Titulinis » Naujienos » Sočio olimpiados finalininkų akistatoje – Kanados ledo ritulininkų pergalė po pratęsimo

2014-05-18
 Baltarusijoje tęsiasi pasaulio vyrų ledo ritulio čempionatas, kuriame sekmadienį intriguojančias rungtynes laimėjo Kanados (15 tšk.) rinktinė.

Kanadiečiai A grupės lyderių mače po pratęsimo 3:2 (0:1, 2:1, 0:0, 1:0) nugalėjo Švedijos (15 tšk.) rinktinę, su kuria susitiko Sočio olimpinių žaidynių finale.

Švedai solidžiau pradėjo rungtynes ir įmušė du įvarčius, komandoms žaidžiant penkiese prieš penkis. Pasižymėjo Joakimas Lindstromas (13:49 min.) ir Linusas Klasenas 21:06). Tiesa, persvara švedai džiaugėsi neilgai – dar antrajame kėlinyje Braydenas Schennas (23:52) ir lietuviško kraujo turintis Kevinas Bieksa (27:46). Rungtynių nugalėtojas sprendėsi pratęsime, kuriame pergalingą įvartį įmušė kanadietis Ryanas Ellisas (62:38).

Priminsime, kad kanadiečiai švedus įveikė ir Sočio olimpiados finale, šventę pergalę rezultatu 3:0.

Kitose A grupės rungtynėse čekai (10 tšk.) po labai ankstyvo Vladimiro Sobotkos (0:39) įvarčio 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) nugalėjo norvegus (7 tšk.). Čekų vartus gynęs Aleksandras Salakas atrėmė 21 varžovų smūgį į vartus.

Grupėje pirmauja ir vietas ketvirtfinalyje jau užsitikrino kanadiečiai ir švedai. Trečioje vietoje įsitvirtino čekai, po 7 taškus turi prancūzai, slovakai ir norvegai. Toliau rikiuojasi danai (5 tšk.) ir galimybes patekti į ketvirtfinalį praradę italai (3 tšk.).

B grupėje taškų ir toliau nepraranda rusai (18 tšk.), sekmadienį 3:0 (0:0, 0:0, 3:0) nugalėję vokiečius (5 tšk.). Tiesa, šį kartą rusams ilgai nesisekė pralaužti varžovų gynybos ir juos išgelbėjo tik trečiasis kėlinys, kai pasižymėjo Vadimas Šipačiovas (43:58), Sergejus Širokovas (50:10) ir rezultatyviausias čempionato žaidėjas Viktoras Tichonovas (59:15). Nugalėjo vartininkas Andrejus Vasilevskis atrėmė visus 27 vokiečių smūgius į vartus.

Vieta ketvirtfinalyje užsitikrino JAV (11 tšk.) rinktinė, kuri 3:1 (1:0, 0:0, 2:1) įrodė savo pranašumą prieš suomius (8 tšk.).

Nugalėtojams du įvarčius įmušė Tyleris Johnsonas (46:42 ir 59:14), o kartą pasižymėjo Brockas Nelsonas (0:19).

Vienintelio suomių įvarčio autorius – Tuukka Mantyla (56:46).

B grupės nugalėtojų vardą jau užsitikrino rusai, o antri rikiuojasi amerikiečiai. Po 9 taškus turi šeimininkai baltarusiai ir latviai. Tik penktą vietą užima suomiai, šešti žengia šveicarai (7 tšk.). Vokiečiai jau prarado galimybes patekti į ketvirtfinalį, bet išliks elitiniame divizione, nes jų jau nebegali pavyti Kazachstano (2 tšk.) rinktinė, kuri vos po metų pertrauks grįš į žemesnį divizioną.