Titulinis » Naujienos » Pastarųjų dienų Lietuvos ledo ritulininkų naujienos užsienyje

Pastarųjų dienų Lietuvos ledo ritulininkų naujienos užsienyje

2014-10-21
Pastarosiomis dienomis įvairiose pasaulio ledo ritulio lygose savo pasirodymus pradėjo ar tęsė Lietuvos žaidėjai. Sportas.lt apžvelgia, kaip sekėsi lietuviams ir jų klubams.

Aukščiausioje Švedijos lygoje (SHL) be Manto Armalio žaidęs Stokholmo „Djurgarden“ klubas iškovojo dvi pergales – svečiuose 4:3 (3:1, 1:1, 0:1) prieš Luleo HF ir namuose 4:2 (1:0, 1:1, 2:1) prieš Linšiopingo „HC Linkoping“.

Lietuvis šiame SHL sezone per 12 turų sužaidė 2 rungtynes ir per jas atrėmė 93,9 proc. varžovų smūgių į vartus.

„Djurgarden“ (17 tšk.) turnyrinėje lentelėje pakilo į 7-ą vietą tarp 12 komandų.

Pajėgiausioje Baltarusijos lygoje „Extraliga“ blankiai rungtyniauja Bresto „HC Brest“ su Edgaru Rybakovu. „HC Brest“ svečiuose 0:5 (0:2, 0:1, 0:2) pralaimėjo Gomelio „HC Gomel“ ir 0:4 (0:0, 0:2, 0:2) nusileido Žlobino „Metallurg“, o savo arenoje 0:2 (0:0, 0:0, 0:2) turėjo pripažinti Minsko „Junost“ pranašumą.

Puolėjas iš Lietuvos pirmąsias dvejas rungtynes praleido dėl traumos, o trečiajame mače kartą smūgiavo į varžovų vartus ir užsidirbo 2 baudos minutes. E.Rybakovas per 14 šio sezono rungtynių įmušė 1 įvartį bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„HC Brest“ (10 tšk.) smuktelėjo į priešpaskutinę – 10-ą – vietą. Gardino „Neman“ (30 tšk.) klubas, kurio vartininkus treniruoja lietuvis Arūnas Aleinikovas, rikiuojasi 5-as.

Anglijos „Premier“ lygoje Dariaus Pliskausko atstovaujamas Piterboro „Phantoms“ namuose 1:4 (0:0, 0:2, 1:2) neprilygo Telfordo „Tigers“, o svečiuose 1:5 turėjo pripažinti Gildfordo „Flames“ pranašumą. Lietuvis abejose rungtynėse atliko po rezultatyvų perdavimą.

D.Pliskauskas šiame sezone per 12 susitikimų įmušė 6 įvarčius bei atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

„Phantoms“ (13 tšk.) 9 komandų pirmenybėse smuktelėjo į 3-ią vietą.

Gynyboje problemų turėjęs Egidijaus Baubos atstovaujamas Bergeno klubas antros Norvegijos lygos rungtynėse svečiuose du kartus – 2:9 (0:1, 1:5, 1:3) ir 4:10 (0:2, 2:4, 2:4) nesugebėjo rimčiau pasipriešinti Tionsbergo ledo ritulininkams. Lietuvis pirmose rungtynėse nepasižymėjo, o antrose gavo 6 baudos minutes.

E.Bauba per 10 šio sezono rungtynių pelnė 6 įvarčius bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Bergeno komanda su 9 taškais nukrito į 7-ą vietą tarp 10 ekipų.

Antroje Latvijos lygoje „lietuviškasis“ Liepojos „HK Juniors“ klubas svečiuose 3:2 (3:0, 0:1, 0:1) įveikė Tukumo „HK Stiga RM“ klubą. Nugalėtojams Vilius Krakauskas įmušė įvartį, Denisas Kuzminovas ir Lukas Jonuška nepasižymėjo, o Artūras Pavliukovas ir Olegas Peliušenokas rungtynėms nebuvo registruoti.

