 turėjo pripažinti varžovų iš Strithamo pranašumą. Detalesnė šių rungtynių statistika nepateikiama. „Lee Valley Lions“ (2 tšk.) išsaugojo 6-ą vietą tarp 10 komandų.

Aukščiausioje Suomijos jaunių (iki 17 metų) lygoje Porio „Assat“ su Dominyku Bogdziuliu namuose 4:1 (2:0, 1:0, 1:1) nugalėjo Tamperės „Ilves“, tačiau svečiuose net 1:8 (0:2, 1:1, 0:5) nepasipriešino Lahčio „Pelicans“. Lietuvis pirmose rungtynėse įmušė įvartį, o antrose atliko rezultatyvų perdavimą. „Assat“ (6 tšk.) tarp 13 komandų smuktelėjo į 8-ą poziciją.

Rusijos Uralo-Rytų regiono jaunių (iki 17 metų) lygos pirmoje grupėje Marko Kaleinikovo atstovaujama Ufos „Salavat Yulaev“ ekipa savo arenoje 1:2 pralaimėjo Čeliabinsko „Belye Medvedi“ ledo ritulininkams. „Salavat Yulaev“ (9 tšk.) nukrito į 6-ą vietą tarp 10 ekipų.

Aukščiausios Suomijos jaunučių (iki 16 metų) lygoje sėkmingai rungtyniauja Raumos „Lukko“ klubas su Viliumi Bučiu. „Lukko“ išvykoje 5:1 (1:0, 2:1, 2:0) nepasigailėjo Turku „TPS Akatemia“, o savo arenoje net 11:1 (4:0, 2:1, 5:0) „sumindė“ Helsinkio HJK. Puolėjas iš Lietuvos pirmose rungtynėse įmušė įvartį ir atliko rezultatyvų perdavimą, o antrose pasižymėjo net keturiais rezultatyviais perdavimais. „Lukko“ (9 tšk.) pakilo į 3-ią vietą tarp 6 klubų.

Sankt Peterburgo (Rusija) jaunučių (iki 16 metų) lygoje SKA-99 klubas su Kostu Gusevu svečiuose du kartus – 7:2 ir 11:2 sutriuškino buvusią lietuvio komandą – „Buldogi-99“. K.Gusevas pirmose rungtynėse atliko 2 rezultatyvius perdavimus, o antrose – 1. SKA-99 (4 tšk.) dėl geriausio įvarčių santykio pirmauja 10 komandų pirmenybėse. Prasčiau sezonas Sankt Peterburgo jaunučių (iki 15 metų) lygoje prasidėjo Rygos „HS Riga 2000“ (Latvija) komandai su Dominyku Motiejūnu ir Dino Mukovozu. Rygos klubas išvykoje 4:5 ir 3:4 pralaimėjo Sankt Peterburgo „Serebryanye Lvy“ bei 1:2 nusileido Sankt Peterburgo „Gazprombank“. Detalesnė rungtynių statistika nepateikiama. „HS Riga 2000“ (0 tšk.) rikiuojasi 8-oje pozicijoje tarp 10 klubų.