Titulinis » Naujienos » Puikiai rungtyniavusi Lietuvos U-18 rinktinė pergalingai pradėjo pasaulio čempionatą (VIDEO, komentarai)

2016-04-04
Lietuvos jaunių (iki 18 metų) ledo ritulio rinktinė pirmadienį Brašove (Rumunija) puikiai pradėjo pasaulio II diviziono A grupės turnyrą. Nuo 16-os rungtynių sekundės pirmavę lietuviai rezultatu 5:2 (2:0, 2:1, 1:1) nepaliko vilčių Didžiosios Britanijos ledo ritulininkams.

Net neprasidėjus rungtynėms aikštelėje jau užvirė grumtynės - Dominikas Bogdziulis aikštės viduryje patikrino varžovo kietumą. Lietuvos rinktinei rungtynių pradžia buvo fantastiška - praėjus vos šešiolikai sekundžių po Deniso Kuzminovo rezultatyvaus perdavimo ritulį į vartus įgrūdo D.Bogdziulis (00:16) ir išvedė lietuvius į priekį - 1:0.

Vėliau komandos turėjo po vieną kiekybinę persvarą, tačiau jų nepavyko išnaudoti nei lietuviams, nei britams.

Kėlinio viduryje dar vieną puikią ataką surengė Lietuvos rinktinė. Markas Kaleinikovas (11:48) pirmasis varžovų zonoje suskubo prie ritulio, o varžovai netrukus traukė dar vieną ritulį iš savo vartų (2:0).

Antrą kėlinį lietuviai pradėjo aktyviai, o Paulius Macijauskas (26:20) nuo vartininko toli atšokusį ritulį stipriu smūgiu pasiuntė į vartus ir padidino pranašumą iki trijų - 3:0.

Kėliniui įpusėjus, Didžiosios Britanijos ledo ritulininkai davė gerokai daugiau darbo lietuvių vartininkui Elvinui Karlai, tačiau jis ilgą laiką buvo „nepramušamas“.

32-ą rungtynių minutę Denisas Kuzminovas, o 33-ią - Patrikas Misiukas užsidirbo po dvi baudos minutes, o tryse 30 sekundžių likę lietuviai kantriai gynėsi ir nepraleido įvarčio. Deja, sugrįžus D.Kuzminovui, Edwardas Knaggsas (34:39) galiausiai išnaudojo kiekybinę persvarą ir įmušė pirmą britų įvartį (1:3).

Atsako ilgai laukti nereikėjo - vienas jauniausių rinktinės narių Egidijus Binkulis atliko puikų prasiveržimą bei smūgį, o prie atšokusio ritulio pirmasis suskubęs Laisvydas Kudrevičius (35:22) įmušė ketvirtą Lietuvos rinktinės įvartį.

Antrojo kėlinio pabaigoje E.Binkulis buvo nubaustas dviem baudos minutėmis, tačiau lietuviai sėkmingai apsigynė ir kėlinį užbaigė rezultatui esant 4:1.

Trečiojo kėlinio pradžioje britai, už laiko tempimą, buvo nubausti dviems baudos minutėmis, tačiau lietuviams persvaros padidinti nepavyko.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti keturias minutes, britai vartininką pakeitė šeštuoju aikštės žaidėju, tačiau per 30 sekundžių pavojingų progų neturėjo. Netrukus D.Motiejūnas mėgindamas perimti ritulį ir įmušti jį į tuščius, persistengė, bei sėdo ant nubaustųjų žaidėjų suolelio. Tuo pasinaudoję bei šeši prieš keturis rungtyniavę britai, po Bradley Betteridge'o (57:21) smūgio, įmušė antrąjį savo įvartį.

Britai ir toliau aikštėjė žaidė šešiese, tačiau lietuviams galiausiai pavyko su rituliu pereiti į varžovų zoną, o Lukas Žukauskas (58:16) pasiuntė jį į tuščius vartus (5:2).

Geriausiu Lietuvos rinktinės žaidėju pripažintas vartininkas Elvinas Karla, kuris atrėmė 37 iš 39 varžovų smūgių.

Didžiosios Britanijos vartų sargas Ethanas Jamesas atrėmė 17 iš 22 lietuvių metimų.

J.Tibbetso komentaras:

E.Karlos interviu:

Nuo 2010-ų metų Lietuvos ir Didžiosios Britanijos rinktinės U-18 čempionatuose buvo susitikusios keturis kartus: 2010-ais metais Lietuvos rinktinė paskutinėse čempionato rungtynėse varžovams pralaimėjo rezultatu 2:3 (1:1, 1:2, 0:0), 2012-ais metais pirmose čempionato rungtynėse britus sutriuškino 7:3 (2:2, 2:0, 3:1), 2013-ais metais trečiose turnyro rungtynėse lietuviai varžovų pranašumą pripažino rezultatu 2:3 (1:1, 1:1, 0:1), o 2014-ais metais Lietuvos rinktinė paskutinėse čempionato rungtynėse dramatiškai išplėšė pratęsimą bei baudinių seriją, po kurios varžovus įveikė rezultatu 5:4 (2:0, 2:3, 0:1, 0:0, 1:0).

Visi rungtynių įvarčiai, komentarai ir gražūs epizodai:

Praėjusiais metais Lietuvos rinktinė žaidė I-ojo diviziono B grupėje, tačiau iškovojusi vieną pergalę užėmė paskutinę vietą ir iškrito į žemesnį divizioną, tuo tarpu britai pernai II-ojo diviziono A grupėje iškovojo trečią vietą.