„HK Juniors“ (13 tšk.) po šios pergalės tapo lygos lyderiu.

Anglijos „National League South 2“ pirmenybėse Romano Fedotovo atstovaujamas Londono „Haringey Racers“ klubas svečiuose 6:5 įveikė „Lee Valley Lions“ ir 4:3 (0:2, 2:1, 2:0) pranoko Čelmsfordo „Warriors“. Pirmųjų rungtynių statistika nepateikiama, o antrajame mače lietuvis įmušė įvartį ir užsidirbo 2 baudos minutes.

„Haringey Racers“ (5 tšk.) pakilo į 2-ą vietą tarp 6 komandų.

Ketvirtoje Švedijos lygoje „Grums IK“ komanda su Jauniumi Jasinevičiumi toliau skina pergales. „Grums IK“ svečiuose 2:1 (0:0, 2:1, 0:0) nugalėjo „HC Viking“, o savo arenoje po pratęsimo 4:3 (0:0, 2:2, 1:1, 1:0) įveikė Karsltado NIK ekipą. Gynėjas iš Lietuvos abejose rungtynėse nepasižymėjo.

„Grums IK“ (8 tšk.) Vakarų regiono C grupėje tarp 8 komandų užima 2-ą vietą.

Šį sezoną tik ketvirtoje Norvegijos lygoje žaidžiantis Haugesundo „Seagulls“ klubas su Ernestu Kieliumi namuose pasidalino po pergalę – 6:5 ir 5:7 – su Kristiansando komanda.

Vakarų grupėje tarp 4 komandų „Seagulls“ (2 tšk.) užima 2-ą poziciją.

Jaunimo ledo ritulio A lygoje (MHL A) Danieliaus Bogdziulio ir Domanto Čypo atstovaujamas Rygos „HC Riga“ (Latvija) klubas savo arenoje 3:5 (0:1, 1:3, 2:1) turėjo pripažinti Zalcburgo „Red Bull“ (Austrija) pranašumą. Abu lietuviai po kartą smūgiavo į varžovų vartus, be to, D.Bogdziulis laimėjo 37,5 proc. ritulio išmetimų.

Šiame sezone D.Bogdziulis per 16 rungtynių pelnė 2 įvarčius ir 4 rezultatyvius perdavimus, o gynėjas D.Čypas per 12 susitikimų pasižymėjo tik baudos minutėmis.

„HC Riga“ (20 tšk.) Šiaurės-Vakarų divizione lenkia 2 klubus ir užima 8-ą vietą.

Jaunimo ledo ritulio B lygoje (MHL B) vis sėkmingiau žaidžia Tverės „Tverichy“ (Rusija) su Mauru Baltrukoniu. „Tverichy“ svečiuose netikėtai du kartus – 3:1 (0:0, 1:0, 2:1) ir po baudinių serijos 5:4 (1:0, 1:1, 2:3, 0:0, 1:0) nugalėjo Vakarų konferencijos lyderį Voronežo „Rossosh“ (Rusija), o išvykoje sy Lipecko „HC Elec“ (Rusija) klubu pasidalino po pergalę – 1:3 (1:0, 0:2, 0:1) ir 8:3 (2:0, 1:2, 5:1).

Svariai prie komandos pergalių prisidėjo puolėjas iš Lietuvos. Pirmajame mače prieš „Rossosh“ jis įmušė įvartį ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus, o antrajame atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei pelnė pergalingą baudinį. Pirmose rungtynėse prieš „HC Elec“ lietuvis nepasižymėjo, bet antrose atliko rezultatyvų perdavimą.

