Titulinis » Naujienos » Po nesėkmingos rungtynių pradžios neatsitiesę žalgiriečiai MHL B lygoje atsidūrė ant iškritimo ribos

2015-03-10
Jaunimo ledo ritulio B lygoje (MHL B) tęsiasi atkrintamųjų varžybų etapas, kuriame ant iškritimo ribos atsidūrė Vilniaus „HC Žalgirio“ klubas. Antradienį Pramogų arenoje žalgiriečiai 2:5 (0:3, 2:1, 0:1) nusileido Zelenogrado „HC Zelenograd“ (Rusija) ir Vakarų konferencijos ketvirtfinalio serijoje iki 3 pergalių atsilieka jau 0:2.

Pirmasis rungtynių kėlinys žalgiriečiams buvo prasčiausias per visą mačų su „HC Zelenograd“ istoriją. Sužaidus vos kiek daugiau nei 3 min. svečius į priekį išvedė Kirilas Belousovas (3:02), o didžiausios „HC Žalgirio“ problemos prasidėjo kėlinio pabaigoje. Per 33 sek. atkarpą į šeimininkų vartus krito net du įvarčiai – pasižymėjo Aleksejus Bazanovas (17:14) bei Aleksandras Saburovas (17:47) ir Lietuvos klubas atsidūrė labai sudėtingoje situacijoje.

Pačioje antrojo kėlinio pradžioje po lietuvio Ilja Četvertako pražangos „HC Žalgiris“ vėl žaidė mažumoje, bet sėkmingai gynėsi. Vėliau jau žalgiriečiai įgijo kiekybine persvara, bet ja nepasinaudojo, o „HC Zelenograd“, vos grįžus penktajam žaidėjui, dar labiau padidino savo pranašumą – pasižymėjo Aleksejus Komlevas (30:01). Ant prarajos ribos atsidūrę žalgiriečiai nebuvo linkę lengvai pasiduoti ir antrąją kėlinio pusę sužaidė kaip iš natų – dvejomis varžovų pražangomis pasinaudoję šeimininkai pelnė du įvarčius bei atgaivino savo viltis. Pirmasis pasižymėjo lietuvio Edgaro Protčenko tikslaus perdavimo sulaukęs Vladimiras Denisovas (31:31), o paskutinėmis sekundėmis tiksliai smūgiavo jau pats E.Protčenko (39:55), kuriam perdavimus atliko lietuvis Danielius Nomanovas bei Aleksejus Pyrinas.

Aktyviai trečiajame kėlinyje žaidę žalgiriečiai geriausią galimybę priartėti prie varžovų įgijo po Imanto Leščiovo pražangos. Deja, per 2 min. šeimininkai nepasinaudojo kiekybine persvara, o per likusį laiką „HC Zelenograd“ žaidė drausmingai. Iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei 2 min. „HC Žalgiris“ pakeitė vartininką Vadimą Miščiuką šeštuoju aikštės žaidėju, bet pasižymėti nepajėgė, o svečiams antrąjį įvartį pelnė A.Komlevas (59:44), pasiuntęs ritulį į tuščius Vilniaus klubo vartus.

Dabar serija kelsis į Zelenogradą. Artimiausios rungtynės bus žaidžiamos kovo 13-ą dieną, kurių žalgiriečiai neturi teisės pralaimėti. Sportas.lt primena, kad pirmose ketvirtfinalio serijos rungtynėse pirmadienį Vilniuje „HC Žalgiris“ tik paskutinę minutę 1:2 pralaimėjo svečiams iš Rusijos.

Reguliariajame sezone „HC Žalgiris“ ir „HC Zelenograd“ susitiko keturis kartus. Visi šie mačai baigėsi tik minimalia vienos iš komandų pergale. Tiek Zelenograde (2:3 ir 4:3), tiek Elektrėnuose (2:3 ir 3:2) abi ekipos pasidalino po pergalę. Reguliariajame sezone „HC Žalgiris“ (121 tšk.) liko 5-as, o „HC Zelenograd“ (124 tšk.) užėmė 4-ą poziciją.

Svečių gretose rezultatyvumu išsiskiria du žaidėjai – Vladislavas Barulinas (44 įvarčiai, 26 rezultatyvūs perdavimai) ir MHL A patirties turintis Aleksejus Komlevas (27 įvarčiai, 38 rezultatyvūs perdavimai). Pagrindinis „HC Zelenograd“ vartininkas Semionas Riabovas šiame sezone atrėmė net 92,7 proc. varžovų smūgių į vartus, o komandos gynėjų grandyje išsiskiria Latvijos jaunimo rinktinės narys I.Leščiovas – 20 įvarčių ir 29 rezultatyvūs perdavimai. MHL B Vakarų konferencijos ketvirtfinalio serijoje žaidžiama iki 3 pergalių.

Per MHL B istoriją atkrintamosiose varžybose Lietuvos klubas žaidė tik viename sezone. „HC Baltica“ 2011-2012 m. sezone Vakarų konferencijos ketvirtfinalio serijoje iki 3 pergalių 1:3 nusileido Rygos „Juniors“ (Latvija).