M.Baltrukonis per 17 šio sezono susitikimų jau įmušė 6 įvarčius bei atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

Simo Baltrūno atstovaujama Kišiniovo „Platina“ (Moldova) komanda svečiuose du kartus – po baudinių serijos 4:3 (1:2, 1:1, 1:0, 0:0, 1:0) ir 3:1 (0:0, 3:0, 0:1) įveikė Klino „HC Klin“ (Rusija), o vėliau išvykoje pasidalino po pergalę – 7:10 (3:3, 2:6, 2:1) ir 8:5 (3:3, 3:1, 2:1) su Vakarų konferencijos autsaideriu Možaisko „Draguny“ (Rusija).

Prieš „HC Klin“ lietuvis žaidė be keitimų ir pirmajame mače atrėmė 27 iš 30, o antrajame – net 41 iš 42 varžovų smūgių į vartus. Pirmose rungtynėse prieš „Draguny“ lietuvis žaidė nuo antrojo kėlinio vidurio ir atmušė 13 iš 17 varžovų smūgių, o atsakomosiose rungtynėse jau žaidė be keitimų ir atrėmė 21 iš 26 varžovų smūgių į vartus.

S.Baltrūnas per 11 šio sezono rungtynių atrėmė lygiai 89 proc. varžovų smūgių į vartus.

„Tverichy“ (25 tšk.) Vakarų konferencijoje pakilo į 9-ą vietą, o „Platina“ (21 tšk.) šoktelėjo į 11-ą poziciją tarp 17 komandų. Lietuvos klubas „HC Žalgiris“ (29 tšk.) rikiuojasi 6-as.

Kanados jaunimo (iki 21 metų) lygoje (GMHL) Breisbridžo „Blues“ su Simonu Goreliu namuose 6:2 (2:2, 3:0, 1:0) įrodė savo pranašumą prieš „Orangeville Americans“. Lietuvis užsidirbo 2 baudos minutes.

S.Gorelis per 14 šio sezono rungtynių įmušė 4 įvarčius ir 8 kartus tiksliai asistavo komandos draugams.

„Blues“ (10 tšk.) Šiaurės divizione užima 8-ą vietą tarp 10 ekipų.

Dar tris pralaimėjimus JAV Vakarų valstijų jaunimo (iki 21 metų) lygoje (WSHL) patyrė „Lake Tahoe Blue“ su Ruslanu Černychu. „Lake Tahoe Blue“ svečiuose tris kartus – 4:7 (2:4, 0:1, 2:2), 5:7 (1:2, 2:3, 2:2) ir po pratęsimo 4:5 (1:2, 1:2, 2:0, 0:1) pralaimėjo „Butte Cobras“ ekipai. Lietuvis visose trejose rungtynėse nepasižymėjo.

„Lake Tahoe Blue“ (3 tšk.) Šiaurės-Vakarų divizione nukrito į paskutinę – 7-ą – vietą.

Aukščiausioje Šveicarijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje Emilijaus Krakausko atstovaujama Bylio „EHC Spirit“ komanda du kartus – namuose 3:7 (0:2, 1:4, 2:1) ir svečiuose 3:5 (0:2, 2:2, 1:1) – nusileido Davoso „HC Davos“. Lietuvis abejose rungtynėse nepasižymėjo.

„EHC Spirit“ (10 tšk.) turnyrinėje lentelėje vėl nukrito į paskutinę – 14-ą – vietą.

Švedijos Vakarų regiono jaunimo (iki 20 metų) lygoje „Grums IK“ su J.Jasinevičiumi savo arenoje net 15:3 (6:2, 3:1, 6:0) „sumindė“ Erebru ledo ritulininkus. Gynėjas iš Lietuvos atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Visas penkias rungtynes laimėjęs „Grums IK“ (15 tšk.) klubas tarp 10 komandų užima 2-ą poziciją.

Aukščiausioje Šveicarijos jaunių (iki 18 metų) lygoje be Nojaus Marcinkevičiaus žaidusi „HC Ambri-Piotta“ komanda namuose 3:5 (1:3, 1:2, 1:0) pralaimėjo „SCL Young Tigers“, o svečiuose 4:8 (0:3, 1:3, 3:2) nusileido „EHC Pikes“ ledo ritulininkams.

„HC Ambri-Piotta“ (0 tšk.) liko paskutinėje – 14-oje – vietoje.

Tris pralaimėjimus Švedijos Šiaurės regiono jaunių (iki 18 metų) lygoje patyrė Herniosando „AIK-Hockey“ ekipa su Luku Žukausku ir Elvinu Karla. „AIK-Hockey“ svečiuose 4:5 (2:3, 2:2, 0:0) nusileido „Kramfors-Alliansen“ ir 2:3 (0:1, 0:1, 1:2) pralaimėjo „Ostersunds IK“, o namuose 3:7 (1:1, 1:3, 1:3) turėjo pripažinti „MODO Hockey“ pranašumą.

L.Žukauskas pirmose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą, antrose nepasižymėjo, o trečiose pelnė įvartį bei užsidirbo 2 baudos minutes. E.Karla žaidė tik pirmose rungtynėse ir atrėmė 40 iš 45 varžovų smūgių į vartus.

„AIK-Hockey“ (4 tšk.) lenkia tik 1 komandą ir užima 11-ą vietą.

Didžiosios Britanijos jaunių (iki 18 metų) pirmenybėse „Lee Valley Lions“ komanda su Danieliumi Tamašausku namuose net 1:15 buvo sutriuškinta varžovų iš Gildfordo. Detalesnė rungtynių statistika nepateikiama.

„Lee Valley Lions“ (2 tšk.) tapo Pietų grupės autsaideriu ir užima 10-ą poziciją.

Aukščiausioje Suomijos jaunių (iki 17 metų) į pergalių kelią nepavyko sugrįžti Dominyko Bogdziulio atstovaujamai Porio „Assat“ komandai, kuri namuose po baudinių serijos 5:6 (2:2, 1:2, 2:1, 0:0, 0:1) nusileido Kuopijo „KalPa“ bei 1:5 (0:2, 1:3, 0:0) neprilygo KKP ledo ritulininkams.

Puolėjas iš Lietuvos pirmose rungtynėse įmušė įvartį ir atliko rezultatyvų perdavimą, o antrose nepasižymėjo.

„Assat“ (8 tšk.) smuktelėjo į 11-ą vietą tarp 13 klubų.

Rusijos Uralo-Rytų regiono jaunių (iki 17 metų) lygoje Ufos „Salavat Yulaev“ ekipa su Marku Kaleinikovu dvejose rungtynėse namuose su Permės „Molot“ pasidalino po pergalę. Pirmąjį mačą „Salavat Yulaev“ laimėjo po pratęsimo rezultatu 3:2, bet antrąsias rungtynes pralaimėjo – 2:4. Lietuvis abejose rungtynėse nepasižymėjo.

„Salavat Yulaev“ (11 tšk.) 10 komandų pirmenybėse liko 6-a.

Aukščiausioje Suomijos jaunučių (iki 16 metų) lygoje Viliaus Bučio atstovaujama Raumos „Lukko“ komanda patyrė dvi nesėkmes – svečiuose 2:3 (1:1, 1:0, 0:2) prieš Helsinkio HJK ir namuose 3:4 (1:2, 0:1, 2:1) prieš Helsinkio „Jokerit“. Puolėjas iš Lietuvos abejose rungtynėse nežaidė.

„Lukko“ (15 tšk.) trečioje grupėje užėmė 3-ią vietą tarp 6 komandų ir pateko į kitą etapą.

Sankt Peterburgo (Rusija) jaunučių (iki 16 metų) pirmenybėse SKA komanda su Kostu Gusevu išvykoje du kartus – 4:1 ir 12:4 nepasigailėjo „Variagi“ ledo ritulininkų.

SKA (14 tšk.) liko 2-oje vietoje tarp 10 klubų.

Kitų Lietuvos ledo ritulininkų naujienas rasite paspaudę ČIA.